Jaki Laser i gdzie go kupić?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
X32UseR
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 70
Rejestracja: 26 wrz 2008, 00:26
Lokalizacja: Wwa

Jaki Laser i gdzie go kupić?

#1

Post napisał: X32UseR » 28 wrz 2008, 23:57

Witam

Przymierzam się do pudowy małej wycinarki laserowej...
Z tego co udało mi się ustalić moc której potrzebuje to 50-100W (200W nie zaszkodzi)
Oczywiście jeśli całe sterowanie i mechanika to rzecz "zwyczajna" to schody dla mnie zaczynają się przy wyborze i znalezieniu konkretnych dostawców rezonatorów i optyki. (Elektronikę do lasera mogę wykonać sam)

Czy moglibyście mnie choć trochę nakierować?(czego najlepiej szukać) Jaka firma ma na dzień dzisiejszy najlepszą ofertę? Gdzie można kupić tanio odpowiednio podzespoły?


Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 29 wrz 2008, 08:20

Szanowny kolego - nie w mechanice ani optyce problem, a w sterowaniu. Skąd weźmiesz porządne sterowanie do niej, bo sam STEP2CNC, czy Mach nie wystarczą, jeśli ma być to coś więcej, niż tylko cięcie.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#3

Post napisał: dasza77 » 29 wrz 2008, 08:50

Kolega Piotr ma rację.
Oprogramowanie to "serce" plotera laserowego.
Jak dobrze pamiętam to kolega Piotr przymierzał się do opracowania takiego oprogramowania.
Ja chętnie bym się na to zapisał.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: Piotr Rakowski » 29 wrz 2008, 09:51

Trochę to niestety jeszcze potrwa. Od kol. JarkaK dostałem pierwszą wersję sterownika. Mamy sporo do dopracowania. Ogólnie najpierw chcemy dopracować jego pracę, a oprogramowanie powstanie niejako dodatkowo. Na początku będzie to współpraca z programem podobnym do STEP2CNC. W następnym ruchu będzie to taki eduCAD z bezpośrednią współpracą ze sterownikiem bez konieczności generowania g-kodów.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
X32UseR
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 70
Rejestracja: 26 wrz 2008, 00:26
Lokalizacja: Wwa

#5

Post napisał: X32UseR » 29 wrz 2008, 23:38

W zasadzie to chodzi mi głownie o cięcie... jeśli chodzi o oprogramowanie to z czasem mogę coś sam napisać ... (ale rozumiem, że do zwykłego cięcia, programy ogólno-dostępne będą wystarczające...)

To jak z tą optyką? Jakie konfiguracje polecacie?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”