FREZ palcowy fi10- technologia wytwarzania

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających

Autor tematu
dawid13110
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 02 paź 2013, 08:52
Lokalizacja: Z internetu

FREZ palcowy fi10- technologia wytwarzania

#1

Post napisał: dawid13110 » 04 sty 2015, 17:15

Witam,
Jestem studentem MIBM, na przedmiot Zasady doboru materiałów inżynierskich muszę dobrać materiał na freza palcowego fi 10. Problem jest w tym, że szukam już któryś dzień i nigdzie nie mogę znaleźć szczegółowych informacji.
Potrzebuję:
- technologię wytwarzania freza HSS, HSSE, oraz węglikowego- to najważniejsze.
Jeśli ktoś ma jakieś pdfy, informacje, bądź ktoś robił już coś takiego, ze szczegółowymi informacjami bardzo proszę o podanie linka, wysłanie mi na maila. Nie chcę nic za darmo, za konkrety zapłacę.
Prezentacja ma polegać na dobraniu materiału na freza palcowego fi 10. Muszę sobie założyć do czego on ma być stosowany, jakie koszty obróbki (czyli duże parametry, szybka obróbka CNC- dobieramy węglik, obróbka na maszynie konwencjonalnej- HSS itp)

Pozdrawiam



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 1

#2

Post napisał: zdzicho » 04 sty 2015, 19:22

Nigdzie powiadasz,a,,Poradnik narzędziowca"- czytał? W bibliotece powinien być -papierowy.
Tak w skrócie HSS ,się rznie ,się toczy ,się frezuje , hartuje,się szlifuje ,się podcina ,się opuszcza ,się ostrzy,się konserwuje ,się pakuje ,się sprzedaje ,się frezuje. HSSE tak samo+ ewentualne pokrycie powłokami . Węglik jak HSSE,bez toczenia ,frezowania i hartowania. a zamiast podcinania wykonanie rowka wiórowego szlifowaniem.Resztę pewnie dośpiewasz sobie.


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 928
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#3

Post napisał: Pneumokok » 04 sty 2015, 19:49

Chyba cie POYEBAŁO synku. To już lepiej jakbyś upier dolił ten przedmiot i żeby cie wy ebali z tej uczelni skoro nawet w internecie nie chce ci sie szukać.
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)



Autor tematu
dawid13110
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 02 paź 2013, 08:52
Lokalizacja: Z internetu

#5

Post napisał: dawid13110 » 06 sty 2015, 09:58

Pneumokok nic nie wnosisz do tematu to po co piszesz cokolwiek. Nie interesuje mnie Twoje zdanie na mój temat. Inni coś wnieśli, po co ta złośliwość?


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 928
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#6

Post napisał: Pneumokok » 06 sty 2015, 11:15

Nie jestem złośliwy w żaden sposób. Jesteś leniwy. Skoro nie chce ci sie nawet poszukać w necie PODSTAWOWYCH informacji, to nawet nie wiem w jaki sposób będziesz chciał wykonywać swoją pracę w przyszłości, która będzie wymagać kombinowania, myślenia i szukania na każdym kroku. Wtedy też co chwilę będziesz płodził posty na tym forum typu: a gdzie mogę znaleźć wymiary otworów przelotowych pod śruby? albo Co to za łożysko 6200 i jakie ma wymiary ?

Rzekłem.
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)


luko84
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 01 cze 2008, 12:55
Lokalizacja: Brzozów

Sprzeczka - pomoc

#7

Post napisał: luko84 » 08 lut 2015, 01:21

Wiatjcie panowie
Nie wiem po co się szarpiecie...
Skoro ktoś potrzebuje pomocy to 3ba pomóc po to jest stworzone to forum...
Przejdę do tematu. W poradniku narzędziowca czy innych dokumentach jakichkolwiek nie ma nic konkretnego odnośnie wytwarzania frezów. Te informacje są nie mniej chronione niż strefa 51 :-D.
Przedewszystkim trzeba coś założyć odnośnie narzędzia:
-frez np D 10
-ilość ostrzy Z2
-materiał RGDO 1000-330 CTS 20D Ceratizit (węglik spiekany)
-powłoka TiAlN
-geometria ostrza: Kąt natarcia 10, spirala 30 stopni, 2 * OD Back Off, 1 *OD Perypherial -dane dotyczą średnicy
-polecałbym ostrze centralne
operator programista cnc (fanuc, sinumerik, heidenhein, osai, nums, pronum, laser trumpf, szlifierka cnc Aries 5, Quinto by Schneeberger)

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11589
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#8

Post napisał: RomanJ4 » 08 lut 2015, 01:54

luko84 pisze:Skoro ktoś potrzebuje pomocy to 3ba pomóc po to jest stworzone to forum...
Nie wiem jak często kolego zaglądasz na forum, bo sam przekonałbyś się ilu ostatnio zawitało tu "spadochroniarzy".
Nikt z nas nie uchyla się od pomocy, ale wybacz, nie będziemy odrabiać za nich lekcji, kiedy nie widać nawet chęci próby zmierzenia się delikwenta z tematem..
Poza tym mało wiarygodna, przyznasz chyba, wydaje się pokazywana przez tych młodych ludzi nieporadność w wyłuskiwaniu z netu potrzebnych informacji, kiedy w innym przypadku tak świetnie radzą sobie z różnymi grami, torrentami, czy facebokami... :razz:
pozdrawiam,
Roman


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#9

Post napisał: upanie » 08 lut 2015, 06:27

Przede wszystkim to chyba nie od szukania w necie/na forach trzeba zacząć a od tego kto takie zadanie zlecił. Przecież takiego zadania na farmacji nie dali więc nauczyciel powinien służyć pomocą. No ale coś czuję, że kolega nic nie wie i dlatego boi się zapytać bezpośrednio nauczyciela. Może się mylę i jest to zwykła nieśmiałość albo jeszcze coś innego ale od tego jest szkoła żeby uczyć a nie tylko dawać zadania i oceniać.
czilałt...

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11589
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#10

Post napisał: RomanJ4 » 08 lut 2015, 14:46

No cóż, być może ścierają się tu dwie niestety popularne w teraźniejszych czasach strategie:
- uczniowska ZZZ (zakuć, zaliczyć, zapomnieć),
- i nauczycielska ZOZ (zadać, ocenić, zapomnieć)... :razz:
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”