Dobra książka

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Pawel9218
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2011, 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Dobra książka

#1

Post napisał: Pawel9218 » 19 lis 2011, 21:43

Tak jak w tytule polecałby mi ktoś dobrą książkę gdzie fajnie pokazane są przekroje ,widoki roznych figur i ukazane jest jak to mniej więcej robić ? Mam obecnie rysunek techniczny maszynowy Dobrzańskiego ale malo z tego ogarniam



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4702
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Dobra książka

#2

Post napisał: pitsa » 19 lis 2011, 21:59

Bardzo sympatyczne pytanie aż się chce jakoś pomóc. :-)

Zanim ktoś da konkretną odpowiedź, może zachęcę do samodzielnego poszukiwania. ;)

Nie znam książek w tej tematyce, ale dawno temu, w czasach przed pojawieniem się u nas internetu stosowałem metodę buszowania w antykwariatach i księgarniach technicznych (były kiedyś takie) i tą metodą udawało mi się docierać do bardzo ciekawych materiałów.
Teraz też możesz pobuszować w jakiejś uczelnianej czytelni i tam znaleźć książkę, która będzie najodpowiedniejsza dla ciebie. Czasem wystarczy przekartkować książkę i ocenić, że to jest to czego szukam.
Możesz też pobuszować trochę w Google Books - https://www.google.com/search?tbm=bks&t ... techniczny - niektóre książki mają możliwość podglądu - kliknij na stronie na "Preview and full view" i te co nie mają podglądu znikną z wyszukiwania. Konkretną trudną znaleźć ale w tradycyjnej czytelni jest znacznie łatwiej bo książki z danej tematyki są ułożone na jednej półce.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
Pawel9218
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2011, 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

#3

Post napisał: Pawel9218 » 20 lis 2011, 21:11

Dzięki ,szukałem w ten sposób ale jednak mało ciekawych pozycji ,które można przeglądnąć ,większości niestety nie można podejrzeć strona po stronie


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#4

Post napisał: mdg » 21 lis 2011, 09:36

Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”