Problem z spawarkami przegrzewa się biegunowość +

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 4

Problem z spawarkami przegrzewa się biegunowość +

#1

Post napisał: miron91 » 25 lut 2013, 00:13

Witam. Posiadam spawarkę inwenterową mig mag 200 A jak i mma 200 A i zauważyłem że przy migu np w biegunowości + bardzo grzeje się kabel który łączy się z + czerwony do uchwytu mig do tego stopnia że plastikowa osłona śruby praktycznie się stapia kopci się z niej i jest poczerniała i grzeje się tylko kabel nic w środku do tego za każdym razem jak dokręcę nakrętkę mocno to za kilka minut spawania się robi luźna i się odkręca !.

Jeżeli chodzi o spawarkę mma to zauważyłem że przy wejściu na + taka jakby okleina plastiku zaczęła się odklejać od obudowy spawarki.Do środka nie wejdę jak przy migu.

Żadnych innych objawów nie było żadna spawarka nigdy się nie wyłączyła czy coś w tym stylu.O co chodzi w czym może być problem ?.



Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 25 lut 2013, 06:30

1. brak dobrego kontaktu
2. MIG , do jakiego prądu jest przewidziany uchwyt i w jakim cyklu :?:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#3

Post napisał: Mariuszczs » 25 lut 2013, 09:44

Cykl pracy.

Jeśli to cińczyk to napewno oszczędzali na miedzi, do tego stopnia żę złącza bywają z aluminium anodowanego pod kolor mosiądzu/miedzi.

Awatar użytkownika

Vagabundo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 29 sty 2013, 16:43
Lokalizacja: szukam jakiegoś nowego w 2018

#4

Post napisał: Vagabundo » 25 lut 2013, 17:20

Też stawiam na brak dobrego kontaktu masy z materiałem... przeważnie w tych maszynkach dają kable 16 mm2 (w MMA co do półautomatu to nie wiem) z zastanów się nad zmianą na grubszy 25 mm2...

Jeśli przegrzewają się ci kable, to możesz za długo pracować ale moim zdaniem zmień standardową masę krokodylek na skręcaną... jest to pewne utrudnienie przy drobnicy ale przy większych elementach już nie... Przy skręcanych masz lepszą "masę"...

Jeśli gniazdo jest poczerniałe (osmalone) to oznacza to brak styku... nie można wtedy spawać... trzeba oczyścić ze środka brud również drobnym papierkiem, przemyć benzyną ekstrakcyjną itp... Można również kupić nową wtyczkę męską (są różne wielkości...) koszt max 10 zł, jeśli nadal będą problemy to wina żeńskiego gniazda w spawarce...
Adam - podobno czasem i spawacz...

Jestem przedstawicielem chaosu.
I wiesz, co jest najważniejsze w chaosie?
Jest sprawiedliwy...- Joker


przemyslaw2ar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 248
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:27
Lokalizacja: Czarnków

#5

Post napisał: przemyslaw2ar » 25 lut 2013, 22:51

Przy MMA jakimi elektrodami spawasz i masz + czy -na elektrodę? ja zwyczajowo mam - i przy spawaniu moim maluchem DESi160 3,25 mogę dawać bez przerwy przy 200 grzało kable jak i termik rozłączał po dłuższym spawaniu.

Jednak tak jak koledzy wcześniej obstawiam na cienkie linki i słaby kontakt (krokodylkiem)


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 4

#6

Post napisał: miron91 » 26 lut 2013, 18:36

Chyba się nie zrozumieliśmy :wink:

Chodzi mi o kabel w środku spawarki mig nie kabel z uchwytu mig ani masy z zewnątrz.Kabel posiadam 25mm2 przy masie zawsze jest czysto zacisk "krokodyl" Cykl pracy 200 A przy 60.Kabel w środku jest jakby oblany cyną a w środku jest jakby miedziany ale wątpię aby był z miedzi. Zmieniłem tę nakrętki plastikowe na zwykłe metalowe nakrętki i dalej się grzeją lecz nie kopcą. Jakieś dalsze sugestie panowie ?.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#7

Post napisał: cnccad » 26 lut 2013, 19:38

kabel w środku spawarki :?:
a który proszę kolegi kabelek :?:

tam ich trochę jest ...
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

Vagabundo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 106
Rejestracja: 29 sty 2013, 16:43
Lokalizacja: szukam jakiegoś nowego w 2018

#8

Post napisał: Vagabundo » 26 lut 2013, 20:12

Chyba nie tylko ja się pogubiłem... weź pstryknij foto... zaznacz ten przewód jeśli nie jestem w stanie tego rzeczowo opisać...
Adam - podobno czasem i spawacz...

Jestem przedstawicielem chaosu.
I wiesz, co jest najważniejsze w chaosie?
Jest sprawiedliwy...- Joker


Autor tematu
miron91
Posty w temacie: 4

#9

Post napisał: miron91 » 26 lut 2013, 20:27

Obrazek

dokładnie tak wygląda środek mojej spawarki na + czerwony najbardziej się grzeje na śrubie i do tego przewód.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#10

Post napisał: cnccad » 26 lut 2013, 20:41

przewód pradowy podajnika.
wyczyścić , założyć nowe izolatory i bedzie git.

nie wykluczone że grzeje sie złacza a dokładnie jej miejsce kontaktu przewód/złącze.
wówczas wymiana na nowe. Można je samemu zrobić. dwie złaczki cynowane , przewód , zacisnąć i ok.
Można też zwiększyć przekrój przewodu.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”