Właz do zbiornika ciśnieniowego

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Aodi19
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:43
Lokalizacja: Strzelce

Właz do zbiornika ciśnieniowego

#1

Post napisał: Aodi19 » 08 kwie 2017, 13:53

Witam, w inventorze 2016, muszę połączyć lub zrobić wiązanie dwóch część (uchwyt z pokrywą włazu). Problem polega na tym że uchwyt muszę połączyć w konkretnym miejscu na włazie tj.140mm od środka włazu, a oś ma przebiegać przez środek uchwytu i środka włazu (długość uchwytu to 125mm). Proszę o szybką pomoc, na dole daje załącznik jak to wygląda.
Załączniki



Tagi:


atlc
Posty w temacie: 2

#2

Post napisał: atlc » 08 kwie 2017, 14:42

Utwórz wiązanie zestawiające między podstawą rączki a powierzchnią włazu, a następnie wiązania zestawiające od punktów/osi/płaszczyzn rączki do punktów/osi/płaszczyzn włazu.
Możesz albo rozwinąć drzewko po lewej i wybrać coś z płaszczyzn/osi początkowych detalu, albo te płaszczyzny/osie/punkty utworzyć w złożeniu i dopiero je związać.


Autor tematu
Aodi19
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:43
Lokalizacja: Strzelce

#3

Post napisał: Aodi19 » 08 kwie 2017, 15:15

Pomęczyłem się z 2h, i zrobiłem to za pomocą "odsunięcie od płaszczyzny" w określonych odległościach a do nich łączyłem uchwyt, chyba jest dobrze :) ale dzięki za odpowiedź.


atlc
Posty w temacie: 2

#4

Post napisał: atlc » 08 kwie 2017, 16:29

W zasadzie o tym Ci napisałem.
Odsunięcie od płaszczyzny to jedna z opcji tworzenia płaszczyzny- tu akurat warunkiem są dwie płaszczyzny równoległe, odsunięte o określoną odległość.
Mogłeś nie odsuwać płaszczyzny, a np w trakcie tworzenia wiązania odsunąć wiązanie o wymiar- na jedno by wyszło.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”