Korpus - Skrzynia przekładniowa

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
troen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2015, 12:46
Lokalizacja: sa

Korpus - Skrzynia przekładniowa

#1

Post napisał: troen » 24 sty 2015, 13:07

Witam!
Jestem tzw. "jednodniowym użytkownikiem-studentem", ale proszę o pomoc, ponieważ dostałem do narysowania rysunek korpusu przekładni ślimakowej. Niestety mój ćwiczeniowiec nie wytłumaczył mi to tak - "zapytaj koleżanki, bo ona ma to samo". Okej tylko koleżanka nic praktycznie z tego nie zrozumiała i jestem w dość trudnej sytuacji. Dobra teraz zacznę mówić o konkretach. Mam taki plan narysowania tej obudowy - 1. rysuje korpus w całości (nie wiem czy tylko jeden widok czy więcej) 2. rysuje każdą część spawaną oddzielnie - najpierw płytka na dole później płytka prostopadła do pierwszej, później tuleja(z elementem uszczelniającym?), dalej przyspawane koło. Kolejny krok - rysuję część niespawaną tylko przykręcaną a mianowicie płytkę na górze (tam gdzie wlew oleju), dalej jadę i rysuję kolejną tuleję i kończę płytką z wziernikiem. Czyli mam sporo do narysowania i nie wiem czy zaczynać w ten sposób czy inny. Z góry dziękuje za wszelkie rady i przepraszam za tego typu pytania, które dla was mogą wydawać się banalne.

Zdj:
Oto zdjęcia

zdj 2
zdj 3

Edit- To przyspawane koło jest tuleją - sr za błąd .



Tagi:

Wróć do „Rysunek techniczny”