Wymiarowanie brył obrotowej HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
FAL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 14
Rejestracja: 15 maja 2010, 22:24
Lokalizacja: Żory

#11

Post napisał: FAL » 30 maja 2010, 22:29

upadły_mnich pisze:tak o to chodziło.
Ale nauczycielowi możesz wspomnieć, że akurat odnośnie strzałek to nowe normy są bardzo liberalne.
Może jestem "starej szkoły" ale razi mnie rysowanie półprzekroju na górze, ja bym to przerysował. Tak samo jak wymiarowanie u Ciebie stożków. Ale uznaję, że nauczyciel tak chce no to.....tak ma.
A dla kolegi B...co krytykuje Dobrzańskiego. W Dobrzańskim od wielu lat jest rysunek zamieszczony z półprzekrojem na górze. Wydania się zmieniają, rysunek zostaje. Ewidentny błąd. Ale w dziale "rysowanie półprzekrojów-półwidoków" stwierdza, że POWINIEN być na dole (lub z lewej strony). Wniosek: najpierw przeczytajmy a później krytykujmy.
Dzięki wielkie za pomoc, jutro kończę pracę ,a we wtorek oddaje do oceny.

[ Dodano: 2010-06-02, 22:08 ]
No i znalazło się trochę błędów znów i nie wiem czy to wszystkie ponieważ mówił mi on, że pokazuje tylko max. 5 błędów... i jak jest więcej niż dwa to do poprawy całe...

Obrazek

Kilka moich pytań odnośnie tego itp.

Obrazek

Po 1: znów się przyczepił do grotów :P
Po 2: Te podkreślone błędy na 2 zdjęciu to odległości powinny być 2x większe napisane ?( np. wyszło mi linijką 6mm to powinienem wpisać 12 ), czy tylko tak mam wpisać w tych co podkreśliłem na czerwono czy jakieś ominąłem , pytam się żeby znów czegoś nie znalazł ;v
Po 3: Mówił mi coś o o tych strzałkach które są do tych liczb o które się pytałem pkt.2 , że niby się przecinają czy coś takiego z tą linią poziomą przerywaną, wie ktoś ja kto zrobić i o co mu chodziło ? Dogadać się z nim nie da. Może ktoś tutaj pomoże.

[ Dodano: 2010-06-05, 12:11 ]
Proszę o pomoc ! pilne !

[ Dodano: 2010-06-06, 17:27 ]
HELP

[ Dodano: 2010-06-08, 22:39 ]
NEED !



Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”