Tabele do TruLaser 3030

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
holden
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2009, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Tabele do TruLaser 3030

#1

Post napisał: holden » 11 lip 2009, 21:38

Witam. Potrzebuję tabeli na nietypowe grubości blach, czyli takich, których nie ma w programie Tops100. Mam na myśli blachę gr.0.4, 0.6, 0.8, 1.2, 16mm. Może już ktoś opracował takie tabele w swoim zakresie na własny użytek i zechce podzielić sie na forum. Serwis Trumpfa zaleca próby we własnym zakresie.



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2

Post napisał: Bri » 13 lip 2009, 08:06

Wszystko cieńsze od 1 tnę na tabeli z jedynki odpowiedniego gatunku, dopasowuję moc, i ciśnienie gazu.
1.2 jak półtorówkę, 16mm jak piętnastkę (plus "zunder").
Nie mam tego zapisanego bo po wycięciu zawsze przywracamy w tabelach wartości (jak się to ładnie mówi) "difoltowe".
Operatorzy mają obcykane niektóre manewry. Nie raz zdarzyło się im świetnie wyciąć czarną piątkę i szóstkę na.. małej głowicy :P

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Autor tematu
holden
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2009, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: holden » 14 lip 2009, 18:02

Też wycinamy cienkie blachy tabelą dla jedynki i tak samo 16mm. Pomyślałem, że będzie wygodniej jeśli stworzy się tabele na odpowiednie grubości. Powiedz mi jeszcze gdzie ustawiasz "zunder" i czy wartości w tabelach przywracasz ręcznie czy zapomocą jakieś komendy.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#4

Post napisał: Bri » 15 lip 2009, 06:46

Na początku nauczyli mnie żeby nie wysyłać zmienionych tabel razem z programem na maszynę - więc w tym nie grzebię. Jedynie co to robię w TruTopsie własne reguły (a to żeby mały kontur złapał mi mniejszy otworek, a to żeby najazd był zredukowany)

Zunder ustawiam z poziomu TruTopsa. Choć można puścić normalny program na maszynie tylko że z mniejszą mocą.

Przywracanie wartości w tabelach niestety ręczne, nowsze maszyny mają dodatkowo dopisane wartości domyślne zaraz za polem w którym modyfikujesz wartość bieżącą. Stare maszyny nie mają tego więc trzeba sięgnąć do ściągawki.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#5

Post napisał: lewy10psdw » 15 lip 2009, 20:37

Pierwszy raz spotykam sie ze stwierdzeniem zunder, czy chodzi o przepalenie wierzchniej warstwy (zendry walcowniczej) przed calkowitym wypaleniem detalu?

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#6

Post napisał: Bri » 16 lip 2009, 06:00

:)
Pracuję na Topsie od wersji 4 która nie miała polskiego języka (potem 5, 6, pierwsze osobne od topsa100 TNesty z tą fikuśną listą detali i śledzeniem odstępów, ech kiedyś tego nie było :D ) aż do teraz czyli do TruTops'a z TLaserem 7.1.2 i po prostu zawsze jak robiłem grube czarne blachy mówili mi "zrób to ze zunderem" - oczywiście chodzi o odparowanie zgorzeliny po konturze.
Po polsku to jest "zgorzelina", po angielsku "scales", po niemiecku "zunder".
Dla przykładu tabela na 15 czarną:

Obrazek

i stąd ten zunder :D

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”