Pomoc w zakupie plotera laserowego

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
pa_ko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2014, 11:45
Lokalizacja: tychy

Pomoc w zakupie plotera laserowego

#1

Post napisał: pa_ko » 10 sty 2014, 12:05

Witam

Od dluższego czasu studiuję forum pod kątem znalezienia odpowiedzi co kupic:), od dłuższego czasu zlecam cięcie laserem sklejki o grubościach od 3-6mm ( z czego 6mm to rzadkość głownie 4-5 mm ) nieduzych elementów ( rózne kształty srednio odwód elementów ok 20-40cm ). Myslę iż czas najwyższy zainwestować i nabyć laser, przeglądałem rózne oferty, marki, typy, rodzaje, kształty, moce, fora, posty, opinie, recenzje i du** poddaje sie. Planuję wydać nie więcej jak 20tys laser raczej nie będzie zbytnio obciązony jak liczyłem to zwrot kosztów przy obecnych zleceniach potrwa do 1.5 roku W tym przedziale cenowym myslałem o zakupie lasera 60w, i teraz najważniejsze pytanie czy takowy laser da rade z tymi grubościami sklejki? na YT jest film gdzie 25w tnie 4mm i nie wiem ile w tym prawdy. Czy może warto zastanowić sie nad chinskimi produktami?



Tagi:


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2824
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#2

Post napisał: koala.g » 10 sty 2014, 21:33

Sklejka 4mm i chińczyk 25W
[youtube][/youtube]

Jak chinol to szukaj 80-100W
Przy 60W na 3mm idzie się zarąbać z czasem pracy... ale pociągnie do 6mm jeśli mówimy o obróbce hobbystycznej.


jbb
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2009, 13:59
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

#3

Post napisał: jbb » 11 sty 2014, 09:32

" Czy może warto zastanowić sie nad chinskimi produktami" coś nie rozumiem bo mając 20tys myślisz o czymś markowym. Z taką kasą o markowym to zapomnij nie ma takiej opcji. Lasery markowe mają tuby laserowe metalowe RF i moce ich nie są odpowiednikiem chińskich szklanych tub. Jeśli chcesz mieć sprzęt na lata i nie tylko ciąć sklejkę to kup markowy laser 25-30 wat na kredyt trochę zacisnąć pasa, a za te 1,5 roku będziesz dalej zadowolony z zakupu pomimo spłat rat. Koszt markowego lasera to ok 45 tys. miałem GCC i przez 6 lat dawał radę. Jest jeszcze jeden plus markowego sprzętu, kiedy znudzi ci się sprzęt albo będziesz potrzebował kasy to sprzęt markowy odsprzedaż bez problemu.


kdarek115
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2014, 18:36
Lokalizacja: południe

#4

Post napisał: kdarek115 » 14 kwie 2014, 19:19

Witam.

Jak w temacie..Jetem na kupnie chińczyka. oglądałem jednego (Tech.S) z tubą 60W 600x400
oraz innego 80 W 900x600 (DK Las..) i jak mówi sprzedawca z lepszą tubą laserową nowej generacji. Cenowo różnią się ok 8000 tys zł. I mam problem czy warto dokładać? Na wielkości mi nie zależy, tylko obawiam się tego czy po jakimś czasie nie będzie mi brakowało tych 20W bo zapewne byłby szybszy a tym samym wydajniejszy...
proszę o poradę bo dopiero zaczynam w tym temacie..


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#5

Post napisał: dasza77 » 15 kwie 2014, 16:45

moja rada: kupuj ten o większej powierzchni.
Weź sklejkę oraz inne materiały , które chcesz ciąć i zrób u sprzedawcy próbne cięcia.
Niech laser popracuje z prawie pełną mocą ok. 1 godziny.
Przez ten czas sprawdzisz czy nie ma spadku mocy i inne sprawy.
Wygraweruj na pow. np. A4 jakiś obrazek i wtedy poznasz , co jest warta maszyna.
Kieruj się własnym odczuciem.
Jeżeli się nie spodoba jakości szybkośc cięcia - nie kupuj.


grzegorz1652
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2014, 20:18
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: grzegorz1652 » 15 kwie 2014, 20:23

Witam. Podłącze się do tematu żeby nie śmiecić nie potrzebnie. Jestem tutaj nowy bo mam do was prośbę mianowicie jestem na kupnie nowego plotera laserowego do wycinania i grawerowania oraz wypalania przeważnie w skórze, branża obuwnicza ;) coś w tym stylu jak na tym zdjęciu . Planuję kupić laser z pomocą funduszy unijnych i powiedzcie mi Panowie jaki laser do 25 tysięcy wybrać? czym się kierować? Aha i jeszcze jedno bo kurde niby jestem zdecydowany i wszystko a trochę się boje że sobie nie dam rady ;/. Czy możecie się jeszcze wypowiedzieć czy trudna jest obsługa takiego lasera dla kogoś kto nie miał z tym nigdy do czynienia?. Dzięki i pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”