Pogłębiacz 30mm

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających

Autor tematu
jetalone
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2012, 07:07
Lokalizacja: Mirosławiec

#11

Post napisał: jetalone » 24 paź 2012, 00:02

RomanJ4 pisze:Tylko czy warto?


http://www.visla.pl/att/FREZ-TRZPIENIOW ... 4-1514.pdf
http://www.dolfamex.com.pl/produkt,1248,pl.htm

http://www.visla.pl/att/FREZ-TRZPIENIOW ... 3-2384.pdf

Edit. Ale oczywiście można i samemu. Roboty nie tak znowu dużo, a może i nam nowy producent wyrośnie.. :grin:
Zgadza się. Gotowce się bardzo precyzyjne i tak na prawdę, ich cena, aż tak nie powala na kolana.
Problemem i priorytetem, jednocześnie, jest jednak wykorzystanie płytek typowych dla noży tokarskich, a nie narzędzi wiertarskich. A pogłębiaczy na SCMT 09 03 nie dostanę. Wszystkie jakie widziałem, miały albo typ T, albo płytki prostokątne, lub jeszcze inne dziwactwa.

A jak wspomniałem płytek SCMT mam wiadro :)

-----

Co do producenta, to jeszcze z kilometr. To na razie jest tylko proj, a wykonanie jest zlecone. Nie mam w firmie odpowiedniego sprzętu. Tak jak Pan mówił, wystarczy frezarka z podzielnicą. A tu u mnie nawet z tym jest problem (choć tokarki - wysoka liga)...



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 11577
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#12

Post napisał: RomanJ4 » 24 paź 2012, 00:43

Jeżeli mogę coś sugerować przy frezowaniu gniazd.
Aby gniazda miały jednakową odległość do osi narzędzia, sugerowałbym najpierw zgrubnie wyfrezować gniazda zostawiając naddatek na ostatnie przejście wykańczające, krawędzi najbliższej osi (oczywiście przed frezowaniem gniazd nawiercić otwory wybiegowe na rogach gniazd)
Ostatnie przejścia poszerzające gniazda(równoległe do osi narzedzia) wykonać pojedynczo do nawierconego wcześniej otworu na rogu, wycofać tą samą drogą (nie przestawiając stołu względem frezu, obrócić podzielnicę o 120° na następne gniazdo, przefrezować do otworu na rogu, wycofać obrócić o następne 120° do kolejnego itd.
Podobnym cyklem wykonamy ostatnie przejścia krawędzi prostopadłych gniazd do osi pogłębiacza. Będziemy mieć pewność, ze wszystkie gniazda są w jednakowej odległości od osi obrotu i czoła pogłębiacza
No chyba, że frezarka ma DRO, to wtedy dowolnie.

Uf, mam nadzieję, że zrozumiale napisałem :cool:
Powodzenia!

P.S. na forum jesteśmy wszyscy kolegami, niezależnie od wieku, więc sobie nie "Panujemy" :wink:
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7981
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#13

Post napisał: WZÓR » 24 paź 2012, 15:16

RomanJ4 pisze:(nie przestawiając stołu względem frezu, obrócić podzielnicę o 120° na następne gniazdo, przefrezować do otworu na rogu, wycofać obrócić o następne 120° do kolejnego itd.
(...)
No chyba, że frezarka ma DRO, to wtedy dowolnie. ...
@RomanJ4 - forumowicz @jetalone zamierza użyć ten pogłębiacz na tokarce CNC.... :razz:
jetalone pisze:... Operator, testujący prototyp, jasno i wyraźnie, wypowiedział się o parametrach obróbki tego prototypu - 3 razy większa prędkość skrawania, 1,5 raza większy posów, niż fabryczny pogłębiacz fi 30 na 2 płytki typu T.

Zatem - zadanie spełnione. ...
Hmm .... nie pytam o wartości tych parametrów. :grin:
.... w przypadku Eco Cut-a to:
Vc120-350 , posuw 0,03 - 0,05 mm/obr.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”