Wybór wykrawarki laserowej

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
zdzislawes
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 33
Rejestracja: 12 gru 2008, 10:19
Lokalizacja: Killarney

Wybór wykrawarki laserowej

#1

Post napisał: zdzislawes » 12 gru 2008, 10:57

Witam,
Moja firma planuje zakup lasera z pełną optyką a ponieważ jest to dosyć kosztowna decyzja niestać nas na pomyłkę. 80% produkcji to stal węglowa o gr. 4mm.
Czy Szanowni Forumowicze mogliby podzielić się ze mną uwagami na ten temat?
Bardzo przydatne dla mnie do późniejszych porównań było by gdybym dostał coś w stylu: nazwa maszyny/ moc rezonatora/typ gazu/prędkość cięcia. Mogą być dane katalogowe ale bardziej mnie interesują te z życia wzięte.
Oczywiście wszystkie uwagi są ważne, np. ta maszyna to porażka;)
Ja oczywiście również mogę pomóc jeśli chodzi o programowanie wykrawarek Trumpf'a i Finn-Power'a oraz programy Radan i JetCam.
Pozdrawiam



Tagi:


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#2

Post napisał: pop9 » 12 gru 2008, 20:17

Trumpf robi bardzo dobre lasery, masz do wyboru dwie serie 3000 - nieco wolniejsza oraz 5000 z szybkimi napędami liniowymi do produkcji masowej. Jak palisz 4mm St to myślę że rezonator 4KW w zupełnosci wystarczy- bo i 20mm nim potniesz. Kwestnią otwarta pozostaje wielkosci obszaru roboczego.

Szkoda ze kolega tego w Polsce nie kupuje bo bym Ci do siebie zaprosił na pokaz!!

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#3

Post napisał: gelo » 12 gru 2008, 21:30

*************************************************************

www.lvd.pl

*************************************************************
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 12 gru 2008, 21:33

przychylamam się do opini kolegi pop9.
Trumph w Polsce miał dwa ...może trzy lata temu bardzo duże problemy z serwisem.
Zatrudniał nieudaczników z poznania i były same porazki. Czesi musieli przyjeżdżać do nas i naprawiać maszyny.( Mam z nimi do tej pory kontakt prywatny ).
jak przejeli ten cały na uff czasy burdel warszawiacy to z opinni klientów wiem że sa zadowoleni. Przedewszystkim technicy przyjeżdżaja do klientów przygotowani a to jest wazne. potrafią na telefon ustalić problemy ... sa w.g opinii klientów ok.
mazak ... trochę gorzej jezeli chodzi o serwis i o osiągnięcia techniczne. Maja podobnie jak fanuc , bystronic dużo pomysłów zaczerpniete od trumph , zachwalając że to ich pomysły bo trumph tego nie opatentował.
Bystronik ... starsze modele i nowe równiez ... ciągle szukaja nowych osiągnieć w technologi budowy głowicy.
SAF ... nowość ... laser o bardzo dużej wydajności wykonany technologią światłowodowa.
jest chyba cała maszyna opatentowana i 100% wykonana przez SAF-a ( Air Liquide Welding ).
Ma obecnie wyższe notowania technologiczne od trumph. Ale ciagle jest mało ich maszyny na rynku. Może dlatego że od tego półrocza dopiero sie pojawiły w sprzedazy.
Nazywa się chyba lasertome.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#5

Post napisał: pop9 » 13 gru 2008, 09:23

Do CNCCAD: - każdy swój ogródek chwali!! rozumiem ze to cześć twojego koncernu ale co z serwisem pewnie nie ma go w Polsce i tu zaczyna się problem zresztą to nie tylko SAF ale podobnie jest z AMADA, LVD, MAZAK.




Swoja drogą kolego gelo: Coś więcej napisz o LVD.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#6

Post napisał: cnccad » 13 gru 2008, 09:55

Nie ... niechwale swojego ogródka. Jak bym miał coś z tego to może bym pisał że to najlepsze.
Osobiście jestem zwolennikiem trumph. Maszyn z mojej firmy jeszcze nie widziałem na oczy w produkcji , a znam je tylko z katalogów i z opini serwisantów. Serwis ... jest . Jest w Polsce.
mazak-a jako autoryzowanego serwisu nie ma.
Po za tym ... wiem że SAF uparcie dąży do przebicia trumph-a na rynku i ma duże szanse na to.
ale ... to sa moje opinie :grin:
Z obecnych maszyn na rynku to jestem z trumph.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#7

Post napisał: pop9 » 13 gru 2008, 17:11

A możesz się podzielić jakimiś konkretami co do tej maszynki SAF-a moce, cięte grubości mat. i jakie materiały tnie, obszar roboczy, technologie ciecia i udogodnienia, no i mechanika, napędy itp, jakies zdjecia moze masz??

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#8

Post napisał: cnccad » 13 gru 2008, 17:33

http://www.safmatic.com/04_coupage_auto ... ertome.htm

podaję link.
Nie wszystko jest w nim podane bo ciągle cos udoskonalają. Ja sprawdziłem że mam juz nie aktualne dane techniczne.
Ale ... wczytajcie sie sami.
ale żeby było jasne ... nie promuje , nie polecam. Wiem jedno ... mechaniczne rozwiązania SAF-a sa naprawdę dobre. Servo , driver ... to sa produkty od podwykonawców ale reszta ich. Jak by nie było to trumph jeden z pierwszych laserów zbudował na bazie rezonatora i ramy SAF-a. To było juz dawno ... potem to udoskonalał co mu wychodziło wyśmienicie i następnie opatentował.
Po za tym ... obie te firmy podobno na czyms wspólnie pracują. Ciekaw jestem czy to pltki i czy prawda.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#9

Post napisał: gelo » 14 gru 2008, 19:58

pop9 pisze: Swoja drogą kolego gelo: Coś więcej napisz o LVD.
Niechciabym przepisywac tego co jest na stronie ,ktora podalem. Powiem tylko, ze w LVD mozna znalezc cos dla siebie, tzn. jest b. fajny kompaktowy laser ORION ( pole pracy 3000x1500) ale jest tez kombajn jak Axel czy Impuls. Wszystkie maj zrodla i sterowanie FANUC. Prosze zajzec na strone www.lvd.pl - tam sa wszelkie dane techniczne i zdjecia. Tych laserow jest juz sporo w Polsce i nie ma problemu umowic sie z handlowcem na prezentacje u klienta.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#10

Post napisał: pop9 » 14 gru 2008, 22:26

Mnie nie interesuje to co jest na stronie czy kity które wciska handlowiec, napisz swoją opinie jako użytkownika, co jest na + a co na -, jak wygląda serwis no i najlepiej jak masz możliwość porównać z innymi markami.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”