jaki laser do 15tys zł.

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Remigiusz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2011, 16:19
Lokalizacja: kraków

jaki laser do 15tys zł.

#1

Post napisał: Remigiusz » 30 lis 2011, 16:21

Poszukuje lasera do kwoty 15tys zł brutto, jestem praktycznie zdecydowany na Seron SK400 ale ostatnio w oko wpadło mi takie coś http://allegro.pl/show_item.php?item=1944367795. Warto dopłacać do serona?



Tagi:


Boustius
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2011, 19:39
Lokalizacja: Krk

#2

Post napisał: Boustius » 30 lis 2011, 16:59

Sam niedawno kupilem wlasnie tego serona SK400 i mialem tez na oku ten wskazany przez Ciebie w linku.

Nie znalem się i nadal nie mam zbyt duzej wiedzy na temat tych maszyn, jestem uzytkownikiem od 2 tygodni ale jestem zadowolony.

Prosta kalkulacja - podobne parametry, podobne mozliwosci: na czym zaoszczedzone zostalo 4,5 tys zł ? Nawet nie podany jest producent.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#3

Post napisał: oprawcafotografii » 30 lis 2011, 17:07

Boustius pisze:...Prosta kalkulacja - podobne parametry, podobne mozliwosci: na czym zaoszczedzone zostalo 4,5 tys zł ? Nawet nie podany jest producent.
Na tabliczce z nazwa producenta.

q


Boustius
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2011, 19:39
Lokalizacja: Krk

#4

Post napisał: Boustius » 30 lis 2011, 22:26

[/quote]Na tabliczce z nazwa producenta.q[/quote]

Pewnie tak, ale nie odnosze sie wedle mojej znikomej znajomosci tematu, a marketingu: znajomosci marki, loga itd i ich wyeksponowaniu ze o pogrubionej czcionce na aukcjach, witrynach, ciuchach itp nie wspomne.

Ta konkretna aukcja sprzedaje "no name'a"


Zaremba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 274
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:42
Lokalizacja: Z daleka

#5

Post napisał: Zaremba » 30 lis 2011, 22:32

Nie wiem co to za maszyna ale z waszych wypowiedzi rozumiem, że lepszy chińczyk z jakąkolwiek nazwą niż polska maszyna bez. No to faktycznie daleko ten kraj nie zajedzie.


Boustius
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2011, 19:39
Lokalizacja: Krk

#6

Post napisał: Boustius » 30 lis 2011, 22:37

Ech, koledzy, ani raz nie wypowiedzialem sie o tych maszynach uzywajac epitetow. Lawiruje pomiedzy domyslami i sugestiami jakie daja mi konkretni sprzedawcy poprzez swoja oferte.
Ze tak sie czepiamy, to nie mam na aukcji wzmianki o kraju pochodzenia produktu.

To jest moj tok myslenia i wybor jakiego sam dokonalem. Jako klientowi trzeba mi dogodzic. Przede wszystkim informacja.

Z ciekawosci: jakie sa dostepne w sprzedazy POLSKIE plotery, a nie tylko w polsce skladane?

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Post napisał: Piotr Rakowski » 01 gru 2011, 07:39

Witam Kolegów,

Jako że także jestem producentem maszyn laserowych, czuję się wywołany do odpowiedzi. Podejrzewam, że maszynę z linku Allegro sprzedaje kol. Laserki (to jest tylko moje przypuszczenie). Cena podana w linku jest wyraźnie ceną samej maszyny - bez systemu sterowania. Sterowanie jest opisane po słowie OPCJE.

Trochę socjotechniki też się tam wkradło. Podana jest informacja: rozdzielczość 1000 dpi - silniki o zwiększonej rozdzielczości. Chyba o zmniejszonej, bo 1000 dpi, to nie więcej, jak 0,025 mm - czyli 1/40 mm. Rozumiecie wysyła jedynie 40 impulsów, żeby przesunąć się o 1 mm w osi i to nazywa zwiększoną rozdzielczością!

I jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach - ze zdjęcia nie wynika, w jaki sposób odbywa się ustawienie fokusa (czyli wysokości głowicy nad materiałem). Głowica tnąca nie wygląda na ruchomą (np. z tubusem) a i nie widać żadnego systemu podnoszenia/opuszczania stołu roboczego.

Teraz maszyna Serona - chińczyk o trochę dziwnych parametrach. Np.:
- tuba 45W (pierwszy raz o takiej słyszę),
- cięcie max. 8 mm plexi za jednym przejściem - też trochę dziwne - ja maszyną LYNX 6050S (P) tnę bez najmniejszego problemu pleksi wylewane (przezroczyste) 10 mm z prędkością 120 mm/min.
- ze zdjęć wygląda, że ma system sterowania Leetro (z LaserCUT). Jest drogi i potrafi napsuć krwi. Np. wystarczy zgubić (lub uszkodzić) klucz sprzętowy zabezpieczający program i bulisz 150 dolarów + przesyłka, a bez niego nie ruszysz! Sterownik USB nie ma separacji sygnałów portu - miałem co najmniej kilka przypadków błędnego działania maszyny z tego powodu.
- UWAGA - w cenie nie ma chillera! (chłodnicy wody obiegowej).

Tak więc maszyna wygląda OK. Tyle, że pogadaj z innymi użytkownikami, którzy kupili maszyny w tej firmie. Na forum było trochę niepochlebnych wypowiedzi na temat ich wiedzy technicznej i serwisu. Tak więc dopóki będzie działać dobrze - wszystko będzie OK.

Ja zrezygnowałem ze sprzedaży chińczyków, między innymi dlatego, że po przyjeździe do naszego magazynu mieliśmy kilka dni roboty przy ich sprawdzeniu i ustawianiu. A to, co przyjeżdżało wołało o pomstę do nieba. Oto 2 drobne (zaznaczam drobne) przykłady "wykonania chińskiego" - zaraz po rozpakowaniu maszyny ze skrzyni:

Obrazek

Obrazek
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#8

Post napisał: holender007 » 01 gru 2011, 08:46

Panie Piotrze u Pana z tego co czytam opis urządzeń chillera też nie ma w cenie więc nie wiem dlaczego tak mocno pan na to zwrócił uwagę. A odnośnie lasecut nie jest taki tragiczny jak Pan go przedstawia obsługa programu jest bajecznie prosta, a odnośnie klucza sprzętowego hmm pracowałem kiedyś na programie AlphaCam gdzie klucz kosztował 300Euro :) ( wiem bo go uszkodziłem :) ) wiec nie ma takiej tragedii a jak się go podepnie pod komputer to po co go wyciągać i przenosić ??
A odnośnie Pańskich konstrukcji ciekawi mnie dlaczego nie zastosował Pan wyświetlacza tylko potencjometr i takie dziwne przyciski do swoich laserów był jakiś szczególny powód ?? Ponieważ wydaje mi się że maszyny zyskały by na estetyczności oraz całe sterowanie w ten sposób jest bardzo proste i intuicyjne.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#9

Post napisał: oprawcafotografii » 01 gru 2011, 09:13

Piotr Rakowski pisze:...A to, co przyjeżdżało wołało o pomstę do nieba. Oto 2 drobne (zaznaczam drobne) przykłady "wykonania chińskiego" - zaraz po rozpakowaniu maszyny ze skrzyni:

Wielkie mecyje ;) Maszyna na sluzyc do pracy a nie pokazywania na targach :)
Kolo pasowe sie przesunie na osi i po problemie.

Nie takie kiksy koledy pokazywali tu w swoich maszynach i nikt
ich od chinczykow nie wyzywal, co najwyzej od partaczy ;-)

Wiadomo - jak sie kupuje maszyne 2x taniej to trzeba poswiecic
kilka godzin na sprawdzenie regulacje etc. To samo zreszta nie zaszkodzi
gdy sie kupuje maszyne w kraju - przynajmniej sprawdzenie...

q

[ Dodano: 2011-12-01, 09:16 ]
Zaremba pisze:Nie wiem co to za maszyna ale z waszych wypowiedzi rozumiem, że lepszy chińczyk z jakąkolwiek nazwą niż polska maszyna bez.
Najlepsza jest ta maszyna, ktora dziala :) Rasa obojetna ;)
No to faktycznie daleko ten kraj nie zajedzie.
To fakt, ale dotyczy to raczej calego kolchozu, nie tylko PL.
Uczcie dzieci mandarynskiego - przyda sie gdy beda szukaly pracy...

q

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Post napisał: Piotr Rakowski » 01 gru 2011, 09:42

Ad. kol. holender007: zwróciłem uwagę na konieczność zakup "chillera", jako opcji. Może się wtedy okazać, że całkowita suma przekroczy 15.000 zł, którą to autor wątku ustalił, jako sumę brzegową. Nie mówię, że LaserCUT jest tragiczny, zwracam uwagę na system sterowania - to było moim celem i kontekstem. Dlaczego używam śmiesznych przycisków? - żeby były inne - odróżniały moją maszynę od innych konstrukcji.

Ad. kol. oprawcafotografii - masz rację - takie "buble" to "pryszcz". E viva China!
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”