Przenikanie 2 walców

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
pjootr93
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2015, 16:19
Lokalizacja: ------------

Przenikanie 2 walców

#1

Post napisał: pjootr93 » 25 sty 2015, 21:24

Obrazek

Nie wiem co zrobić w zaznaczonych miejscach. Powinienem pociągnąć tam dalej krawędź pionową czy co?
Oczywiście rysunek jeszcze niedokończony. Chcę tylko wiedzieć czy wykonałem poprawnie linie przenikania.



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 28 sty 2015, 09:03

Coś kolega poknocił. Proszę sobie oznaczyć punkty na profili 1,2,3.. na drugim rzucie 1',2',3'.. i trzecim 1'',2'',3''.. i odpowiednio połączyć. Generalnie jeśli walce mają zbliżoną średnicę i ich osie się przecinają to wcięcie jednego w drugi dochodzi prawie na całą ściankę.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


razel20
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2015, 14:40
Lokalizacja: Podkarpackie

#3

Post napisał: razel20 » 28 gru 2015, 14:43

Witam,
nie chcę zakładać nowego tematu, więc dołączę się do tego.
O to mój projekt i dotarłem do tego punktu, dalej nie ruszę, nie mam pojęcia co zrobić.
Na rysunku widać linie bo próbowałem rzut boczny zrobić, ale kompletnie to mi nie wyszło.
Wydaje mi się, że największym problemem jest dla mnie: mały kąt (przez co kład nie zmieści się na rysunku) i to że średnica walca pod kątem jest dużo większa od pierwszego.

http://imgur.com/a/K90lP
Panowie, jakieś pomyśły?

Dodam, że robiłem już inny projekt i było ok, ale był powiedzmy bardziej powszechny (coś typu tego na górze)

Oczywiścię proszę o rady, czy też naprowadzenie mnie.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5372
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#4

Post napisał: jasiu... » 28 gru 2015, 16:13

leniwy jesteś - http://mail4group.com/shared/resources/ ... -wyklad-15

Tylko pamiętaj, że na tej stronie nie tylko pierwszy rysunek istnieje, w swoim lenistwie nie zapomnij przewinąć dalej. Gdybyś chciał temat zgłębić głębiej, to zajrzyj na http://obliczeniowo.jcom.pl/?id=267


razel20
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2015, 14:40
Lokalizacja: Podkarpackie

#5

Post napisał: razel20 » 28 gru 2015, 16:21

Widziałem to i ile dobrze interpretowałem to nie mogę użyć tych metod (warunkiem jest przecinanie się osi w conajmniej jednym punkcie). U mnie oś walca większego jest przesunięta o wartość e.
Czy jestem w błędzie?


Czytałem także dział przenikania walców w książce Dobrzańskiego, czy u Lewandowskiego. Ale większość podawanych tam przykładów jest prosta - kąty są duże, średnice zbliżone, takie same lub walec pionowy jest mniejszy. Także w większości osie się przecinają.

Projekt napewno nie jest aż tak trudny, tylko coś muszę źlę interpretowa sądze, że jakieś założenie z którego wyszedłem początkowo(np. konstrukcja wałka).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”