Odbicie lustrzane obróbki?

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
Ecjusz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Odbicie lustrzane obróbki?

#1

Post napisał: Ecjusz » 23 gru 2014, 11:34

Witam
Pracuje w NX 9 i mam do wykonania kilka skomplikowanych detali plus lustrzane odbicia tych detali. Moje pytanie brzmi jak zrobić lustrzane odbicie samej obróbki żeby obróbka nie była przeciwbieżna próbuje na wszystkie sposoby i nic mi nie wychodzi. Kopiując obróbkę na lustrzana bryle i zaznaczając wszystko tak samo to NX i tak przeliczy to po swojemu. Może macie jakiś patent który by mi zaoszczędził kilkanaście godzin siedzenia przed NX-em, a operatorom spokojną prace z dogrywaniem wszystkiego jeszcze raz.
Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#2

Post napisał: Magneto86 » 23 gru 2014, 11:57

- utwórz nową operację jako nieasocjatywne lustro operacji
- w nowej operacji zmień kierunek skrawania na przeciwbieżny
- przegeneruj ścieżki nowej operacji.
Obrazek


Autor tematu
Ecjusz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

#3

Post napisał: Ecjusz » 23 gru 2014, 12:13

Witaj.
Zauważ ze jak prze generujesz obróbkę to nie jest to dokładnie lustrzane odbicie, już ścieżki NX inaczej układa. A mi zależy na tym żeby ścieżka "oryginalna"i lustrzana była identyczna.
Pozdrawiam


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: CFA » 24 gru 2014, 12:03

Ecjusz pisze:Zauważ ze jak prze generujesz obróbkę to nie jest to dokładnie lustrzane odbicie, już ścieżki NX inaczej układa. A mi zależy na tym żeby ścieżka "oryginalna"i lustrzana była identyczna.
Jeśli chcesz zachować identyczną ścieżkę, to musiałbyś użyć LEWYCH narzędzi i obrotów.
Lustro daje identyczny układ tylko dla układu otworów tzn z identycznym efektem gdy pracują narzędzia tylko w osi Z i z zadowalającym efektem gdy są jakieś formy, których frezowanie jest symetryczne kołowo - ścieżka nie jest identyczna ale zarys w ramach setek będzie. Każdy inny kształt wymaga albo przekonwertowania na inną ścieżkę (narzędzie jest prawe i kierunki skrawania się zmienią jeśli chcesz zachować współbieżność/przeciwbieżność.

Opcję lustra zachwalają marketingowcy, którzy nie bardzo wiedzą jak to się skrawa.
Ja piszę zawsze na lustrzane sztuki odrębny program.


rollaz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 442
Rejestracja: 26 lis 2006, 09:47
Lokalizacja: Kuznia Raciborska

#5

Post napisał: rollaz » 02 sty 2015, 14:49

daj na maszynie na początku tego programu cykl z lustrzanym odbiciem i po sprawie wtedy będziesz miał ścieżki identyczne tyle tylko ze będzie ci obrabiać przeciwbieżnie jeżeli bez lustra robi ci współbieżnie .
Fachman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”