Powierzchnia w Rhino

Rhino 3D

Autor tematu
kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

Powierzchnia w Rhino

#1

Post napisał: kak » 14 sie 2011, 23:17

Maszyną mi troche trzęsie na szybszych posuwach i sie zastanawiam dlaczego.
Tak jak w tym temacie
https://www.cnc.info.pl/topics45/troche ... t29486.htm

Z tego co rozumiem powierzchnia w Rhino sklada sie z trójkatów.
Narysowalem w Rhino takie zaokraglone wieczko i otworzylem w VisualMill.
Wyglada tak:

Obrazek

Po obróbce tak samo - to dobrze:-)

Obrazek

Jak widac sciezka to wiele prostych linii. Nie da sie tego jakos wygladzic, zeby to byla jedna ciagla krzywa?

Nie wiem czy to dlatego mi maszyna trzesie, bo po kazdej krótkiej prostej zmienia kierunek, czy cos gdzies indziej jest nie tak. W kazdym badz razie nie moge przekroczyc posuwu 10mm/sek bo na zakretach maszyna sie jąka i trzesie.

We wszystkich Cad`ach krzywa to wiele krótkich prostych kresek?



Tagi:


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#2

Post napisał: Bbuli » 15 sie 2011, 09:43

W rhino powierzchnia jest gładka.Dopiero zapis do stl wprowadza trójkąciki.Jeśli w rhino zapisujesz do stl-a to w opcjach ustawiasz jak wieke trójkącikow ma zbudować Twoja bryłę.
Najlepiej w rhino zapisz jako 3dm,następnie otwórz to visualem.Sam sobie przekształci to na stl-a.W visualu -preferencje-tolerancje-może tam jest bardzo zgrubnie.No i frezik-jak najmniejszy i jak najgęściej i nie będzie schodków.I jeszcze -jeśli masz macha-w ustawieniach nie może być exactly stop czy jakos tak i poproś by patrzył do przodu na np 40 linii kodu.Przestanie szarpać.


Autor tematu
kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#3

Post napisał: kak » 15 sie 2011, 14:03

Dzieki. Popatrze na te ustawienia i cieszy mnie ta wiadomosc, bo nigdy tam nie zagladalem.
Zapisuje jako 3dm. Przy tej obróbce frezik kulowy 3mm. Tylko góra tak wyglada. Reszta jest bardzo gładka. Nawet nie trącilem papierem sciernym.
Chyba sie kropnełem i glebokosc ustawilem na 0,1mm zamiast stepover.


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#4

Post napisał: Bbuli » 15 sie 2011, 14:41

Zawsze będzie jakieś pole do kombinacji-jest wiele strategii obróbki.A do tego czas-dokładnie i długo albo szybko i papierek.


Autor tematu
kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#5

Post napisał: kak » 03 wrz 2011, 19:41

Dzieki. Zauwazylem ze oprócz tego ze Constant Velocity ma byc zaznaczone, sa jeszcze ustawienia CV. Nie wpadlem na to ze CV to Constant Velocity. Jakies wartosci trzeba wpisac, kąty, odleglosci.
Nie moge tego rozgryźć, ale zrozumialem ze od kąta wiekszego niz to co sie wpisze bedzie jezdzila jako exact stop.
Teraz troche pozmienialem i maszynka jeździ odwrotnie niz wczesniej. Koła wycina dobrze ale parabole kiepsko. Strasznie skacze jak srednica jest duża.
Na filmie najpierw małe koło, mała elipsa, wieksze koło, wieksza elipsa, duża elipsa.
Ciekawe ze przy tej małej elipsie przyspiesza na ostrych zakretach a przy duzej nie.
Nie wiesz o co w tym chodzi?
Czyzby do kazdego projektu trzeba bylo te wartosci zmieniac?
Patrzylem na forum Macha ale róznie o tym pisza.



Pare dni temu frezowalem taka elipse 3D lekko wystajaca, 3,5 godziny na 1/3 predkosci maksymalnej maszynki, bo sie trzęsła strasznie, a wiem ze moze szybciej jeździć i płynnie.
Do 2D mi wystarczy, ale robiac 3D finishing, te ostatnie 0,2mm mogla by robic na pelnych obrotach. To i odkurzacz by dluzej wytrzymał:-) Az zal go wlaczac, bo tak malo pylku a tak dlugo to trwa.


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#6

Post napisał: Bbuli » 03 wrz 2011, 21:52

Forum Macha to jedno a Visuall Mll to dwa.W jakiej części pomóc?Konkretnie pytaj to konkretnie odpowiem.


Autor tematu
kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#7

Post napisał: kak » 04 wrz 2011, 00:41

Pytalem sie o jąkające sie silniki i tu w Machu i w usa, ale nik oprócz ciebie nie wpadl na to ze to moze byc constant velocity a widze ze to cos zmienia.
Interesuje mnie co te ustawienia w CV control robią.
Plasma mode
CV dis tolerance
G100 adaptiv NurbsCV
Stop CV on angles
W okienku Settings tez sie swieci lampka CV distance.

Nie mam pojecia jaką cyfre tam wpisac, 1 czy 20.000 bo nie moge nic znalezc na temat. Co ma byc zaznaczone a co nie.
Zmienialem te cyfry tak na ślepo i cos zmienily bo jest teraz prawie odwrotnie niz bylo.


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#8

Post napisał: Bbuli » 04 wrz 2011, 20:02

Jutro popatrze co ja mam powpisywane w te okienka.A jestem ciekaw czym generujesz kody.Są Camy,które w niższych wersjach powodują nazwijmy to dreszcze w maszynie.Może pierwsze dwie linie kodu zawierające komendy G są skopane?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rhino 3D”