spawanie ramek aluminiowych, wykonawca poszukiwany

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
mkuczkowski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2011, 21:01
Lokalizacja: Kraków

spawanie ramek aluminiowych, wykonawca poszukiwany

#1

Post napisał: mkuczkowski » 08 lis 2011, 21:29

Jako że to mój pierwszy post cnc.info serdecznie witam wszystkich i proszę o wyrozumiałość dla nowicjusza.

Szukam osoby/firmy która mogła by wykonać 6 sztuk ramek aluminiowych o wymiarach zewnętrznych 180x180. Wykonanych z profil aluminiowy 50x30 ścianka 2,5, spawane od wewnątrz złapanie w paru miejscach (ramka będzie na stałe zasłonięta od strony wycięcia w profilach, dlatego spawy nie muszą być idealnie wyprowadzone). Profil jest profilem zamkniętym i wymaga wycięcia fragmentu jednej ścianki na całej długości by uzyskać coś podobnego bardziej domknięty profil "C".

Podpinam wizualizacje, jeśli ktoś będzie zainteresowany chętnie prześle plik z projektem.

Dodam tylko że czas wykonania jest tu dosyć istotny.

Pozdrawiam
Załączniki
LR_ramka_wizualizacja.jpg
LR_ramka_wizualizacja.jpg (19.5 KiB) Przejrzano 1545 razy



Tagi:


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#2

Post napisał: Dudi1203 » 08 lis 2011, 22:46

Tak z moich doświadczeń. Takie coś jest do zrobienia, ale nie tam żadne profile i wycinać jedną ścianke tylko wyciąc to z blach na laserze, pogiąć na krawędziarce i pochwytać. Robota na taka maszyne idealna bo to sa 24 identyczne elementy, ustawia sie program i leci.
Tylko w przypadku takiej techniki wykonania jak mowie to ścianka albo 2 albo 3mm.
Czas istotny, a jakieś konkrety? Dzień, tydzień, miesiąc?
Jakies tolerancje wymiaru są? Bo to ma istotny wplyw na cene. Warto też znać zastosowanie bo wtedy mozna coś doradzić/ulepszyć.


Autor tematu
mkuczkowski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2011, 21:01
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: mkuczkowski » 08 lis 2011, 23:22

Dziękuje za odpowiedz,

To po kolei, to jest rama do lampy/kinkietu i od strony wycięcia będzie mocowana do sufitu a z drugiej właściwa z lampą. Na profile zdecydowałem się z uwagi na kąty, zależy mi by były możliwie proste, z jak najmniejszym promieniem na zgięciu w wybranym profilu ma on 0,2 mm. Jeśli chodzi o grubość to 2 czy 3 mm, to obie są dla mnie do przyjęcia. Dokładność, tu może być problem z jedną liczbą... może tak zewnętrzny wymiar tolerancja ok 0,5-1 mm natomiast narożniki na łączeniach muszą być równe i bardzo estetyczne i tu mam pytanie jak zachowa się na łączeniu blacha?

Optymalny czas dla mnie to jeden tydzień (pamiętając o 11.11.)


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#4

Post napisał: Dudi1203 » 09 lis 2011, 00:17

No i teraz wiemy dużo więcej. Kantu na krawędziarce sie nie wykona. Byłoby coś w granicach R3-R4. Narożnik za to da się tak zrobć żeby wyszedł.
Wiec trzeba szukać kogoś kto potnie taki profil. Jak krawędź ma być ładna to kąt cięcia musi byc bardzo dokładny. Ale tu moze juz ktoś inny coś doradzi.


szeczu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 07 wrz 2011, 19:56
Lokalizacja: Rybnik

#5

Post napisał: szeczu » 09 lis 2011, 07:27

TIGiem ładnie pospawać, a krawędzie wyprowadzić poprzez szlifowanie.
Zakładam, że całość i tak będzie wykańczana na poler lub na szlif.

Chociaż profil przy takim wycięciu może się 'otworzyć', może lepiej byłoby poszukać ceownika o satysfakcjonujących Cię krawędziach ?


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

#6

Post napisał: acetylenek » 16 lis 2011, 23:17

Robiłem kiedyś ramkę do lampy wpuszczanej w podwieszany sufit coś w podobnym stylu do tego co na rysunku.
Wykończenie było satynowe wzdłuż profili czyli na łączeniu ryski były prostopadle do siebie, daje to ciekawy efekt wizualny, spawane tylko od środka. Mam dostęp do piły do profili aluminiowych takiej na jakiej się robi okna - jakość cięcia bardzo dobra (w końcu jak się stolarkę alu robi to musi być ładne).

Jak bardzo ten czas jest istotny?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”