Migomat bez pokrętła predkosci posuwu drutu

Spawalnictwo i obróbka cieplna
Awatar użytkownika

Autor tematu
kuba_mysluk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2006, 10:49
Lokalizacja: Konstancin

Migomat bez pokrętła predkosci posuwu drutu

#1

Post napisał: kuba_mysluk » 15 sty 2017, 21:58

Cześć,
Nabyłem sobie migomat, Spartus 250C z zewnetrznym podajnikiem.
No i próbuje tym heftać. Różnie wychodzi.. Ale mam problem, bo nie ma tam pokrętła do ustawiania prędkości posuwu drutu. Serio. Nie ma i juz. Jest natężenie i napięcie oraz induktancja, ale posuwu jako takiego.. nie ma.

Kombinuje z ustawieniami cholerstwa, zwiększam i zmniejszam co mogę, ale tak naprawdę to na słuch.
Ktoś wie może jak taki migomat ustawiać? Tabelka w instrukcji jest nieprzydatna, podaje tylko zakresy dla spawania materialu do 5 i ponad 5 mm. Sa gdzieś jakies materiały pokazujace typowe parametry takiego migomatu dla poszczególnych grubosci spawanego materiału?

Pozdrawiam serdecznie

Kuba



Awatar użytkownika

wader13
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 135
Rejestracja: 19 lis 2016, 16:42
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

#2

Post napisał: wader13 » 16 sty 2017, 11:35

Wartość prędkości posuwu drutu jest zawarta w twoim pokrętle regulacji amperażu .
Możesz to zaobserwować "na sucho" . Obserwuj prędkość wylotu drutu przy najmniejszym i największym A.

[ Dodano: 2017-01-16, 16:09 ]
Jeśli twoja firmowa tabelka zawodzi,a sam nie dajesz rady znaleść złotego środka, możesz skorzystać z danych orientacyjnych z podręcznika spawacza .
Np:Link
Gdzie np: dla pozycji podolnej : średnica drutu 1.0, blacha 3, 100-140 A, 19V
CO2 8-10 l/min
To tak na "start" bo w praktyce jest wiele zmiennych, które jeszcze będą miały wpływ na łuk elektryczny,a resztę +/- "dokręcisz" sobie sam doświadczalnie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
kuba_mysluk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2006, 10:49
Lokalizacja: Konstancin

#3

Post napisał: kuba_mysluk » 16 sty 2017, 20:08

OK, tak myślałem że to jest jakoś powiazane z A i V. Taka "synergia dla ubogich" :)
Migomat spawa, no moze nie jest to wielkie spawalnictwo w tym moim wykonaniu, ale jakos sie wszystko trzyma.
Sprawdzić nie moge na sucho, bo cholerstwo włącza tą regulacje dopiero pod rzeczywistym pradem. Jak nie ma łuku, drut leci tak samo, niezależnie od ustawień amperażu.

Zaraz poszukam w necie tabel dla drutu 0.8, gdzies na pewno są. Książkę tez jaką chetnie kupie, ta sugerowana przez Ciebie jest juz chyba niedostępna,

Jak nie znajdę to najwyzej poproszę Cie o pięć nastaw dla drutu 0.8 i ArCO2. Dla materiału od 1 do 5mm...

Dzieki wielkie

Pozdro

Kuba


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

#4

Post napisał: rynio_di » 16 sty 2017, 20:17

A nie możesz sobie strugnąć takiej płytki z regulatorem i sterowaniem na elektrozawór ? Udostępnil by ci coś takiego do wglądu bo moja wykonana bez dokumętacji ale działa , steruje Spoll Gunem,

Awatar użytkownika

wader13
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 135
Rejestracja: 19 lis 2016, 16:42
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

#5

Post napisał: wader13 » 16 sty 2017, 20:59

kuba_mysluk pisze:OK, tak myślałem że to jest jakoś powiazane z A i V. Taka "synergia dla ubogich" :)
Powiązanie natężenia A z prędkośią podawania drutu to m.in. standard profesjonalnych spawarek.

Zerknij jeszcze TUTAJ powinni jeszcze ją mieć :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”