Problem z krawędziami


Autor tematu
Infernus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2013, 11:56
Lokalizacja: Kraków

Problem z krawędziami

#1

Post napisał: Infernus » 11 kwie 2013, 12:53

Witam,
Jestem początkującym użytkownikiem EdgeCAM 2012R2, ogólnie dopiero zaczynam przygodę z CAM-em, do tej pory używałem tylko programów CAD takich jak AutoCAD i Inventor.
Problem, z jakim się zwracam, dotyczy wyszukiwania krawędzi na obiektach. Do nauki używam książki Augustyna (odnosi się do starej wersji 10.75 ale nowszego wydania nie znalazłem) i w wielu przykładach należy utworzyć np. prowadnice, krzywe itd. przez "pobranie" ich z obiektu wskazując krawędzie lub pętle. Niestety jak najeżdżam na nie kursorem, to w większości wypadków nie są one podświetlane, czasami uchwycę jakąś pętlę z krawędzi za to pojedynczych krawędzi prawie w ogóle. Jak klikam mimo to, to pojawia się komunikat "nie znaleziono elementu". Dodam, że przy zaznaczaniu oknem krawędzie są wykrywane prawidłowo ale to oczywiście bardzo niewygodne. Problem występuje przy wszystkich otwieranych plikach, zarówno tych z książki jak i importowanych np. z Inventora 2012.
Czy ktoś wie o co chodzi? Czy są jakieś opcje do tego? I jak usuwać pojedyncze obiekty z zaznaczania, bo "krzyżyk" kasuje wszystko?




Ultras
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 238
Rejestracja: 16 maja 2010, 14:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Post napisał: Ultras » 14 kwie 2013, 14:54

Witam

Kolego Twój problem związany jest z kartą grafiki.

Jaki model karty grafiki posiadasz i jaki sterownik ?


Autor tematu
Infernus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2013, 11:56
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: Infernus » 14 kwie 2013, 17:06

Posiadam Radeona HD6870 i najnowsze sterowniki 13.1 (nie beta). Próbuję aktualnie to jakoś omijać wyodrębniając wszystkie krawędzie z danej powierzchni opcją Geometria => obrysy brył/powierzchni a następnie kasując zbędne krawędzie ale zajmuje to więcej czasu.
Ponadto zauważyłem, że nie działa opcja analizy modelu. Uruchamiam ją, oblicza wszystko, potem chcę ustawić widok na tą analizę ale wtedy znika wszystko, jest tylko kolorowy pasek z boku a przy włączaniu właściwości analizy (na dodatkowym pasku) pokazuje się błąd "Encountered an improper argument".
Jak dotąd nie widziałem nigdzie rozwiązania powyższych problemów.


Markopolo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2016, 09:23
Lokalizacja: Kraina złudzeń

#4

Post napisał: Markopolo » 29 paź 2016, 09:26

Infernus, Witaj, mam podobny problem. czy możesz podpowiedzieć jak to rozwiązać?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”