Jak ustawić przepływ

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

Jak ustawić przepływ

#1

Post napisał: spawacz21 » 27 wrz 2011, 20:10

Witam,
mam pytanie, gdyż nie wiem jak ustawić przepływ gazu na reduktorze. Chodzi mi o acetylen i tlen. Nie wiem jak ustawić przpływ acetylenu i tlenu do spawania i i do cięcia. Dziękuję z góry za odpowiedz. Pozdrawiam Bartek


Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

Tagi:


sdb
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 04 gru 2010, 20:34
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#2

Post napisał: sdb » 27 wrz 2011, 22:13

Wejdź na stronę producenta palników (firma PERUN) tam są wszystkie interesujące Ciebie dane.
sdb


mariuszbroda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 430
Rejestracja: 13 lip 2011, 21:57
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: mariuszbroda » 28 wrz 2011, 00:04

Żartujesz,czy zaczynasz naukę od początku ?


Autor tematu
spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#4

Post napisał: spawacz21 » 28 wrz 2011, 07:11

Po prostu nie miałem z tym wczesniej do czynienia i coś tam chcę zacząc. Jak sobie z tigiem poradziłem to z palnikiem też dam radę.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


Borsi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 351
Rejestracja: 11 sty 2009, 21:09
Lokalizacja: lublin

#5

Post napisał: Borsi » 28 wrz 2011, 08:27

reduktory regulują ciśnienie a nie przepływ tak mi się przynajmniej wydaję


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#6

Post napisał: jacek-1210 » 28 wrz 2011, 10:05

mariuszbroda pisze:Żartujesz,czy zaczynasz naukę od początku ?
I to chyba najlepsza rada do tego wątku :smile:

Kol. Spawacz21: nie spawam gazowo (jeszcze nie :mrgreen: ), ale nawet mnie coś kołacze po głowie (mam nadzieję że nie piszę herezji), że na gazie jest ciśnienie a nie przepływy, że najpierw ustawia się płomień acetylenowy a potem do niego dobiera tlen żeby ustawić prawidłowe jąderko i że to wszystko takie do końca bezpieczne to nie jest, więc jeśli nie masz wiedzy i nie stać Cię na jakiś kurs to chociaż idź do najbliższego znajomego spawacza żeby pokazał Ci to "namacalnie" i nadzorował Twoje pierwsze kroki. Pokazał jak ustawić płomień normalny, utleniający czy nawęglający i co najważniesze jak robić to bezpiecznie i na jakie zagrożenia uważać. BHP nigdy za wiele przy acetylenie z tlenem - przy strzelaniu puszką z karbidem (o ile wogóle wiesz co to strzelanie karbidem :wink: ) mogłeś sobie co najwyżej rękę trochę poparzyć. Przy spawaniu acetylen-tlen możesz sobie zrobić większe kuku. pzdr
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:


Borsi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 351
Rejestracja: 11 sty 2009, 21:09
Lokalizacja: lublin

#7

Post napisał: Borsi » 28 wrz 2011, 12:40

popieram kolegę jak nie spawałeś nigdy tlenowo to poczytaj poradnik spawacza a potem poproś kogoś żeby wytłumaczył ci jak to wygląda w praktyce ,pamiętaj ze tlen jest tak samo niebezpieczny jak acetylen w połaczeniu z tłuszczem czyli smarami i innymi tego typu wytwarza się wodór który z kolei w powietrzu jest wybuchowy

[ Dodano: 2011-09-28, 12:41 ]
ps. tig ci ręki nie urwie

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#8

Post napisał: cnccad » 28 wrz 2011, 13:16

no ... jest to niebezpieczne połaczenie.
Acetylen zdala od miedzi a tlen zdala od tłuszczy.

ale ciekły tlen z ropą już wymieszałem .... ropa zbrylała.
Ale nie próbujcie tego ... żyje sie raz :wink:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#9

Post napisał: jacek-1210 » 28 wrz 2011, 13:30

Niektóre opowieści o tlenie są chyba trochę przesadzone - kiedyś znajomy opowiadał mi jak dostarczał butle z tlenem do brygady remontowej w jakiejś przetwórni spożywczej, a tam te butle tlenowe wiecznie upaćkane w oleju... Na delikatną sugestię brygadzista stwierdził "panie, zawsze tak było" :lol: . Generalnie jeśli to jest na otwartej przestrzeni to kontakt tłuszczu z tlenem spowoduje samozapłon i tyle. W zamkniętej przestrzeni przy wzrastającym ciśnieniu może fuknąć. Tlen w płączeniu z wszelkimi gazami palnymi czy rozpylonymi paliwami (bomba paliwowa) wybucha po przyłożeniu ognia lub samozapłon w przypadku tłuszczu. Może to wiele zniszczyć czy zabić, ale jest to wybuch bardziej na zasadzie błyskawicznego spalania, wzrastającej temperatury i ciśnienia (tak jak w silniku spalinowym). Natomiast acetylen sam z siebie, bez obecności tlenu potrafi zdetonować. Wystarczy trochę za duże ciśnienie. W detonacji gazu, fala detonacyjna rozprzestrzenia się w materiale z prędkością do 3 KILOMETRÓW na sekundę :smile: (w stałych materiałach do 9km/s). Więc jeśli kol. będzie nieumiejętnie spawał i mu fuknie w źle zabezpieczony palnik, to albo zaczną palić się przewody albo może zdetonować acetylen - zaczynając od palnika...
Mam nadzieję że nikt tu na mnie nie nakrzyczy :smile:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#10

Post napisał: cnccad » 28 wrz 2011, 13:46

wszystko zależy od czynników innych jak np. w jakich proporcja się miesza tłuszcz z tlenem.
Tak samo ...
metan i aluminium. Jest odpowiedni skład żeby spowodować zapłon.
dlatego na kopalniach alu jest zabronione do stosowania w otwartych urządzeniach.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”