Problem z Laserem, ustawienia grawer, tuba 100W w rozsądnej

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

Autor tematu
qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 10
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Problem z Laserem, ustawienia grawer, tuba 100W w rozsądnej

#1

Post napisał: qoptics » 27 kwie 2009, 19:55

1. Kwestia
Problem z szybkim grawerowaniem polega na drukowaniu cudów niewidów , czyli wszystko roztrzepane , poopuszczane linijki itp. Kłopoty zaczynają się powyżej prędkości rzędu 150 mm/s , literki mniejsze się zatapiają krawędzie nierówne bądź Vogle nienadrukowane , jeśli chodzi o ustawienia to niby go kalibrowałem do prędkości 600mm/s. Nie wiem czy to wina zasilacza czy programowy kłopot czy tuba lub kable gdzieś walnięte, tak opisując najprościej to laser nie nadąża świecić , przy większych projektach problem zanika . Stół 120/80 cm
Program sterujący LASERCUT 5,1
może ktoś pomoże rozwiązać dylemat pewnie kwestii ustawień ?

2. Kwestia
Potrzebuje kupić tubę laserową kitajca 1060 wymiary 1600 cm w miarę dobrych parametrach ale nie za idiotyczne ceny jak gdzieś nawet czytałem że za heheheheh banalne 4900 netto

takie tuby kosztują od 500zł netto dobra tuba trzymająca parametry od 1000 do 2000 zł

Ps. KUr.... dlaczego w Polsce jest wszystko takie drogie
Odp. Bo wszyscy chcą mieć mercedesa w ciągu 6 miesięcy

Przykład : Ploter frezujący CNC 2500/2000/Z200 mm Firma KIM...... chcieli banalne 99 tyś
Firma Atri..... za taki sam 120
otrzymałem kilka innych ofert podobnych cenowo

Ostatecznie kupiłem u firmy sprzedającej ilościowo a nie cenowo za hehehheheeh naprawdę DUŻO MNIEJSZĄ CENĘ

Laser taki jak mam CZYLI TYPOWY KITAJEC sprzedawany u większości dilerów ceny wahają się od 45 do nawet 120 tyś netto oczywiście ..... kupiłem go za banalnie niską cenę ...........

Wracając do tematu pewnie zapytacie się to dlaczego se nie kupisz tak tanio tuby ?
nie mam czasu na sprowadzanie.



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 27 kwie 2009, 23:03

No to teraz zadaj pytania dotyczące lasera firmie:
sprzedającej ilościowo a nie cenowo za hehehheheeh naprawdę DUŻO MNIEJSZĄ CENĘ
... z pewnością Ci pomoże :wink:

U mnie tuba 80W (1600 mm - to nie jest tuba 100W) kosztuje 2490 zł netto.

Ja Mercedesów nie lubię. Jak kupować, to od razu wolę kupić Rolls-Royce albo przynajmniej Ferrari :lol:
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


BOSS
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 13 lip 2004, 11:48
Lokalizacja: KrakĂłw

#3

Post napisał: BOSS » 28 kwie 2009, 08:39

Typowe polskie podejście. Kupić coś za grosze i oczekować wyśmienitych parametrów. Tuby chińskie o mocy 100W lub więcej NIE nadają się do grawerowania. Zbyt wolno mogą się włączyć i przy starcie nie mają stabilnej mocy ! Jeżeli chce Pan mieć wyśmienitą jakość polecam tuby metalowe w technologii RF( moce od 10W do 600W ). Ich cena jest odpowiednia do jakości. Co do marży na urządzenia to najlepiej aby wszyscy sprzedawali z marżą 2% - nikt by nie maił nic i byłoby jak 20 lat temu............. Mała marża = firma garażowa, dowóz urządzeń na taczkach i brak sensownego seriwisu !

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: Piotr Rakowski » 28 kwie 2009, 09:43

Kol. BOSS - przepraszam, ale gadasz głupoty. Obejrzyj pracę moich maszyn (także chińskich) i zobaczysz, z jaką prędkością i precyzją grawerują. Prędkość 600 mm/s jest zupełnie normalna. Taką nastawiam w większości przypadków grawerowania na plexi.

Chodzi o podejście kol. Qoptics. Ma pretensje do sprzedawców, że sprzedają drogo (choć to nie marchweka i nie każdy tego potrzebuje), a jednocześnie wymaga od innych (czytaj, tych co sprzedają drogo) by mu pomagali. Niech pomogą mu sprzedawcy marchewki.

Dodam tylko, że z pewnością 90% wiem, co dolega jego maszynie. I - po jego dictum - jak to mówią "wiem, ale nie powiem...".
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


BOSS
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 13 lip 2004, 11:48
Lokalizacja: KrakĂłw

#5

Post napisał: BOSS » 28 kwie 2009, 11:01

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to że najlepiej grawerują tuby chińskie 60W potem 80W. Związane jest to z dwoma sprawami : 1. czym tuba jest krutsza tym lepiej ( szybciej można ją włączyć i z większą precyzją czasową. 2. Czym tuba ma większą moc ma też większą niestabilność mocy. Oczywiście maszynki z chińskimi tubami nadają do pracy lecz bardziej poleciłbym je do cięcia. ( mają dobry stosunek możliwości do ceny ). Każdy powinien kupić to na co go stać i w jakim czasiem może na to zarobić.

Awatar użytkownika

Autor tematu
qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 10
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#6

Post napisał: qoptics » 28 kwie 2009, 12:44

Dziękuję Państwu za bardzo pouczające odpowiedzi a zwłaszcza kolegi LYNX
Jeśli ktoś niechce, a moze to po holere się wogle odzywa? dla postu ?

[ Dodano: 2009-04-28, 21:12 ]
BOSS pisze:Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to że najlepiej grawerują tuby chińskie 60W potem 80W. Związane jest to z dwoma sprawami : 1. czym tuba jest krutsza tym lepiej ( szybciej można ją włączyć i z większą precyzją czasową. 2. Czym tuba ma większą moc ma też większą niestabilność mocy. quote]

Jak ma się do tego tuba 80ka 1600mm do tuby 100W o takiej samej długości? bo zastanawiam się czy casem na szybko nie kupić takiej

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Post napisał: Piotr Rakowski » 28 kwie 2009, 22:09

Kol. BOSS - tym razem podpisuję się pod Twoją wypowiedzią oboma rękoma. Z moich skromnych badań wynika, że czas załączenia tuby wysokonapięciowej (chińskiej) wynosi około 2 ms. Podobno czas ten dla głowicy niskonapięciowej (sterowanej częstotliwościowo) wynosi jedynie 2 us (podobno). Poza tym soczewki wykonywane są z dużo większą dokładnością, tak że punkt skupienia jest 10x mniejszy. Wszystko podobno, bo nie miałem sposobności zrobienia testów porównawczych.

Kol. Qoptics - przejrzałeś mnie na wskroś - wypowiadam się jedynie dla "zwiększenia podaży moich komentarzy". :lol:

Aha - ten, co Ci sprzedał tubę 1600 mm (i maszynę), jako 100W - to naprawdę dobry handlarz (jedynie handlarz, bo jego wiedza nt. laserów jest mizerna). Równie dobrze mógł Ci ją sprzedać, jako 120W (bo dlaczego nie, skoro kupujący nie bardzo wie, co kupił - jak widzę). Jak nie wierzysz - możesz sprawdzić, ile mocy tuba z siebie generuje (użyj np. kalorymetru). Jest gdzieś na forum wątek to opisujący. Unaocznisz sobie w 100% (prawie - nie licząc strat).
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

Autor tematu
qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 10
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#8

Post napisał: qoptics » 28 kwie 2009, 23:27

Piotr Rakowski pisze:Kol. Qoptics - przejrzałeś mnie na wskroś - wypowiadam się jedynie dla "zwiększenia podaży moich komentarzy". :lol:
Ja myślę że to tylko REKLAMA
Piotr Rakowski pisze:]Aha - ten, co Ci sprzedał tubę 1600 mm (i maszynę), jako 100W - to naprawdę dobry handlarz (jedynie handlarz, bo jego wiedza nt. laserów jest mizerna). Równie dobrze mógł Ci ją sprzedać, jako 120W (bo dlaczego nie, skoro kupujący nie bardzo wie, co kupił - jak widzę). Jak nie wierzysz - możesz sprawdzić, ile mocy tuba z siebie generuje (użyj np. kalorymetru). Jest gdzieś na forum wątek to opisujący. Unaocznisz sobie w 100% (prawie - nie licząc strat).
Kolego czy ja gdzieś kurde napisałem coś czego nie wiem ? bo nie przypominam sobie żebym napisał iż niewiem jaka to jest TUBA bądź jaką mam zainstalowaną w maszynie

Widzę, że jednak hurtowo odpisujesz na posty (gdzieś dzwonią ale niewiadomo w jakim kościele) Tak samo z pierwszą odpowiedzią nie no to było po prostu debeściarskie" wiem ale nie powiem " jak dziecko z podstawówki .


Jak kupujesz buty to się znasz nanich czy tylko tak Ci się wydaje? jak kupiłeś pierwszy laser od kitajca czy tam go w garazu poskładałeś to wszystko o nim wiedziałeś ? czy tylko tak Ci się zdawało ? Jak ja siedziałem przy serwerach i sieci montowałem to kolega jeszcze pewnie nie wiedział co to internet . no kur.... ludzie nie kazdy siedział przez całe zycie przy DVD i palił diody w garazu, ja zaczynam dopiero przygodę. Pewnie wiele rozczarowań na drodze jednak się wcale nie boje ze mi nie powiesz . Pogrzebie pogrzebie i znajde przyczyne.

Dobra darujmy sobie bo to i tak do niczego nie prowadzi .
co do Tuby to mam 100W (takie są oznaczenia jak i na tubie tak i na zasilaczu i tp. czy ona ma czy niema 100W to inna kwestia (ciśnienia zawartości gazu w gazie jakości wykonania itp itd.)

Obudowe identyczną jak KOLEGA Piotr no może nowszą wersje ze skośnymi bokami i czerwoną ,tak samo chiller i wszystkie inne bzdety bo od tego samego producenta pewnie :) bądź jego konkurencji jednak ja dostałem wszystko razem, a nie oddzielnie .
Ale mniejsza z tym

jak dam 80W tubę to o takiej samej długości (jeśli taka jest ) jak 100w będzie różnica w grawerowaniu ? i czy mogę taką dać do zasilacza 100W

[ Dodano: 2009-04-29, 23:22 ]
Ponawiam zapytanie dotyczące ustawień parametrów grawerowania przy sterowaniu LASERCut 5,1
Problem z szybkim grawerowaniem polega na drukowaniu cudów niewidów , czyli wszystko roztrzepane , poopuszczane linijki itp. Kłopoty zaczynają się powyżej prędkości rzędu 150 mm/s , literki mniejsze się zatapiają krawędzie nierówne bądź Vogle nienadrukowane , jeśli chodzi o ustawienia to niby go kalibrowałem do prędkości 600mm/s. Nie wiem czy to wina zasilacza czy programowy kłopot czy tuba lub kable gdzieś walnięte, tak opisując najprościej to laser nie nadąża świecić , przy większych projektach problem zanika . Stół 120/80 cm
Program sterujący LASERCUT 5,1
może ktoś pomoże rozwiązać dylemat pewnie kwestii ustawień ?
Foto ustawień ze swojego laserka lub jakieś wskazówki.

Problem z tubą rozwiązany:)

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 kwie 2009, 06:25

Kol Qoptics - gdybyś od razu był normalnym "zadawaczem pytań", a nie jechał na sprzedawców laserów, jak to oni wszystkich wykorzystują - nie naraziłbyś się na ostracyzm z mojej strony.

Czy jak robisz komuś grawerunek za np. za 100 zł to ktokolwiek odsądza Cię od trzeci i wary za to, że jesteś krwiopijcą, bo inni biorą za to samo np. 30 zł?

Czasami warto jest się zastanowić, zanim napisze się coś głupiego.

Do rzeczy: na zasilaczu 80W można jechać tubą 60W - sprawdzałem. Nie daję wtedy mocy większej, niż 70% mocy maksymalnej (tak na wszelki wypadek). I traktuję to jako wersję przejściową - czyli przypływają 80W - od razu wymieniam. Myślę, że taki sam scenariusz można zastosować do tuby 1600 mm - bez względu na to, ile teoretycznie ma mocy.

PS. Dobrze, że problem z tubą został rozwiązany.

A sieciami komputerowymi zajmowałem się jeszcze w latach 80. Tak się składa, że mam już 47 lat i przeszedłem cały rozwój komputerów PC - od tzw. XT (oryginalny IBM 4.77 MHz z dyskiem Winchester 20 MB zainstalowanego w COBR Opakowań w 1986 roku).

No i ten post to wyłącznie REKLAMA mojej osoby/firmy/maszyn* (niepotrzebne skreślić).
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

Autor tematu
qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 10
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#10

Post napisał: qoptics » 30 kwie 2009, 18:01

Piotrze Kwestia detalu to inna bajka

dzisiaj kupiłem tubkę 100W i będę zaraz montować natomiast został problem grawerki Czy Pomorzesz czy nie powiesz :>

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”