Ploter laserowy (chinczyk) do 5000zł

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
ulver
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2011, 22:14
Lokalizacja: krosno

Ploter laserowy (chinczyk) do 5000zł

#1

Post napisał: ulver » 05 lip 2011, 13:10

Witam, mam pytanie jaki ploter laserowy jest w stanie grawerować w sklejce o grubości 4mm wizerunki lub krajobrazy, oczywiście mam świadomość że jakość nie może być idealna ale chodzi mi o to czy kupując takiego chinczyka będe mógł robić takie rzeczy czy jest to zarezerwowane dla ploterów o mocy pow 60w i kosztujących już duże pieniążki. Proszę o pomoc może znacie jakieś modele.



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 05 lip 2011, 19:09

Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#3

Post napisał: oprawcafotografii » 05 lip 2011, 19:56

Do 5000 zl ;)

q


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#4

Post napisał: holender007 » 05 lip 2011, 19:59

Panie Piotrze ale kolega pisał że chodzi o laser do 5 tyś zł.
Powiem tak oczywiście że będziesz w stanie grawerować nawet sklejkę czy inne materiały ale weź parę rzeczy po uwagę wielkość stołu ustawienie focusa. Musisz poszukać czegoś na eBay-u bo u polskich przedstawicieli tego nie dostaniesz w dobrej cenie za średni laser musisz dać minimum 10-15k .
Sam osobiści testowałem laser za 1,5 tyś $ dostępny na e-Bay-u i powiem że był strasznie wolny ( posiadam 60W też chińczyk ale dałem 20 k więc mam porównanie). Cięcie na nim jest beznadziejnie przez jego słabą moc (40W) strasznie osmala materiał. Wszystko zależy co chcesz na nim robić bo znajomy jak coś potrzebuje szybko i precyzyjnie wyciąć w większych ilościach przychodzi do mnie bo nie ma cierpliwości do tego urządzenia. Ale decyzja oczywiście należy do ciebie. Ja na twoim miejscu wolał bym poczekać i dozbierać na coś na czym popracujesz i zarobisz zapoznaj się z ofertą Pana Piotra bo ostatnio wprowadził parę ciekawych urządzeń i w razie problemów na pewno ci pomoże lub od kogoś innego. Bo jeżeli wcześniej nie miałeś nic wspólnego z laserami to nie bierz coś z gwarancją i serwisem na miejscu bo będziesz miał problemy co jest bardziej niż pewne na samym początku.
Pozdrawiam i przemyśl i przeanalizuj oraz przelicz czy ci się opłaca wyrzucać w błoto pieniądze


Autor tematu
ulver
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2011, 22:14
Lokalizacja: krosno

#5

Post napisał: ulver » 05 lip 2011, 20:44

Czyli kupując na ebayu załóżmy taki za 1400dolarów gwarancja jest za oceanem rozumiem? Ile by robił grawerkę na sklejce 10x15cm Czyli jesli cos sie stanie to nie ma do kogo się zwrocić? A co z robionymi przez ludzi bo mi chodzi strikte o prostą pracę na sklejce powtarzalne rzeczy a co z wycinaniem też sie taki laser nie nadaje? Nie zamierzam zarabiać na laserze tylko potrzebuje do wykonczenia półproduktu bo dawać do kogoś to nieopłaca mi się bo ceny za usługę są horendalne.


rolandgda
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 09 lut 2010, 10:43
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Post napisał: rolandgda » 05 lip 2011, 22:06

Możesz zamówić bezpośrednio w Chinach. Koszt takiej małej grawerki to koszt 400 - 700 $.
www.alibaba,com
Znajdziesz tam milion tych urzadzeń. O gwarancji zapomnij!. Za transport zapłacisz więcej niż za grawerkę.
np: http://www.aliexpress.com/fm-store/9061 ... 300mm.html


Autor tematu
ulver
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2011, 22:14
Lokalizacja: krosno

#7

Post napisał: ulver » 05 lip 2011, 22:20

Wszystko pięknie tylko wciąż nie wiem jakie ma możliwości taka grawerka czyli jak np przerzuca zdjęcie na sklejkę i czy wogóle przerzuca i ile jej to zajmuje czasu to są dla mnie najważniejsze pytania bo kupić coś co nie graweruje np zdjęć to dla mnie bez sensu bo chce przerzucać zdjęcie. A taka mała zastanawiam się czy ma takie możliwości może macie przykład jak takie cudo pracuje ze zdjęciami?


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#8

Post napisał: holender007 » 05 lip 2011, 23:01

Popatrz na wątki na tym forum niedawno były przykłady prac wykonanych chińczykiem.
Przesyłam niżej zdjęcie wykonane na sklejce chińczykiem tylko nie takim za 1000 dolarów :) na mojej maszynce zajęło mi to około 25minut ( z wycięciem) 35x25 cm na takiej zabawce o której ty myślisz zapomnij o takiej jakości :) mam do tego dostęp i różnice napięcia z zasilacza są przerażające przez 2 minuty idzie wszystko ładnie powiedzmy idealnie następnie mocniej później znowu słabiej i tak cały czas i maksymalny format to była kartka A4 grawerowanie na całym formacie zajmuje około 35 minut ale jakość pozostawia wiele do życzenia. Polecam ci podjechać do jednego ze sprzedawców w Polsce ( poszukaj na allegro ostatnio to widziałem ) i niech zrobią ci test tej maszyny, następnie podjedz do kogoś powiedzmy do Pana Piotra lub kogoś innego i niech ktoś inny przedstawi ci maszynę w pracy różnice są straszne. I dopiero wtedy sam zobaczysz czy warto inwestować pieniądze w taką maszynęObrazek


Autor tematu
ulver
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2011, 22:14
Lokalizacja: krosno

#9

Post napisał: ulver » 05 lip 2011, 23:38

Mnie chodzi o coś mniej dokładnego ciężko mi powiedzieć bo nie mam porównania ale sprobuje wytłumaczyć, ma to być coś estetycznego np ze zdjęcia połonin wygrawerować lub wyciać bo to również byłoby tylko pewnie dużo dłużej schodzi itd na pow 10x15cm nie musi być to dokładnie odwzorowane zdjęcie po prostu ma być to estetycznie i ładnie wygladac i dokładnie coś takiego mnie interesuje tzn czy takim np 40watowym jestem w stanie to zrobić i czy się zmieszcze w np 4min na jedna sklejkę


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2819
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#10

Post napisał: koala.g » 06 lip 2011, 00:21

Raczej nie. Może pokaż jak to ma mniej więcej wyglądać.
Zdjęcie można też nanieść termotransferem. Dość fajnie to nawet wychodzi tylko drewno musi być białe.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”