oprogramowanie do plotera laserowego

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
korab5
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2010, 14:44
Lokalizacja: gołdap

oprogramowanie do plotera laserowego

#1

Post napisał: korab5 » 03 lut 2010, 16:18

Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy temat na tym forum. Kupiłem złożony w Polsce ploter laserowy na podzespołach chińskich. nigdy nie miałem do czynienia z takim urządzeniem i stąd moje problemy z jego uruchomieniem. Prawda jest taka, że do gościa, który mi to sprzedał nie jak się idzie dodzwonić a firma to prawdopodobnie firma-krzak. Oprogramowanie w tej mojej maszynce jest moshi i jak już dowiedziałem się przeglądając wasze forum to jest nie wiele warte. Mnie interesuje przede wszystkim cięcie a grawerka juz mniej. Szukam dlatego nowego oprogramowania (sterowników wraz z kartą) nawet krajowej produkcji ale żadnej chińszczyzny.Jest jakiś podobno amerykański program, ale nie znam jego dokładnej nazwy i nie mogę go dokładnie zlokalizować. Byłbym wdzięczny za podpowiedzi



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 03 lut 2010, 20:06

Jeśli ma to być tylko cięcie to mój STEP2CNC będzie się nadawał. Możesz spokojnie użyć płyty głównej kol. Chaosa (patrona forum), ale jeśli masz napęd bezpośredni (np. na paskach zębatych) to, jako sterowników, proponuję użyć M542 z mikrokrokiem ustawionym co najmniej na 6400 impulsów/obr. Załączanie i wyłączanie dynamiczne tuby możesz zrealizować przez zamianę poleceń osi Z na np. M3/M5 (np. Z-0.1 na M3, Z5 na M5), a te przyporządkować i podłączyć do któregoś z pinów funkcyjnych. Np. pin 14, jeśli sygnał sterujący tuby ma być podpięty do zacisku LO zasilacza tuby, pin 16 - jeśli do sygnału HI.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


modyo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 127
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:01
Lokalizacja: kraków

#3

Post napisał: modyo » 05 lut 2010, 09:05

ja mam ploter laserowy własnej konstrukcji
także tylko wycinam

uzywam
płyta sterownika :SSK-MB1
sterowniki silników na układzie TA8435H

oprogramowanie MACH3 + simplycam

wszystko działa OK
maszyna wystartowała od pierwszego uruchomienia i nie maiłem żadnych problemów
jadną z korzyści efektu cieplarnianego jest fakt że ludzkośc będzie mogła wyprodukować więcej laserów CO2


Autor tematu
korab5
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2010, 14:44
Lokalizacja: gołdap

#4

Post napisał: korab5 » 10 lut 2010, 15:46

Witam wszystkich zainteresowanych tematem.
Znalazłem ciekawą stronę producenta programu LinkMotion, a to link do niego. Szczerze mówiąc na różnych forach mało informacji jest albo w ogóle.

http://www.solustan.com/products/Co2Laser

Może ktoś zna go juz z własnego doświadczenia i podzieli się z nami swoją wiedzą.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”