Jaka spawarka do stali nierdzewnej

Spawalnictwo i obróbka cieplna

spoko
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 05 mar 2011, 15:28
Lokalizacja: szczecin

#31

Post napisał: spoko » 15 lut 2012, 01:39

Jack09 pisze:a co myślisz o Lincoln Invertec® V160-TP z pulsem ? ceny w okolicach 4600zł zł
Świetne maszynki.
Spawałem takimi lincolnami tylko mocniejszym modelem v270TP około roku na kontrakcie.
Sprzęt nie do zajechania, stabilny piękny łuk zarówno przy tigu jak i elektrodzie.
Funkcja up down w uchwycie, antistick, hot start i praca staje się przyjemnością.
pozdrawiam



Tagi:


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#32

Post napisał: spawacz21 » 15 lut 2012, 07:44

A popatrz jeszcze na maszynki firmy LORCH. Też są nie do zarąbania, tylko nie wiem jak z ceną. Można kupić w salonach spawalniczych RYWAL. Jest ich kilka w Polsce. Lincolny też mają.

Piękny niezawodny zestaw.
tylko niewiem czy ta cena będzie Cię satysfakcjonować..
http://allegro.pl/esab-spawarka-tig-ac- ... 23778.html
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


Jack09
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2011, 00:03
Lokalizacja: Uzdrowisko

#33

Post napisał: Jack09 » 15 lut 2012, 16:12

spawtech pisze:Widzę małe nieporozumienie,porównywanie sprzętu zawodowego i różnej maści wytwory spawarkowe.Jeśli do amatorki to po co urządzenia profesjonalne,których możliwości prawdopodobnie i tak nie zostałyby wykorzystane..
Może być i chińczyk byle się nie psuł, miał serwis w polsce i spełniał swoje zadanie tzn. spawanie cienkich blaszek z nierdzewki kilkanaście godzin tygodniowo :)
A popatrz jeszcze na maszynki firmy LORCH. Też są nie do zarąbania, tylko nie wiem jak z ceną. Można kupić w salonach spawalniczych RYWAL. Jest ich kilka w Polsce. Lincolny też mają.
niewiele opinii mogę znaleźć o tym lorch albo słabo szukam, z tego co widzę rywal jest u mnie w mieście bd musiał się do nich wybrać
Piękny niezawodny zestaw.
tylko niewiem czy ta cena będzie Cię satysfakcjonować..
http://allegro.pl/esab-sp...2093623778.html
_________________
niestety przerasta moje możliwości finansowe :)
spoko pisze:
Dzięki każda opinia jest cenna :)


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#34

Post napisał: lukadyop » 15 lut 2012, 17:21

Lorch jeszcze droższy ponoć mercedes, ale w jednej firmie mieliśmy i padał bez przerwy może jakiś wadliwy, Popatrz na te schermany nie są ponoć takie złe, w jednym z ośrodków w Szczecinie są takie dwa shermany robiłem na nich próbki i powiem że spawały dość dobrze.


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#35

Post napisał: spawacz21 » 15 lut 2012, 17:50

Może jeszcze podsunę jedną propozycję. Mianowicie JLT 210 AC/DC. Kilka osób go kupiło i ponoć sprawują się dobrze. A shermanem spawają niedaleko mnie balustrady z nierdzewki. Taki tam przydomowy warsztacik i gość niezłe spoinki nim kładzie, bo widziałem zarówno spawarkę jak i gotowe balustrady. On ma shermana 200P. A w rywalu mają jeszcze spawarki most pontig. Nie wiem jak się sprawują, ale MOST to ogólnie dobra firma.
Opinii o LORCH'u może być i mało bo jest on wykorzystywany głównie w niemczech, bo w końcu tam jest PODOBNO produkowany.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#36

Post napisał: Mariuszczs » 15 lut 2012, 18:17

Haha mercedes - mercedesy W123 i 124 przestali już dawno produkować, teraz to jest już produkują przeciętny szajs. Byc może i lorch tak zrobił.


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#37

Post napisał: lukadyop » 15 lut 2012, 19:54

Też się zdziwiłem że sprzęt ponoć z najwyższej pułki tak szybko siada, i spawa jak przeciętny chiński sprzęt.


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#38

Post napisał: Dudi1203 » 15 lut 2012, 23:47

Troche sie nie zgodze co do tego Lorcha bo u mnie w warsztacie spawalniczym niedaleko mają dwie sztuki - miga 400A z dualpulsem (cos 40kzł sprzet) i TIGa AC/DC. Sprzet u nich jest męczony 12 godzin na dobe i jak rozmawialem w ciagu 5 lat tig zepsul sie jeden raz. Mig jest stosunkowo świezy bo około roku i awarii zadnej a sprzet w tydzien 300kg drutu wyspawuje.

A co do JLT - zalezy jak sie trafi. Ja trafilem niestety felernego i jak raz strzelil to niestety zaczął sie psuc nagminnie - po 5tej "naprawie" stwierdzilem ze spróbujemy czegos innego i niedlugo zaczne testować. Ale znam ludzi u ktorych pracuje i sprawuje sie dobrze. Jedno co zauważyłem to że nigdy sie nie zepsuł przy mocnym spawaniu grubych rzeczy, termik sie wlączał i nic sie nie dzialo. Zawsze zabijała go kwasówka 1mm.


spoko
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 05 mar 2011, 15:28
Lokalizacja: szczecin

#39

Post napisał: spoko » 16 lut 2012, 01:51

Jack09
Pytałeś o sprzęt do 6tys z osprzętem wiec o Lorch-u zapomnij.
Połka cenowa ta sama co fronius czy EWM
Nie znam ich tiga ale migomaty maja świetne moim zdaniem.
Niestety za jakość się płaci.

JTL do drobnej produkcji może i się nada.
Nie spawało toto źle ale imcho w niczym nie jest lepsze od magnum czy innego chińskiego sprzętu.
U nas nie wytrzymało długo warunków remontu na kotle i siadło.

Shermana nie znam,podobno to samo co magnum a o magnum (tych starszych) nic złego powiedzieć nie mogę.
Ładnie spawały i dość długo wytrzymywały ale w warunkach warsztatowych.

Wymieniać firm można by jeszcze dużo.
Oprócz EWM jeszcze Migatronic też śmiało mogę polecić ale też raczej poza podanym przedziałem cenowym przy nowych maszynach.

Rada spawtech że do spawania amatorskiego raptem po kilkanaście godzin tygodniowo wystarczy jakiś chińczyk jest chyba najlepsza.
Sprawdź lepiej jaki serwis masz najbliżej,podjedz i jeśli cenowo będzie ci odpowiadało to każda szanująca się firma da ci sprzęt wypróbować - sam ocenisz.
Łatwiej też będzie o reklamacje w razie ewentualnej awarii.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”