Mikrospawy Trutops

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
vorkosigan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 20 gru 2007, 10:34
Lokalizacja: katowice

Mikrospawy Trutops

#1

Post napisał: vorkosigan » 20 lis 2009, 19:33

Witam

Mam problem z doborem parametrów mikrospawow w TruTopsie.
Są trzy parametry: długość drogi najazdu, potem znowu jakaś długość i odsunięcie od krawędzi ciecia - czy jakoś - jak będę przed monitorem w poniedziałek to napiszę dokładnie nazwy tych parametrów :)

Problem jest taki, że mam to pocięcia blachę 1mm nierdzewkę, ale podczas cięcia detale "uciekają" pod blachę lub na blachę:) - duże ciśnienie gazu robi swoje :].

Mógłby ktoś podać orientacyjne wartości jakie należy dobrać do mikrospawów oraz jak to w ogóle działa :). U mnie zazwyczaj się tnie blachy 6-16 mm, z cienkimi nie mam za dużo do czynienia. Można użyć mostków ale zależało by mi na mikrospawach - jest opcja to trzeba w końcu jej użyć.

O ile pamiętam to po wyborze funkcji mikrospaw parametry przedstawiają się następująco: 7 mm 1 mm 0 mm - i nic to nie daje, detale jak latały tak latają. Wypróbowałem kilka innych ustawień ale jakoś nie umiem się wszczelić w odpowiednie wartości parametrów ;]

Pozdrawiam
vorkosigan



Tagi:


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#2

Post napisał: pop9 » 20 lis 2009, 20:56

Zamiast mikrospawów użyj opcji mikropołączeń maszynowych z pełnym sterowaniem długością na maszynie


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#3

Post napisał: ganzi » 20 lis 2009, 21:26

Witam!
Kolego, mikrospawy nie będą w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Producent zaleca je stosować do ustabilizowania detali w trakcie palenia grubszych blach, wtedy gdy nie można zastosować mikromostków, które to w Twoim przypadku będą idealnym rozwiązaniem.
To czym są mikrospawy i jak powstają zostało doskonale wyjaśnione w manualu w rozdziale 4 "Obróbka detali, tworzenie programu NC" w najnowszym jest to strona 364. Poszukaj na dysku pliku T100_PL.pdf, lub w modułu "laser" wciśnij jeśli dobrze pamiętam "F1", powinien otworzyć się wspomniany pdf.

Pozdrawiam


Autor tematu
vorkosigan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 20 gru 2007, 10:34
Lokalizacja: katowice

#4

Post napisał: vorkosigan » 20 lis 2009, 21:51

Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem :)
No i szybko poszło, w takim razie temat uważam za zamknięty.

Wielkie dzięki ganzi oraz pop9 - punkciki przyznane.

W poniedziałek czytanie helpa :)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”