obróbka zgrubna w pieciu osiach


Autor tematu
michal22-1982
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: częstochowa

obróbka zgrubna w pieciu osiach

#1

Post napisał: michal22-1982 » 23 gru 2008, 22:34

Witam mam taki problem , mianowicie w mojej firmie planowany jest zakup maszyny piecio osiowej oraz oprogramowania CAM . Obecnie jestesmy na etapie testowania nowego Edgecam,a i mam pytanko

Czy jest możliwa obróbka zgrubna w pięciu osiach w tym programie , a konkretnie to z materiału o kształcie sześcianu uzyskanie wymaganego kształtu(formy lub modelu).
Ograniczenia jakie wprowadzaja kształty które mam uzyskac wykluczają indeksowanie osi, kolejnym ograniczeniem jest długość narzędzia która max wynosi 100mm
:???:



Tagi:


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#2

Post napisał: cnc3d » 23 gru 2008, 23:16

Jesteś z Częstochowy, jedź do kimli. Produkują maszyny 5-cio osiowe i mają edgecama w ofercie do swoich maszyn za znacznie niższe pieniądze. Widziałem obróbkę symultaniczną w 5 osiach z obróbką zgrubną automatycznie wygenerowaną dla 5 osi. W edgecamie kimla ma postprocesor do 5 osi z pełną wizualizacją swoich maszyn.

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#3

Post napisał: cinek_80 » 29 gru 2008, 23:40

Kolego, co można odpowiedzieć na pytanie - czy się da? Mając do czynienia z profesjonalnym systemem CAM wychodzimy z założenia że oczywiście że się da. Tylko z Twojego opisu nie wiele wynika żeby podpowiedzieć Ci jak podejść do tematu. Nie wiadomo jaka maszyna, jaka konfiguracja, co ma być robione. Jedyna informacja to że w 5-osiach, z kostki i wysięg narzędzia max 100mm :?: Trochę mało... Jeżeli masz wątpliwości czy EC nadaje się do 5-osi płynnych to polecam link http://www.nicom.pl/pleszew_edgecam_sandvik_dmg.php . Wszystkie przykłady zaprogramowane w EC.

Dorzuć coś to pomyślimy jak to wystrugać :wink:

Pozdrawiam


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#4

Post napisał: darkghoust » 06 sty 2009, 16:18

Najprostrzym rozwiązaniem jest zadzwonić do gości z nicomu i zaprosić ich na zakład niech zrobią prezentację. Odpowiedzą ci na każde pytanie i zaprezentują mozliwości programu. Jak ci sie niespodoba zawsze możesz poszukać innego.
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”