Problem z EdgeCAM 2013 R1 Student Edition


Autor tematu
KM1803
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2013, 11:02
Lokalizacja: Kielce

Problem z EdgeCAM 2013 R1 Student Edition

#1

Post napisał: KM1803 » 05 cze 2013, 02:39

Witam. Po zainstalowaniu Edgecama 2013 R1 SE mam problem z magazynem narzędzi (wyskakują mi okna takie jak na zamieszczonych screenach). Próbowałem naprawić ten problem sugerując się rozwiązaniem przeznaczonym dla wersji 2009 R1 zamieszczonym poniżej, ale nie dało to oczekiwanego efektu (nadal wyskakują okna). Dlatego proszę o pomoc w uporaniu się z tym problemem. Z góry Dziękuję.

Obrazek

Obrazek

Instalacja EdgeCAM 2009 R1
Najpierw klikamy "Install SQL ToolStore on a Server". Instalacja tego dodatku od Microsoft umożliwi korzystanie z bazy narzędzi w EdgeCamie. Nawet jak będą wyskakiwały błędy, to kontynuować.
Po zainstalowaniu SQL-a wracamy do poprzedniego ekranu i instalujemy już normalnie EdgeCam-a ("Install EdgeCAM").
Jak już się zainstaluje, to wchodzimy w: Start -> Programy -> Microsoft SQL Server 2005 -> Configuration Tools i odpalamy "SQL Server Sufrace Area Configuration". Po pojawienia się okienka klikamy "Add New Administrator". Przerzucamy wszystko z lewej strony (przede wszystkim "ECSQLEXPRESS") na prawą stronę za pomocą podwójnej strzałki i OK. Dzięki tej operacji EdgeCam będzie miał dostęp do bazy narzędzi (nie będą wyskakiwały błędy po odpaleniu programu).
Teraz wchodzimy w Start -> Panel sterowania -> Konta użytkowników (w razie, gdy mamy wiele kont, to wybieramy swoje) i odznaczamy opcję "Włącz kontrolę konta użytkownika". Dzięki temu symulacja w EdgeCamie będzie działała (a ponadto pozbędziemy się wkurzających okienek odnośnie wprowadzania zmian w systemie). Operacja ta jest niezbędna w systemach Vista i nowszych.
Uwaga dla tych, którzy posiadają Windows 8 (oraz dla tych, którym nadal nie działa symulacja): w Win8 nie da się tak łatwo wyłączyć kontroli, lecz zmniejszyć jej poziom. Jest na to sposób: klikamy Start -> Wyszukaj (lub Uruchom) wpisujemy "regedit". Potem rozwijamy kolejno drzewka: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System, następnie klikamy dwukrotnie na wpis "ConsentPromptBehaviorUser" i wpisujemy wartość zero. Zatwierdzamy OK. Restartujemy kompa i teraz kontrola konta użytkownika powinna być wyłączona (można to sprawdzić w Panel Sterowania -> Centrum akcji -> zakładka Zabezpieczenia - powinno się wyświetlać "Kontrola konta użytkownika - Aktualnie nie monitorowane")
W celu poprawnego działania symulacji na Windows 8 trzeba zmienić w rejestrze wartość wpisu „EnableLUA” na zero. Potem restart kompa. Ścieżka do wpisu ta sama, co powyżej, „ConsentPromptBehaviorUser” dla pewności tez można ustawić na zero.



Tagi:


Edgecam
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2012, 11:32
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: Edgecam » 05 cze 2013, 13:02

Już przekazujemy sprawę do naszych techników :)


Autor tematu
KM1803
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2013, 11:02
Lokalizacja: Kielce

#3

Post napisał: KM1803 » 06 cze 2013, 18:41

Problem został rozwiązany. Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ Microsoft SQL Server 2008 R2.
Wystarczyło zainstalować jeszcze raz SQL-a oraz "Edka" :smile:
PS
Dzięki za pomoc Edgecam :smile:


stonka123
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 02 cze 2013, 23:41
Lokalizacja: WLKP

#4

Post napisał: stonka123 » 06 cze 2013, 21:51

mam ten sam problem. Czyli powiedzcie mili państwo dokładnie jak sie z tym uporaliście.
p.s problem pojawia sie na WIn XP i 7.


Autor tematu
KM1803
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2013, 11:02
Lokalizacja: Kielce

#5

Post napisał: KM1803 » 06 cze 2013, 23:25

Kompleksową pomoc możesz uzyskać zaglądając na stronę:
http://www.nicom.pl/


klamca
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2013, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

#6

Post napisał: klamca » 08 wrz 2013, 13:20

KM1803 pisze:Kompleksową pomoc możesz uzyskać zaglądając na stronę:
http://www.nicom.pl/
Witam kolegów,
4 dni juz walcze z instalacja EdgeCama 2013 Student na Windows 8. Czytam wszedzie i nie moge znalesc rozwiazania problemu magazynu narzedzi przez SQL.
Tony bledow przy instalacji SQL. Dochodze juz do ostatniego etapu instalacji SQL ale niestety wywala.
Na stronie nicom nic nie znalazlem. Prosze o pomoc.

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#7

Post napisał: smouki » 16 sty 2014, 10:50

kompletna pomoc sie nie otwiera
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE


rodziu81
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 41
Rejestracja: 02 sty 2011, 23:05
Lokalizacja: Cała Polska

Problem

#8

Post napisał: rodziu81 » 01 paź 2014, 01:03

Witam,
Mam ten sam problem z Edgecamem 2014R. Próbowałem chyba wszystkiego co znalazłem na necie: odinstalowanie NOD-a, instalowanie edgecama chyba juz 5 razy, odinstalowanie i zainstalowanie MSQL, zrobienie wszystkiego według "przepisu" powyżej. Dalej problem z magazynem narzędzi. MASAKRA z tym programem jakaś.

Obrazek


Obrazek

Poradził ktoś sobie z tym problemem? Ja walczę 3 dzień i bez zmian. Szkoda tylko kasy wydanej na książkę :(


rodziu81
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 41
Rejestracja: 02 sty 2011, 23:05
Lokalizacja: Cała Polska

Edgecam

#9

Post napisał: rodziu81 » 08 paź 2014, 20:04

MAŁY UPDATE. Dzięki pomocy Przemka Kochana Edgecam 2014 już mi DZIAŁA. Problem z magazynem narzędzi rozwiązany. Pracuje już z książką i wszystko jest OK. Wielkie dzięki! Polecam jak najbardziej książkę "Wieloosiowanie frezowanie CNC". Sam autor przesympatyczny i bardzo pomocny. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#10

Post napisał: smouki » 08 paź 2014, 20:36

a reszta świata się nie dowie o co chodziło
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”