Laser Co2 typu Desktop do małego biura ??

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Passo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:54
Lokalizacja: kuj.pom.

Laser Co2 typu Desktop do małego biura ??

#1

Post napisał: Passo » 28 maja 2010, 23:02

Witam,
Prowadzę mała działalność poligraficzną, którą chcę poszerzyć o produkty wycinane i grawerowane laserowo. Na początek myślę że skupię się nad cieciem papieru do 300g., czyli różnego rodzaju kartkami okolicznościowymi, wycinanymi i składanymi podziękowaniami itp. potem grawerka na pleksie, może pieczątki i inne rzeczy.

Moje pytanie, choć może już padła odpowiedz, ale z góry przepraszam iż nie mam czasu na przestudiowanie całego forum – praca.

Jaki proponujecie laser Co2 do cięcia i grawerowania za ok. 25 – 35 tyś brutto ?

Laser typu Desktop, czyli coś zgrabnego przeznaczonego „na biurko”
Coś w stylu Gravograph LS100 http://www.gravograph.com/polska/maszyn ... -ls100.php (ten trochę drogi :( )

Chinszczyzna odpada – poczytałem trochę na tym forum :) .

Z gory dziekuje.



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 29 maja 2010, 09:32

Jeśli za tę cenę jesteś w stanie kupić maszynę Gravographa - to się nie zastanawiaj. Jeśli nie, to mimo wszystko polecam "chińczyka". Mam wielu naprawdę zadowolonych użytkowników tych maszyn.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
Passo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2010, 22:54
Lokalizacja: kuj.pom.

#3

Post napisał: Passo » 30 maja 2010, 08:09

W tym sęk że Gravograph świetny, ale za drogi i właśnie pytam czy są inni producenci z podobnym sprzętem typu "na biurko" ale niżsi cenowo ?

Chiny odpadają - miałem gilotynę do wizytówek- zepsuła sie to później nie było gdzie jej naprawiać, tam gdzie ją kupiłam polecali nową, tłumaczyli że są tylko importerem.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 maja 2010, 21:42

No tak źle, to z nimi (laserami) i nami (importerami i serwisantami) nie jest. Większość części zamiennych mam na miejscu. W razie czego jestem w stanie ściągnąć w ciągu 2-3 tygodni (za wyjątkiem tub, których samolotem nie importuję).

Ale oczywiście to Pani decyzja i nie namawiam, jeśli ma Pani złe doświadczenia.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


3DBialystok
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 167
Rejestracja: 06 cze 2010, 18:56
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#5

Post napisał: 3DBialystok » 06 cze 2010, 19:06

Passo, masz dość duży wybór na dzień dzisiejszy. Od Pana Piotra, który się wypowiada przez GCC model C180 po Versalaser ULS-a i skończywszy na Rayjet Troteca. Osobiście radziłbym zastanowić się nad większym systemem chociażby z uwagi na możliwość włożenia większych gabarytowo elementów.

PS. Zapomniałem o Epilogu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”