SERON SL6040 proszę o opinie

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Ryszard84
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2015, 20:16
Lokalizacja: Rybnik

SERON SL6040 proszę o opinie

#1

Post napisał: Ryszard84 » 14 wrz 2015, 20:48

Witam.
Noszę się z zakupem plotera laserowego. Miałem na uwadze coś z oferty Troteca, jednakże ceny przerażają. Przypadkiem znalazłem ofertę SERONA. Na forach można przeczytać, że jest to chinol, a na ich stronie chwalą się, że jest to produkt całkowicie polski. Do tego zdobył m.in. medal na Rema Deys 2013. Pracuje ktoś może na ich laserach lub miał z nimi styczność??
Będę wdzięczny za odpowiedzi
Ryszard



Tagi:


Vins
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2015, 09:52
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: Vins » 21 wrz 2015, 15:52

Witam,

mam większy model o polu roboczym 60x90cm, przez dwa lata użytkowania nie sprawiał większych problemów. Pewnym problemem staje się po jakimś czasie zapadanie nakładki na stół czy dosyć częste przy tubach szklanych niedocinanie etc. Generalnie trzeba pamiętać, że Seron ma płatne obowiązkowe przeglądy - a to wiadomo może sporo kosztować jak maszyna jest daleko od ich siedziby.
Trzeba pamiętać o bieżącej konserwacji i spokojnie możne nim śmigać. Oczywiście z tubą Synrad byłoby lepiej, ale kto na to zarobi :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

guardian_angel
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 309
Rejestracja: 31 gru 2010, 14:34
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#3

Post napisał: guardian_angel » 22 wrz 2015, 15:22

Ryszard84 pisze: Miałem na uwadze coś z oferty Troteca... Przypadkiem znalazłem ofertę SERONA
To są dwa różne plotery niemalże pod każdym względem.
.:: LASER CO2 TROTEC SPEEDY 300 ::.
.:: LASER CO2 TROTEC SPEEDY 100 R ::.
.:: FREZARKA INFOTEC 330G ::.
----------------------------------------------
ZAPRASZAM NA BLOGA
http://lasertrotec.blogspot.com


Mariianek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 71
Rejestracja: 12 lip 2014, 14:03
Lokalizacja: Pomorskie

#4

Post napisał: Mariianek » 22 wrz 2015, 19:26

Trotec / Seron
To dwie różne bajki, jednak Ryszard84 napisz proszę do czego chcesz używać plotera.
Chińczyki to lasery głównie do cięcia tworzyw, sklejki, ew. grawerowania drewna/sklejki :)

Awatar użytkownika

guardian_angel
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 309
Rejestracja: 31 gru 2010, 14:34
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#5

Post napisał: guardian_angel » 23 wrz 2015, 09:05

A nie chińczyki to do czego ?
.:: LASER CO2 TROTEC SPEEDY 300 ::.
.:: LASER CO2 TROTEC SPEEDY 100 R ::.
.:: FREZARKA INFOTEC 330G ::.
----------------------------------------------
ZAPRASZAM NA BLOGA
http://lasertrotec.blogspot.com


Autor tematu
Ryszard84
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2015, 20:16
Lokalizacja: Rybnik

#6

Post napisał: Ryszard84 » 23 wrz 2015, 13:06

Lasera głównie chcę używać do cięcia papierów, sklejki, filcu, ale również do grawerów na szkle, pleksie i sklejce.

Czytałem że seron ma możliwość wyboru czy chcę tubę metalową czy szklaną.


lasery.pl
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 36
Rejestracja: 05 lis 2011, 21:49
Lokalizacja: Bytom

#7

Post napisał: lasery.pl » 24 wrz 2015, 10:21

Wszystko też zależy od procesu, wymaganej wydajności. Jako przykład podam z własnego podwórka. W tym miesiącu instalowaliśmy laser do cięcia sklejki. Klient posiadał już 2 Serony. 80wat. Skróciliśmy im czas procesu ciecia do 30% poprzedniego czasu a poza tym z Seronów sklejka wychodził tak opalona, że wymagane było dodatkowe szlifowanie. Na naszej maszynie ten punkt został też wyeliminowany. Maszyna 75wat na Synradzie.
Klient przed zakupem wykonał proste obliczenia. Porównanie czasowe cięcia (czyli ile elementów na godzinę jest w stanie wyciąć na jednym i na drugim laserze), porównał to do koszów zakupu (nasze oczywiście wyższe) i nie miał żadnych wątpliwości. Cena zakupu naszej maszyny była wyższa ale zyski z jej używanie jeszcze większe. Decyzja była prosta. I te obliczenia dały odpowiedź, która maszyna jest bardziej opłacalna w perspektywie kilku lat.

Awatar użytkownika

guardian_angel
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 309
Rejestracja: 31 gru 2010, 14:34
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#8

Post napisał: guardian_angel » 24 wrz 2015, 12:03

Panie Colop czemu nie napiszesz że chodzi o Universala ?
Porównujesz 80W szklankę do 75W RF ... no no robi wrażenie dla laika... aż o 30% fiu fiu...
.:: LASER CO2 TROTEC SPEEDY 300 ::.
.:: LASER CO2 TROTEC SPEEDY 100 R ::.
.:: FREZARKA INFOTEC 330G ::.
----------------------------------------------
ZAPRASZAM NA BLOGA
http://lasertrotec.blogspot.com

Awatar użytkownika

SERON
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 34
Rejestracja: 10 lut 2015, 11:45
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

#9

Post napisał: SERON » 24 wrz 2015, 13:48

Kolego Ryszard84 zapraszamy do naszej siedziby do Stalowej Woli na testy i kawkę. Mamy uruchomione maszyny zarówno na tubach szklanych jak i na RF. Jeśli chodzi o nasze maszyny to mamy wiele autorskich rozwiązań które odróżniają nasz na tle konkurencji, nie jest to tylko możliwość stosowania różnych źródeł lasera, w tym zakresie zdecydowanie odróżniają się od laserów Chińskich. Na bieżąco pracujemy nad nowymi rozwiązaniami w tych maszynach, ale nie od razu Rzym zbudowano.
Jeśli chodzi o cięcie sklejki to jak wiadomo efekt (między innymi okopcenie brzegów) zależy od wielu czynników i jestem pewny że na maszynach sprzedanych przez nas wspomnianemu klientowi efekt ten w znacznym stopniu można ograniczyć. Co do prędkości pracy 30% szybszej, to również to zależy od tego w jakim stanie była optyka oraz mechanika używanych maszyn, oraz jak rozgarnięty był operator. Nie od dziś wiadomo że RF wygra ze szklanką jakością pracy, ale nie ceną. Jeszcze jedno: pracując na określonym pliku i materiale jesteśmy w stanie również wykręcić szybsze czasy niż konkurencja (nawet ta firmowa).
Doradca Techniczny

tel 15 814 24 02
[email protected]

www.seron.pl


jbb
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2009, 13:59
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

#10

Post napisał: jbb » 24 wrz 2015, 17:44

Koledzy lasery.pl oraz Seron szacunek za jasny przekaz kim jesteście i rzeczowy udział co jest znacznie cenniejsze niż pseudo formuowicz o monotematycznym zakresie wiedzy o laserach tylko jednej czerwonej marki na T. Szkoda tylko, że brakuje kilku przedstawicieli równie znznych i cenionych marek laserów, to by się działo.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”