powierzchnia do cynkowania jak zaznaczyc?

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: CFA » 20 paź 2013, 22:54

trzasu pisze: po co podnosić koszty dodatkowymi osłonami
A mnie bardzo interesuje jak te osłony miałyby wyglądać w obliczu wymagań technologicznych do cynkowania (wypływ, otworowanie). Jakie osłony?
Kąpiel jest gorąca (400-500C). Trudno zrobić osłonę, w której nie będzie bąbla powietrznego, a żadna cynkownia nie wsadzi do wanny takiego wynalazku, bo im to "ukryte" powietrze kąpiel wydmucha, a detal powykrzywia. Chemia? Jak zapłacisz za wymianę całej kąpieli po tym zabiegu, to może, ale w praktyce też nie spotkałem.



Tagi:


Autor tematu
grom1991
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 19
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post napisał: grom1991 » 21 paź 2013, 22:42

mam pytanie czy w miejscy oznaczonym na czerwono w ściance o największej średnicy nie trzeba robić żadnych otworków? z założenia ma to być otwór nie przelotowy. Czy bez to nie wybuchnie w kąpieli bez żadnego odpływu z tamtąd ?

Obrazek

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#13

Post napisał: Bri » 21 paź 2013, 23:01

Można element z naddatkiem "kąpać" a potem powierzchnie na których nie chcemy ocynku obrabiać.
Można też cynkować elektrolitycznie zamiast ogniowo.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#14

Post napisał: CFA » 21 paź 2013, 23:12

Bri pisze:Można element z naddatkiem "kąpać" a potem powierzchnie na których nie chcemy ocynku obrabiać.
Już widzę, jak się dymi ten cynk, który trzeba zeskórować...
to po pierwsze. A po drugie ogniowo cynkuje się zazwyczaj konstrukcje bardziej spod młotka, palnika i gumówki i technologicznie nie ma, a nawet nie może być tam takich wymagań jak jakaś dodatkowa obrobka po cynkowni.

Bri pisze:Można też cynkować elektrolitycznie zamiast ogniowo.
To akurat zupełnie inna technologia, kąpiel zimna - można zasłaniać, zatykać - problemem jest tylko natychmiastowa korozja w miejscach chronionych.


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#15

Post napisał: trzasu » 21 paź 2013, 23:18

grom1991 pisze:mam pytanie czy w miejscy oznaczonym na czerwono w ściance o największej średnicy nie trzeba robić żadnych otworków? z założenia ma to być otwór nie przelotowy. Czy bez to nie wybuchnie w kąpieli bez żadnego odpływu z tamtąd ?

w zasadzie to brakuje tam dwóch otworów, jeden otwór powinien być wykonany tak by nie powstała w "kielichu" poduszka powietrzna (przez co na dnie nie było by cynku tylko powietrze lub odwrotnie, kielich byłby zalany cynkiem, kwestia zamocowania detalu) a drugi (można by wykorzystać ten pierwszy) do zawieszenia detalu an zawieszce.

Ten link który podałem Ci wczoraj ładnie wszystko opisuje, w zakładkach obok są wymagania jakie powinien spełniać detal przed cynkowaniem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”