chiński laser a grawerowanie i wycinanie

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
maciejpasieka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2012, 14:16
Lokalizacja: Grudziądz

chiński laser a grawerowanie i wycinanie

#1

Post napisał: maciejpasieka » 05 mar 2012, 14:20

witam,
proszę doświadczonych użytkowników ploterów laserowych o pomoc.
Czy chiński ploter poradzi sobie z wygrawerowaniem tekstu o wysokości ok.2,2mm a potem wycieciu elementów (medalików ) o wielkości ok.2,5*2,5cm



Tagi:

Awatar użytkownika

slashdot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 83
Rejestracja: 08 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Polska

Re: chiński laser a grawerowanie i wycinanie

#2

Post napisał: slashdot » 05 mar 2012, 15:21

Wszystko zależy od tego z jakiego materiału będą wykonywane te elementy (medaliki).


Autor tematu
maciejpasieka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2012, 14:16
Lokalizacja: Grudziądz

#3

Post napisał: maciejpasieka » 05 mar 2012, 16:48

no tak...
chciałbym wycinać laminat grawerski :smile:


deflection
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 598
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:53
Lokalizacja: Szczecin

#4

Post napisał: deflection » 05 mar 2012, 20:51

poradzi sobie, ale jakość graweru i powierzchnia po grawerowaniu pozostawia wiele do życzenia, że już nie wspomnę o czasie jaki to będzie grawerowało...
Wiem z doświadczenia :)
Nigdy więcej chińszczyzny :) (chyba że do cięcia tylko, do grawerowania absolutnie)


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#5

Post napisał: holender007 » 06 mar 2012, 11:06

Nie do końca zgodzę się z przedmówcą odnośnie grawerowania fakt na maszynach 2-3 razy droższych typu trotec grawer wychodzi rewelacyjnie ale na chińczyku nie ma aż takiej tragedii jaką kolega opisuje. Od ponad roku graweruje ( w szczególności długopisy) i tnę chińczykiem i jakoś klienci którzy raz u mnie kupili ponownie wracają więc o czymś to świadczy. A odnośnie czasu hmm na targach miałem możliwość przekonać się jak tak naprawdę jest z tym czasem i dopiero speedy 300 dorównał czasowo mojemu chińczykowi jak chodzi o cięcie.
Więc kolego śmiało możesz ciąć i grawerować na chińczyku
Powodzenia


deflection
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 598
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:53
Lokalizacja: Szczecin

#6

Post napisał: deflection » 06 mar 2012, 22:13

holender007, wygraweruj dużą powierzchnię i zostaw z laminatu tylko napisy, jak uzyskasz "gładką" powierzchnię na chinczyku (a nie chropowatą) to masz u mnie piwo :) (raczej będziemy kwita)

wygraweruj na laminacie pionową linię grubości 0,2 mm żeby była prosta i gładka krawędź :) nie da się? o szok?

wygraweruj coś na folii samoprzylepnej...
Nie da się? oo znowu szok :)

bardziej wymagających prac nie zrobisz na chinczyku, nie ukrywajmy.


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#7

Post napisał: holender007 » 06 mar 2012, 22:46

piszę o masówce którą się robi najczęściej a nie o pojedynczych pracach czy testach , wiesz moje ulubione materiały do obróbki ( drewno i długopisy kiedyś pieczątki ) są to materiały które dużo wybaczają i są idealne dla chińczyka no może długopisy są bardziej wymagające ale i na nie znalazłem sposób :) Na filii nie grawerowałem więc się nie wypowiadam.
A odnośnie linii pionowej hmm z tym już wygrałem i jestem w stanie zrobić że będzie prosta i będzie miała gładka krawędź :)


Cooper
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 251
Rejestracja: 03 gru 2007, 15:46
Lokalizacja: Silesia

#8

Post napisał: Cooper » 07 mar 2012, 07:07

Panowie postawcie się na miejscu kolegi zakładającego temat:
Kolega nie ma doświadczenia i jego spotkanie z chinolem do najmilszych nie będzie należało z racji braku wiedzy praktycznej którą wybaczają urządzenia z górnej półki.

Kolega holender ile już śmiga w branży i na swoim chińczyku ??

Zapewne nie miesiąc czy dwa że doprowadził jego stosowanie do takiego poziomu jak się wypowiada...

Panowie tutaj nie o to chodzi czy jakaś tam lepsza marka jest lepsza od Chińczyka i odwrotnie bo to jest jasne...w temacie chodzi tylko o to czy osoba beż doświadczenia poradzi sobie z zadaniem grawerowania na pierwszym lepszym jakimś chińczyku...

Moja odpowiedź brzmi że nie...straci czas,zapał i trochę pieniędzy na materiały niż uzyska szybko zadowalające efekty. Do grawerowania odradzam


holender007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 202
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: Głuszyca

#9

Post napisał: holender007 » 07 mar 2012, 09:04

zgadzam się w 100% z przedmówcą żeby opanować chińczyka oraz żeby żeby to wszystko dobrze szło trochę materiału trzeba poświęcić ja mam tyle długopisów z pierwszych prób że chyba do końca życia ich nie wypiszę :)
Więc jak ci jakiś dystrybutor czy sprzedawca mówi że grawerowanie na chińczyku jest proste to są bzdury, ponieważ do czasu jak nie opanujesz odpowiednio maszyny to zapomnij żeby ci wszystko dobrze wychodziło. Na laserach wyższej klasy jest to zdecydowanie łatwiejsze i efekt jest 100 razy lepszy.
Ale jak piszesz w temacie litery 2,2 mm nie powinny stwarzać ci żadnych problemów tak samo wycięcie ich, litery tej wielkości są dobrze czytelne mi udało się zejść do 1,2 mm że litery było jeszcze dobrze widać i się nie zlewały więc jest to wykonalne ale jak szykuje projekty dla klientów to staram się żeby mała litera miała minimum 2 mm wysokości i przy tym rozmiarze efekt jest zadowalający.


Autor tematu
maciejpasieka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2012, 14:16
Lokalizacja: Grudziądz

#10

Post napisał: maciejpasieka » 07 mar 2012, 12:43

dziekuje bardzo za porady :)
dotąd grawerowałem tylko mechanicznie i ten proces opanowałem ale widzę, że czeka mnie sporo eksperymentów :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”