bryła obrotowa ! ciąg dalszy

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
FAL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 15 maja 2010, 22:24
Lokalizacja: Żory

bryła obrotowa ! ciąg dalszy

#1

Post napisał: FAL » 13 cze 2010, 23:03

Poprzedni temat :

https://www.cnc.info.pl/topics108/wymia ... t20428.htm

Nikt w nim nie odpowiadał,a próbowałem pisać e-maile do paru użytkowników to miałem jakiś błąd.

[ Dodano: 2010-06-02, 22:08 ]
No i znalazło się trochę błędów znów i nie wiem czy to wszystkie ponieważ mówił mi on, że pokazuje tylko max. 5 błędów... i jak jest więcej niż dwa to do poprawy całe...

Obrazek

Kilka moich pytań odnośnie tego itp.

Obrazek

Po 1: znów się przyczepił do grotów :P
Po 2: Te podkreślone błędy na 2 zdjęciu to odległości powinny być 2x większe napisane ?( np. wyszło mi linijką 6mm to powinienem wpisać 12 ), czy tylko tak mam wpisać w tych co podkreśliłem na czerwono czy jakieś ominąłem , pytam się żeby znów czegoś nie znalazł ;v
Po 3: Mówił mi coś o o tych strzałkach które są do tych liczb o które się pytałem pkt.2 , że niby się przecinają czy coś takiego z tą linią poziomą przerywaną, wie ktoś ja kto zrobić i o co mu chodziło ? Dogadać się z nim nie da. Może ktoś tutaj pomoże.



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 13 cze 2010, 23:18

FAL pisze:Te podkreślone błędy na 2 zdjęciu to odległości powinny być 2x większe napisane ?
Skoro to jest półwidok półprzekrój to otwór istnieje nie tylko tam gdzie widać jego połowę, ale też tam gdzie go nie widać ( rysunek poniżej osi symetrii) i nie możesz odmierzać tylko tego co widać, czyli od osi do zarysu otworu widocznego w górnej części rysunku.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#3

Post napisał: mdg » 14 cze 2010, 07:51

FAL pisze:Po 3: Mówił mi coś o o tych strzałkach które są do tych liczb o które się pytałem pkt.2 , że niby się przecinają czy coś takiego z tą linią poziomą przerywaną, wie ktoś ja kto zrobić i o co mu chodziło
Powyciągaj te wymiary poza bryłę, tak jak wyciągnąłeś wymiar zewn. fi 40. Wiem, że będziesz musiał chyba przerysować wszystko, ponieważ wymiary nie zmieszczą się w ramce rysunku. Spróbuj zorientować rysunek poziomo, a nie pionowo na kartce.
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


Autor tematu
FAL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 15 maja 2010, 22:24
Lokalizacja: Żory

#4

Post napisał: FAL » 14 cze 2010, 11:18

mdg pisze:
FAL pisze:Po 3: Mówił mi coś o o tych strzałkach które są do tych liczb o które się pytałem pkt.2 , że niby się przecinają czy coś takiego z tą linią poziomą przerywaną, wie ktoś ja kto zrobić i o co mu chodziło
Powyciągaj te wymiary poza bryłę, tak jak wyciągnąłeś wymiar zewn. fi 40. Wiem, że będziesz musiał chyba przerysować wszystko, ponieważ wymiary nie zmieszczą się w ramce rysunku. Spróbuj zorientować rysunek poziomo, a nie pionowo na kartce.
no właśnie nie może być poziomo ;/

kolega miał tak i mu zaliczył :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/024 ... 3c936.html

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#5

Post napisał: marchru » 14 cze 2010, 15:36

można tak wymiarowac fazę? jak w linku powyżej, kolega to dopiero ma groty.

nie dziw się, że ktoś się czepia grotów, za takie coś to swego czasu darli całe zeszyty na strzępy (S. Gołębiowski), a i tobie po głowie by się dostało (dosłownie)

brakuje wymiaru do rowka 5
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"


Autor tematu
FAL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 15 maja 2010, 22:24
Lokalizacja: Żory

#6

Post napisał: FAL » 14 cze 2010, 17:45

marchru pisze:można tak wymiarowac fazę? jak w linku powyżej, kolega to dopiero ma groty.

nie dziw się, że ktoś się czepia grotów, za takie coś to swego czasu darli całe zeszyty na strzępy (S. Gołębiowski), a i tobie po głowie by się dostało (dosłownie)

brakuje wymiaru do rowka 5
w moim czy kolegi , jak kolegi to mało ważne bo on już ma zaliczone ; /

A w moim czegoś jeszcze brakuje oprócz poprawy cyfr na 2x większe ? : Co do tych przecinania się strzałek to może zrobię tą poziomą linie tak aby strzałki później przechodziły przez przerwę między kreskami .

[ Dodano: 2010-06-15, 14:50 ]
Wszystko pozaliczane : D Temat do ZAMKNIĘCIA

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”