alternatywa dla RMI

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
xxxlegiaxxx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2012, 11:15
Lokalizacja: Piastów k/W-wy

alternatywa dla RMI

#1

Post napisał: xxxlegiaxxx » 07 wrz 2012, 11:46

Witam, od razu przyznaję, że dopiero zaczynam przygodę z grawerowaniem. W jednej z firm w której pracowałem była kupiona maszyna (chyba) RMI lub jakaś podobna.
Niestety, ze względu na cenę, póki co, jest ona dla mnie nieosiągalna.
Przeglądając forum zorientowałem się, że można uzyskać PODOBNE efekty dzięki innym sprzętom, które są tańsze.
Laser chciałbym używać do jak największej liczby różnych materiałów, ale najważniejsze wg mnie, to skóra, plastik, złoto, drewno. Jako, że jestem nowicjuszem, proszę o wyrozumiałość, jeżeli okaże się, że szukam czegoś, czego nie ma :)
Ważne jest też, żeby maszyna nie zajmowała bardzo dużo miejsca oraz żeby była szansa uzyskania jakiegoś wsparcia po/przy kupnie (instruktaż, gwarancja itp).
Proszę o jakieś nazwy urządzeń, które możecie polecić i orientacyjne koszty zakupu.



Tagi:


macmark
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 07 maja 2012, 11:54
Lokalizacja: Katowice

Re: alternatywa dla RMI

#2

Post napisał: macmark » 07 wrz 2012, 21:56

xxxlegiaxxx pisze:Witam, od razu przyznaję, że dopiero zaczynam przygodę z grawerowaniem. W jednej z firm w której pracowałem była kupiona maszyna (chyba) RMI lub jakaś podobna.
Niestety, ze względu na cenę, póki co, jest ona dla mnie nieosiągalna.
Przeglądając forum zorientowałem się, że można uzyskać PODOBNE efekty dzięki innym sprzętom, które są tańsze.
Laser chciałbym używać do jak największej liczby różnych materiałów, ale najważniejsze wg mnie, to skóra, plastik, złoto, drewno. Jako, że jestem nowicjuszem, proszę o wyrozumiałość, jeżeli okaże się, że szukam czegoś, czego nie ma :)
Ważne jest też, żeby maszyna nie zajmowała bardzo dużo miejsca oraz żeby była szansa uzyskania jakiegoś wsparcia po/przy kupnie (instruktaż, gwarancja itp).
Proszę o jakieś nazwy urządzeń, które możecie polecić i orientacyjne koszty zakupu.
Chyba musisz określić budżet najpierw. Skoro RMI za np. 120k zł jest nieosiągalny, to zapewne przyzwoity CO2 za 80k zł też. Wszystko co potrzebujesz zrobić, zrobisz też na chińczyku za 5,5k zł z polem roboczym wielkości ok. A5, ale żeby osiągnąć jakość i dostać następne zlecenie od tego samego klienta, musisz trochę zainwestować.
Z małych (najtańszych z dobrych) ploterów GCC 180, RayJet, Epilog Zing, ULS VLS2.30 (wszystkie w okolicach 35 - 40k zł) - to te najpopularniejsze. Wsparcia Ci udzieli każdy producent! Możesz też kupić używkę, o ile będzie w dobrym stanie. Teraz na alledrogo jest kilka fajnych GCC w cenie ok. 35k zł, to jest chyba najlepsze rozwiązanie w tej chwili, pod warunkiem, że tuba jeszcze trzyma parametry zbliżone do fabrycznych.


3DBialystok
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 167
Rejestracja: 06 cze 2010, 18:56
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#3

Post napisał: 3DBialystok » 08 wrz 2012, 22:40

Z góry serdecznie przepraszam za ton mojej wypowiedzi, ale może po prostu otwórz sklep monopolowy. Będzie to z pożytkiem dla Twojego budżetu, naszej branży i lokalnej społeczności.


Autor tematu
xxxlegiaxxx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2012, 11:15
Lokalizacja: Piastów k/W-wy

#4

Post napisał: xxxlegiaxxx » 09 wrz 2012, 15:47

3DBialystok pisze:Z góry serdecznie przepraszam za ton mojej wypowiedzi, ale może po prostu otwórz sklep monopolowy. Będzie to z pożytkiem dla Twojego budżetu, naszej branży i lokalnej społeczności.
Nie było to potrzebne. O moje finanse pozwól, że zatroszczę się sam. Rozumiem, że sobota wieczór, że nie masz co robić, ale czasami lepiej nic nie mówić, by nie wyjść na prostaka, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Teraz moja rada: jeśli nie masz nic mądrego do napisania, to zastanów się czy nie lepiej oszczędzać klawiaturę.

P.s.: Ja też się martwię o twoją lokalną społeczność. Mieszkać koło takiego gbura, malkontenta i wiecznego marudy, to chyba nieciekawa sprawa.

Proszę o usunięcie tego i poprzedniego posta za jakiś czas, ponieważ nic nie wnoszą do tematu.


3DBialystok
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 167
Rejestracja: 06 cze 2010, 18:56
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#5

Post napisał: 3DBialystok » 09 wrz 2012, 18:04

Przede wszystkim myślę, że Twoje osobiste wycieczki nie były potrzebne.

Otwarcie małego sklepu monopolowego to koszt około 60 tyś złotych. Nie ma alternatywy dla urządzeń RMI w cenie poniżej tej kwoty, które mogłyby sprostać Twoim wymaganiom, chociażby biorąc pod uwagę zakres materiałów, jakie chciałbyś znakować. Potrzebowałbyś dwóch maszyn z różnymi źródłami albo jedną hybrydę, ale to są wydatki w granicach znakowarek RMI lub je przekraczające w znaczny sposób. (chyba, że kupisz używany sprzęt).

Na usprawiedliwienie się i w ramach rekompensaty za czas zmarnowany przez innych uczestników czytających ten post - moja frustracja w poprzedniej wypowiedzi mogła wyniknąć ze znużenia kolejnym zapytaniem z kategorii: chciałbym kupić ale nie chciałbym wydać kasy.


Autor tematu
xxxlegiaxxx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2012, 11:15
Lokalizacja: Piastów k/W-wy

#6

Post napisał: xxxlegiaxxx » 13 wrz 2012, 19:13

3DBialystok pisze:Przede wszystkim myślę, że Twoje osobiste wycieczki nie były potrzebne.

Otwarcie małego sklepu monopolowego to koszt około 60 tyś złotych. Nie ma alternatywy dla urządzeń RMI w cenie poniżej tej kwoty, które mogłyby sprostać Twoim wymaganiom, chociażby biorąc pod uwagę zakres materiałów, jakie chciałbyś znakować. Potrzebowałbyś dwóch maszyn z różnymi źródłami albo jedną hybrydę, ale to są wydatki w granicach znakowarek RMI lub je przekraczające w znaczny sposób. (chyba, że kupisz używany sprzęt).

Na usprawiedliwienie się i w ramach rekompensaty za czas zmarnowany przez innych uczestników czytających ten post - moja frustracja w poprzedniej wypowiedzi mogła wyniknąć ze znużenia kolejnym zapytaniem z kategorii: chciałbym kupić ale nie chciałbym wydać kasy.
To, że napisałem, że szukam czegoś tańszego nie znaczy, że nie postaram się o to, żeby kupić sprzęt RMI. Myślałem, że jest tak jak np. z butami: można kupić drogie buty, ale tańsze wcale nie muszą być gorsze, a chodzić będzie można będzie i w jednych i w drugich. Mimo złośliwości, dziękuję za wytłumaczenie jak to wygląda.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”