EdgeCam - przeliczanie ścieżki


Autor tematu
rprafi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2007, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

EdgeCam - przeliczanie ścieżki

#1

Post napisał: rprafi » 28 paź 2007, 20:22

Witam!

Czy jest taka możliwość żeby nie aktualizował wszystkich obróbek tylko tą co aktualnie jest zmieniona.
Np. W środku drzewka mam obróbkę zgrubną a za nia obróbka resztek i kilka innych:) Chcąc zmienić przykładowo wejścia i zobaczyć podgląd ścieżki a program przelicza wszystko. Wiem, że logicznie rzecz biorąc musi tak być ale czasami trwa to bardzo długo. Czy chcąc zobaczyć szyko zmianę jaką wprowadziłem w danej obróbce można to zrobić inaczej czy muszę czekać do końca jak przeliczy? Zauważyłem też że jest opcja "aktualizuj wszystkie' lub "wybraną" ale myślę że tyczy się to całej sekwencji.

Pozdro



Tagi:


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: wladca-swiata » 30 paź 2007, 07:14

zawsze bedzie przeliczal wszystkie obrobki umieszczone po tej, ktora chcesz aktualizowac


Canonman
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2007, 16:08
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: Canonman » 19 kwie 2008, 20:59

Możesz to ominąć dzieląc proces technologiczny na sekwencje.
Wystarczy że każde narzędzie to osobna sekwencja. Powiedzmy że robisz obróbkę na pięć narzędzi. Po wykonaniu obróki pierwszym narzędziem utwórz drugą sekwencję i nazwij ją odpowiednio (np. obrobka zgróbna czy wykańczająca) i tak po kolei do piątego narzędzia = piątej sekwencji. Potem, jeśli stwierdzisz że któreś narzędzie potrzebuje zmiany, dokonaj tej zmiany i aktualizuj tylko daną sekwencję. Jeśli nie o to Ci chodziło to niestety musisz podzielić całość na pięć procesów czyli pięć razy tworzysz osobne programy na poszczególne narzędzia.
Pozdrawiam,
HEIDENHAIN
FANUC
SIEMENS
tokarki i frezarki CNC,


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#4

Post napisał: wladca-swiata » 20 kwie 2008, 11:47

mozesz jeszcze po aktualizacji obrobki, ktora Cie interesuje wcisnac F8, przerwie to generowanie sciezek nastepnych procesow, podejrzec, czy wszsytko jest dobrze i pozniej aktualizowac wszystko. Tez sposob opisany prez przedmowce jest dobry, ale wart zachodu przy skomplikowanych detalach, kiedy to takimi kombinacjami naprawde cos zyskujemy.

Awatar użytkownika

leksel
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 30 kwie 2008, 08:57
Lokalizacja: Łódz

#5

Post napisał: leksel » 01 maja 2008, 10:36

do tej pory pisałem programy na pojedyncze detale program liczył dłużej czy krócej.
ale osiadałem cel.
ostatnio pisze duże programy i niestety program liczy w nieskończoność.
poprawa ciągnie się w nieskończoność. przedmówcy maja rację.
proponuje albo podzielić na sekwencje lub obrszary pracy(zakres). jeżeli zero lezy w tym samym miejscu to programy można wywoływać na maszynie w nieskończoność i będzie dobrze. dużo programów ale krótki czas pisania


mil3k
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2005, 22:41
Lokalizacja: google

#6

Post napisał: mil3k » 12 lut 2009, 14:39

Z tresci posta wnioskuje, ze programy sa na frezarke. Ja pracuje na angielskiej wersji EC i moje tlumaczenia niektorych opcji moga byc inne niz w wersji pl. W cyklach frezowania druga opcja od dolu Batch Mode (ikonka zegara z notatka). Mozesz uzyc tej opcji do calkowitego wylaczenia przeliczania sciezek. Wlaczasz ja jak juz pozmieniasz wszystko,i klikasz regenerate i idziesz na kawe ;) Inny trick, który mi sprzedal jeden z inzynierów Palita to uzywanie wiekszych glebokosci skrawania, zamiast 2mm uzyj 15mm do zgrubnego pozbycia sie materialu. Kiedy osiagniesz zadowalajace ruchy zmieniasz glebokosc na taka jaka powinna byc. Oczywiscie najlepiej w Batch Mode, regenarate i na kawe :D Niestety w wersji 12.50.2 Batch mode nie dzialal w cyklach 5osiowych. Ten bug zostal zgloszony w listopadzie. Niewiem czy naprawili to przez wypuszczeniem R1.
Pozdrawiam
mil3k


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#7

Post napisał: kaleena » 16 lut 2009, 13:37

Canonman pisze:Możesz to ominąć dzieląc proces technologiczny na sekwencje.
Wystarczy że każde narzędzie to osobna sekwencja. Powiedzmy że robisz obróbkę na pięć narzędzi. Po wykonaniu obróki pierwszym narzędziem utwórz drugą sekwencję i nazwij ją odpowiednio (np. obrobka zgróbna czy wykańczająca) i tak po kolei do piątego narzędzia = piątej sekwencji. Potem, jeśli stwierdzisz że któreś narzędzie potrzebuje zmiany, dokonaj tej zmiany i aktualizuj tylko daną sekwencję.
To jest najprostszy sposób; dodam jeszcze że po ustaleniu ostatecznej wersji, można sekwencje połączyć - ma kolega jeden program od razu, albo nie łączyć :wink: - kilka programów.


erik007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 124
Rejestracja: 26 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: pl

#8

Post napisał: erik007 » 11 kwie 2011, 16:27

Witam,

Panowie czy zadawanie ujemnych naddatków ma wpływ na długość obliczeń? Przy -1.5 trwa powyżej 2h ...

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#9

Post napisał: marchru » 11 kwie 2011, 17:07

wydaje mi się, że nia ma żadnego, po prostu nie powinno być żadnej różnicy
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"


erik007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 124
Rejestracja: 26 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: pl

#10

Post napisał: erik007 » 11 kwie 2011, 18:15

Więc w czym może tkwić problem? Jakie są najczęściej popełniane błędy przy wprowadzaniu parametrów, które mają wpływ na czas przeliczania ścieżek?
A może to geometria modelu?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „EdgeCAM”