Zakup spawarki TIG - prośba o opinie

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
mani3ck
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2013, 14:24
Lokalizacja: Kraków

Zakup spawarki TIG - prośba o opinie

#1

Post napisał: mani3ck » 27 sty 2013, 14:31

Witam wszystkich serdecznie! To mój pierwszy post na forum, które przeglądam od dawna. Proszę o opinie na temat sprzętu który niedawno się ukazał:
Spawarka JLT TIG 200AC/DC Pro MMA NIEBIESKA LINIA

Jej poprzednik czyli: JLT Welder Fantasy PRO TIG AC/DC 210 nie jest już dostępny a spotkałem wiele pozytywnych opinii. Proszę o informację o nowym modelu z "niebieskiej linii" czy ktoś korzystał?

Mam zamiar na dniach zakupić ten sprzęt, ewentualnie TIG 207 AC/DC firmy GYS.

Z góry dziękuję za porady.
Pozdrawiam



Tagi:


n-man
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2013, 18:27
Lokalizacja: Białystok

#2

Post napisał: n-man » 20 lut 2013, 11:08

ja mam JLT 210 TIG o ktorym mowisz, juz ciezko go dostac a jak jest to ponad 1000zł drożej niż jak kupowałem go pol roku temu, moge powiedziec pare slow o mojej spawarce bo o tej niebieskiej nowej nic nie wiem a prawdopodobnie to bardzo podobny sprzęt, spawarka robi ładny łuk przy spawaniu stali czarnych i kwaśnych, aluminium bede spawal jutro prawdopodobnie więc sie wypowiem jak działa w trybie AC w pozniejszym czasie, przewod masowy idzie do wymiany bo jest za cienki, a uchwyt spawalniczy rewelacją też nie jest z chęcią bym wymienił na inny ale to może jak będe spawał tym sprzętem codziennie na wlasnej dzialalnosci, spawarka bardzo kulturalnie wykonana, nie odbiega od znanych mi OZAS, kemppi czy kutreiber no poza uchwytem spawalniczym, praktyczna rączka do przenoszenia spawarki to też atut i z mniejszych wad to kiepsko umieszczony wyłącznik ktory ciezko sie wciska. jak ktoś miał stycznosc z takimi spawarkami to i panel sterowniczy tez nie bedzie stanowil problemu. dałem za tą spawarkę jakoś 3200 z przesyłką a śmiało można porównywać ją z spawarkami kemppi itp ktore kosztują 10000+


miron91
Posty w temacie: 3

#3

Post napisał: miron91 » 20 lut 2013, 18:21

ja posiadam spawarkę mma z welder fantasy spawam nią codziennie ani razu się nie przegrzała to dobry sprzęt za taką cenę

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 20 lut 2013, 20:35

Jezeli mozna sie podpiac do tematu. Mam problem z zajarzeniem luku przy spawaniu MMA. Elektrody wysuszone na piecu a musze niezle pukac zeby luk sie pojawil.
Z tego co wyczytalem w instrukcji mozna wylaczyc obnizone napiecie zajarzania, ale probowalem juz kilku kombinacji a dioda MMA dalej swieci ciagle. Jak system jest wylaczony to powinna mrugac.
Jak to wylaczyc.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


miron91
Posty w temacie: 3

#5

Post napisał: miron91 » 20 lut 2013, 20:38

elektroda zasadowa czy rutylowa ?

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#6

Post napisał: gelo » 20 lut 2013, 21:34

rutylowa
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


miron91
Posty w temacie: 3

#7

Post napisał: miron91 » 20 lut 2013, 22:04

jaka firma elektrody ?,jaki prąd spawania?,pozycja spawania?,jaka spawarka?

jak kończysz spawanie po przez szybkie uchylenie elektrody do przody czy jak ?

przy zasadowych to raczej norma zostaje taki dzwon jakby,otulina jest bardziej wysunięta od drutu stalowego przez co gorzej zacząć ale przy rutylowych to mało możliwe musisz popełniać jakiś błąd


shalashaska
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2012, 09:12
Lokalizacja: malopolska

#8

Post napisał: shalashaska » 28 lut 2013, 20:36

Ten JLT 210 AC/DC jest dostępny pod innymi markami, wewnątrz są te same bebechy. Ja mam Magnum Viper 210 AC/DC. Sprzedał mi ją znajomy który prowadzi sklep i powiedział ze na początku należy ją ostro potraktować i katować bo tylko wtedy może wyjść jakaś usterka a potem już będzie tylko spokój. Jej jakość wykonania oceniam na dobrą bez zastrzeżeń. Radzę tylko zaopatrzyć się w soczewki i odpowiednie druty, reszta jak czystość miejsca spawanego już nie muszę opisywać. Przespawałem Tigiem kilka godzin i powiem że aluminium już wychodzi mi ładnie, spawy czyste i błyszczące ( drut musi być cały czas pod osłoną gazu :) ). Chodzę na kurs i tam spawam na Kempi i nie zauważyłem różnicy w spawaniu. Jedynie tylko to że przewód spawalniczy w Kempi jest lżejszy.

Masz tutaj panel, poklikaj sobie i posłuchaj co do czego. http://www.fachowiec.com/pub/wfp.swf


Autor tematu
mani3ck
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2013, 14:24
Lokalizacja: Kraków

#9

Post napisał: mani3ck » 02 mar 2013, 14:06

Temat zakupu tiga dalej aktualny, z allegro znikła "niebieska linia " JLT, natomiast pojawiła się spawarka tej samej firmy JLT JET200 w dobrej cenie 3100zł i chyba w tym tygodniu ja zamówie, cenowo bije konkurencję, mam nadzieję że jakościowo również będzie tak dobra jak poprzednie wersję JLT.


n-man
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2013, 18:27
Lokalizacja: Białystok

#10

Post napisał: n-man » 04 mar 2013, 06:38

Kolego jakie dałeś parametry do Alu na tej spawarce?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”