Laser Kimla - parametry cięcia Azot i Tlen

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
d.wroblewski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:39
Lokalizacja: Białystok

Laser Kimla - parametry cięcia Azot i Tlen

#1

Post napisał: d.wroblewski » 21 lut 2017, 08:13

Witam,
od pewnego czasu posiadamy w firmie Laser Kimla Flashcut LF 1530 i mamy problemy z doborem parametrów przy paleniu różnej grubości różnych gatunków stali. Laser tnie przy użyciu tlenu i azotu. Nie ukrywam, że nie posiadamy doświadczenia w tej dziedzinie, dopiero rozpoczynamy przygodę.

Problem polega na tym, że ustawienia podane przez producenta nie bardzo się sprawdzają. Przykładowo: dość często powstaje grad u dołu, którego nie umiemy zlikwidować. Zmieniamy zmieniamy ogniskową, zmieniamy prędkości, ciśnienie, czasem moc... dość często ze słabym rezultatem.

Proszę o pomoc. Proszę o wasze przykładowe nastawy, parametry przy paleniu blachy: np. czarnej (#1-10), nierdzewnej (#1-6) i aluminium (#1-4).

Przykładowo teraz chciałem ciąć blachę czarną #6mm.
Moje nastawy to:
Gaz: azot
Prędkość ciecia: 50mm/s
Ciśnienie gazu: 20bar
Moc: 4000W
Wysokość dyszy nad mat: 0,5mm
Ogniskowa: -3,75mm
Dysza: 3mm

Ewentualnie blacha aluminiowa #2mm:
Moje nastawy to:
Gaz: azot
Prędkość ciecia: 400mm/s
Ciśnienie gazu: 16bar
Moc: 4000W
Wysokość dyszy nad mat: 0,7mm
Ogniskowa: -1mm
Dysza: 2mm



Tagi:


Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: Azzader » 21 lut 2017, 21:11

Witam!
Też od nie dawna jestem operatorem lasera tyle że Trumpfa. I ja czarne blachy jadę tlenem i wychodzi tak do 12mm ładna gładka powierzchnia:). A przy alu czy ocynku jakoś jeszcze nie udało mi się całkowicie pozbyć gratu zawsze coś mi zostaje i nie raz przypala;/ A ma pytanie to jest nowa maszyna? Jeśli tak to zgłoście problem z cięciem do serwisu maszyna musi mieć gwarancję:) Albo też na jakość cięcia może mieć wpływ czystość gazu. Skąd go pobieracie z wiązki czy zbiornika?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”