laser

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
serigraf
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2009, 21:48
Lokalizacja: kielce

laser

#1

Post napisał: serigraf » 12 maja 2009, 21:59

cześć
czy może ktoś zna firmę która sprzedaję dostawki do ploterów cnc aby zamienić ją na laser
chodzi o urządzenie typu nakładka do plotera.
dostałem ofertę od jednej firmy która to robi ale chciałbym porównać ceny
dzięki



Tagi:


obser
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 96
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:59
Lokalizacja: zDolny Śląsk

#2

Post napisał: obser » 12 maja 2009, 23:27

Infotec miał na targach frezarko-laser, z tym że laserem dało się chyba tylko grawerować. Może oni coś będą mieli. Tylko czy da się przerobić frezarkę na laser?

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: Piotr Rakowski » 13 maja 2009, 06:46

Wiesz, wszystko się da tylko po co? Jeśli zastosujesz głowicę chińską (szklaną):

- masz problem z dostarczaniem wody chłodzącej, eliminacją drgań mechaniki i prędkościami, które praktycznie eliminują szybkie grawerowanie.

- do tego musisz zastosować nie za mocną głowicę, bo np. 60W ma aż 1200 mm długości i jej ustabilizowanie w pionie (rozwiązanie jak w Infotecu) będzie nieco karkołomne;

- zmniejszasz sobie pole pracy (nie bardzo wyobrażam sobie zdejmowania głowicy frezującej i na to miejsce "wkładania" głowicy laserowej);

- w bramie jezdnej musisz dodatkowo poprowadzić przewody wodne, powietrzne i elektryczne (także wysokonapięciowe) - trzeba na to znaleźć miejsce. Mało tego - przewód WN musi być odizolowany od reszty. Dodatkowo, jak rozpoczniesz pracę z laserem musisz wodę doprowadzić, a jak skończysz pracę z laserem będziesz musiał ją oprowadzić, chyba że zatkasz przewody, by się z nich nie lało.

- sterowanie - będziesz musiał przełączać ręcznie kable sterowania silnikami, albo zduplikować sterownik (x2),

- oprogramowanie sterujące - dla cięcia oczywiście wystarczy tylko Mach, czy mój STEP2CNC, ale do grawerowania?

Moim zdaniem dużo lepszym (i kto wie, czy nie podobnym finansowo) byłoby zrobienie oddzielnych maszyn...

... ale oczywiście wszystko jest do wykonania. :roll:
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
serigraf
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2009, 21:48
Lokalizacja: kielce

#4

Post napisał: serigraf » 13 maja 2009, 10:09

chmm
miałem właśnie zakupić taka głowice od w.w firmy koszt 20 tys moc 60w
ale teraz zabiłeś mi niezłego gwoździa

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post napisał: Piotr Rakowski » 13 maja 2009, 21:18

Za 20 tys zł kupujesz ode mnie całą nową maszynę 60W o niewielkim polu pracy (50x30 cm). I jeśli Ci nie wystarczy przerobisz ją sobie na większą, niewielkim nakładem finansowym. Przemyśl kwestię. Aha - za 16 tys sprzedam Ci ją bez karty sterującej i będziesz mógł zastosować coś z półki Mach <-> Step2CNC.

Możesz także u mnie kupić komplet: tuba 60W, zasilacz, soczewka, 3 lustra za około 5000 zł i robić wszystko od podstaw.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”