Oprogramowanie do trumpf 3030

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Aragami
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2010, 16:45
Lokalizacja: xxl

Oprogramowanie do trumpf 3030

#1

Post napisał: Aragami » 29 paź 2010, 16:58

Witam !!
Jestem średnio zaawansowanym operatorem Bystronica BySpeed 3015 , jednak ostatnio zostałem przeniesiony na Trumpf'a TrueLaser 3030 . Co prawda z obsługa nie mam problemów ale brakuje mi tam programu typu "bystronikowego" byhand'a . Chodzi o to żebym mógł sobie na maszynie wykasować jakieś elementy , po zmieniać ich rozkład kolejność itp . Czy jest jakies oprogramowanie na ten sprzęt który mogę sobie zainstalować i ułatwić sobie pracę ( i innym). W firmie oczywiście nikt nic nie wie mimo ze to nowy sprzet i sądzę że powinni mieć na płytach jakieś dodatkowe oprogramowanie . Bedę bardzo wdzięczny za odpowiedż
P.s. Jeszcze jedno "lamerskie" pytanie... Jak się dostac do pulpitu i ustawień windowsa w tej maszynie, bo automatycznie łąduje się oprogramowanie producenta i nie moge tego zminimalizować .
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam



Tagi:


Sylwek Byliński
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 103
Rejestracja: 01 mar 2009, 17:36
Lokalizacja: Trójmiasto

#2

Post napisał: Sylwek Byliński » 30 paź 2010, 12:31

Z tego co wiem takiego oprogramowania jak Byhand w Trumpfie nie ma. Do Windowsa można dostać się po wpisaniu hasła.


Autor tematu
Aragami
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2010, 16:45
Lokalizacja: xxl

#3

Post napisał: Aragami » 30 paź 2010, 14:57

Hmmm trochę lipa.... a nie ma nawet jakiegos programu do lepszego podglądu programu, bo to co oferuje oryginalnie producent to wogóle jest porażka. Żadnego mniejszego detalu nie mozna zobaczyć że już nie wspomnę o powiększeniu.


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#4

Post napisał: pop9 » 30 paź 2010, 18:27



ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#5

Post napisał: ganzi » 02 lis 2010, 14:14

Sylwek Byliński pisze:Do Windowsa można dostać się po wpisaniu hasła.
Niekoniecznie, można i bez hasła ;)


Autor tematu
Aragami
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2010, 16:45
Lokalizacja: xxl

#6

Post napisał: Aragami » 02 lis 2010, 17:13

ganzi pisze:
Sylwek Byliński pisze:Do Windowsa można dostać się po wpisaniu hasła.
Niekoniecznie, można i bez hasła ;)

A może tak konkretniej ??:> Będę wdzięczny :)


Sylwek Byliński
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 103
Rejestracja: 01 mar 2009, 17:36
Lokalizacja: Trójmiasto

#7

Post napisał: Sylwek Byliński » 02 lis 2010, 23:49

Też chętnie dowiem się jak.


prima
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 47
Rejestracja: 15 sie 2010, 21:35
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: prima » 03 lis 2010, 23:52

Witam
Nie jestem wielkim znawcą, ale Trumpf bardzo strzeże swojego interfejsu. Co do podglądania to z tego co pamiętam była tam opcja lupki gdzieś z boku na klawiaturze. Wszelkie wariacje związane z kolejnością i ułożeniem detali są dostępne w edycji ale tutaj już trza się znać na G kodach i strukturze programowania w "Sinumeriku" ale to już jest zabawa dla niegrzecznych, ciekawych świata chłopaków.
Przy dobrze zgranym zespole operatorów i programistów myślę że nie ma potrzeby grzebania się w tych szczegółach. Chodzi o statystykę laser ma ciąć a nie stać, w mojej dawnej firmie czas palenia do czasu włączenia był ponad 50 % na korzyść palenia.
Pozdrawiam
prima

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#9

Post napisał: Bri » 04 lis 2010, 07:27

Primo na maszynie nie należy dostawać się na pulpit. Operatorowi jest to niepotrzebne.

Secundo na maszynie jest mały tops w którym na upartego można włączyć/wyłączyć detale czy zmienić technologię - ale to robota technologa w biurze, dzwonisz i masz dostać poprawiony (jestem technologiem, do mnie dzwonią i ja poprawiam).

Jeszcze możesz posłużyć się od biedy "wejściem elastycznym" - przeskoczyć jakiś detal itp.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Autor tematu
Aragami
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2010, 16:45
Lokalizacja: xxl

#10

Post napisał: Aragami » 04 lis 2010, 11:16

Bri pisze:Primo na maszynie nie należy dostawać się na pulpit. Operatorowi jest to niepotrzebne.

Secundo na maszynie jest mały tops w którym na upartego można włączyć/wyłączyć detale czy zmienić technologię - ale to robota technologa w biurze, dzwonisz i masz dostać poprawiony (jestem technologiem, do mnie dzwonią i ja poprawiam).

Jeszcze możesz posłużyć się od biedy "wejściem elastycznym" - przeskoczyć jakiś detal itp.
Kolega chyba z serwisu Trumpfa jest bo normalnie jak bym ich słuchał :). Gdybym czekal aż mi technolog poprawi program to bym mógł czekać kilka godzin. Mam na maszynie około 500 programów i czasem trzeba coś dociąć, ale nie wszystkie części są potrzebne. Zatem program taki byłby bardzo przydatny. Fakt jest edytor tekstowy i czasem tam cos kombinuje ale ciężko sie połapać. Usunąć detal to nie problem, ale zmienić rozkład to juz wyzsza sszkoła jazdy . Czy naprawde nie ma nic do edycji programów??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”