Rzutowanie prostokątne

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
ketchup1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Rzutowanie prostokątne

#1

Post napisał: ketchup1 » 31 paź 2012, 19:35

211
Dany jest rysunek poglądowy (aksonometryczny) pewnego przedmiotu. Wykonać jego rysunek w rzutach.

616
Dane są 2 rzuty przedmioty wraz z przekrojami. Uzupełnij brakujący rzut wraz z przekrojem. Chodzi o narysowanie wskazanego przekroju.

318
Narysować brakujący rzut elementu (o ile się orientuję mam to szczęście że dostałem już rozwiązany przykład)

Tutaj skan tematów do zrealizowanie

Ostatnio zmieniony 31 paź 2012, 21:20 przez ketchup1, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7984
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Rzutowanie prostokątne

#2

Post napisał: WZÓR » 31 paź 2012, 20:09

ketchup1 pisze:... a rysunek techniczny zajmuje bardzo dużo czasu i potrzeba światła dobrego a ja wracam wieczorami. Dlatego też prosiłbym o rozwiązanie ...
To ja Tobie pomogę ..... tak z wieczora . :mrgreen:
211
Dany jest rysunek poglądowy (aksonometryczny) pewnego przedmiotu. Wykonać jego rysunek w rzutach.
.....było już na Forum , ale nie zaszkodzi raz jeszcze narysować. :grin:
Przepraszam za niezachowane proporcje.

Obrazek
616
Dane są 2 rzuty przedmioty wraz z przekrojami. Uzupełnij brakujący rzut wraz z przekrojem. Chodzi o narysowanie wskazanego przekroju.
Tu masz podobny;
:arrow: https://www.cnc.info.pl/topics108/do-za ... t34911.htm
318
Narysować brakujący rzut elementu (o ile się orientuję mam to szczęście że dostałem już rozwiązany przykład)
.... to problem z głowy. :razz:

Mariusz.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2012, 20:32 przez WZÓR, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
ketchup1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:27
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: ketchup1 » 31 paź 2012, 20:30

dzięki wielkie :)
Teraz kwestia przerysowania
Jeśli mogę spytać co to za program do rysowania rzutów i czy jest on darmowy bo bardzo mi się spodobał :)

będę mieć jeszcze 3 takie rysunki mojego kolegi jeśli nie sprawi to problemu. Dodam je w tym poście jak je dostanę żeby nie robić śmietnika nowymi tematami gdybyś mógł jeszcze jemu pomóc to wdzięczność była by podwójna :p

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7984
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#4

Post napisał: WZÓR » 31 paź 2012, 20:39

ketchup1 pisze:... Jeśli mogę spytać co to za program do rysowania rzutów i czy jest on darmowy bo bardzo mi się spodobał :) ...
:arrow: http://www.solidworks.pl/bran-e/edukacj ... olidworks/
ketchup1 pisze: ... będę mieć jeszcze 3 takie rysunki mojego kolegi jeśli nie sprawi to problemu. Dodam je w tym poście jak je dostanę żeby nie robić śmietnika nowymi tematami gdybyś mógł jeszcze jemu pomóc to wdzięczność była by podwójna :p
:oops: .... OK , nie ma sprawy. :mrgreen:

Mariusz.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2012, 20:45 przez WZÓR, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#5

Post napisał: dance1 » 31 paź 2012, 20:42

Nie wiem co to za program ale w wielu 3d masz możliwość rzutów góra, dół, boki itd, np 3d studio, SW i masa innych. Darmowych programów nie brakuje.

"będę mieć jeszcze 3 takie rysunki mojego kolegi jeśli nie sprawi to problemu. Dodam je w tym poście jak je dostanę żeby nie robić śmietnika nowymi tematami gdybyś mógł jeszcze jemu pomóc to wdzięczność była by podwójna :p"

Nie dodawaj i głupków dalej nie szukaj, także studiowałem, pracowałem i se radę dałem (jak i wielu). Jesteś śmieszny i nie napiszę co dalej.....
Zrezygnuj z pracy lub ze studiów (może zmień kierunek)
Żenada.


friko
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 281
Rejestracja: 23 lut 2012, 10:17

#6

Post napisał: friko » 31 paź 2012, 21:01

ketchup1 pisze:będę mieć jeszcze 3 takie rysunki mojego kolegi jeśli nie sprawi to problemu. Dodam je w tym poście jak je dostanę żeby nie robić śmietnika nowymi tematami gdybyś mógł jeszcze jemu pomóc to wdzięczność była by podwójna :p
Powiedzcie waszym prowadzącym zajęcia z rysunku technicznego, aby tylko tutaj wstawiali zadania, będziecie wszyscy ściągać tylko gotowce ... wtedy będzie przeolbrzymia wdzięczność wasza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: przy dzikiej uciesze na dodatkowe posty, forumoholików "pomagających" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
©!


Autor tematu
ketchup1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:27
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post napisał: ketchup1 » 31 paź 2012, 21:18

dance1 pisze:Nie wiem co to za program ale w wielu 3d masz możliwość rzutów góra, dół, boki itd, np 3d studio, SW i masa innych. Darmowych programów nie brakuje.

"będę mieć jeszcze 3 takie rysunki mojego kolegi jeśli nie sprawi to problemu. Dodam je w tym poście jak je dostanę żeby nie robić śmietnika nowymi tematami gdybyś mógł jeszcze jemu pomóc to wdzięczność była by podwójna :p"

Nie dodawaj i głupków dalej nie szukaj, także studiowałem, pracowałem i se radę dałem (jak i wielu). Jesteś śmieszny i nie napiszę co dalej.....
Zrezygnuj z pracy lub ze studiów (może zmień kierunek)
Żenada.
nie chce wchodzić w dyskusję z tego względu że ja pracuję na 2 etatach plus dojazd więc wyjeżdżam o 5-6 rano a wracam o 18-19 i od 20 do 21 mam korki z matematyki z racji tego że po technikum nie miałem rozszerzenia i muszę "wyrównać poziom" dlatego też nie mam czasu na robienie rysunków.
Kierunku nie zmienię ponieważ pracuję i uczę się w swoim zawodzie za dobre pieniądze, a studia są mi potrzebne do nabycia uprawnień, a zignorowanie akurat tego tematu (rysunek techniczny) pod względem samodzielnego wykonania kosztem nauki przepisów prawnych/procedur które obowiązują mnie w codziennej pracy i kierunku który studiuję jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o nabycie wiedzy niezbędnej do wykonywania swojego zawodu (nie ma w nim wykonywania rysunków technicznych, które są jedynie wymysłem wykładowcy). Dlatego poprosiłem o pomoc, ale mniejsza już - to co ktoś o tym myśli w tym momencie mnie najmniej obchodzi


Te rysunki mój kolega już zrobił i prosi jedynie o sprawdzenie i poradę




Ostatnio zmieniony 31 paź 2012, 21:31 przez ketchup1, łącznie zmieniany 3 razy.


friko
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 281
Rejestracja: 23 lut 2012, 10:17

#8

Post napisał: friko » 31 paź 2012, 21:22

ketchup1 pisze: Te rysunki mój kolega już zrobił i prosi jedynie o sprawdzenie i poradę
sprawdziłem, radzę wykonać te rysunki poprawnie..a szybko! :evil:


Autor tematu
ketchup1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2012, 19:27
Lokalizacja: Warszawa

#9

Post napisał: ketchup1 » 31 paź 2012, 21:28

z tym że nie ma pomysłu na innego typu rozwiązanie


dawid060
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 54
Rejestracja: 08 sty 2012, 00:59
Lokalizacja: polska

#10

Post napisał: dawid060 » 01 lis 2012, 09:11

Nie wrzuciłeś rozwiązania 310, swoją drogą czy w w rzucie z góry nie powinna być widoczna belka poprzeczna? Chyba żeby była na całej długości ale wtedy rzut główny nie powinien inaczej wyglądać.
Załączniki
ketchup1.rar
rysunki
(93.14 KiB) Pobrany 288 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”