Zawiesił się przy wczytaniu programu.

Dyskusje na temat maszyn HAAS
Awatar użytkownika

Autor tematu
ryby007
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 456
Rejestracja: 04 cze 2007, 18:49
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Zawiesił się przy wczytaniu programu.

#1

Post napisał: ryby007 » 07 lut 2012, 19:44

Witam.
Dzisiaj pierwszy raz zdarzyło mi się żeby podczas wczytywania programu taki błąd wywalało że nie dało się anulować RESETem, tylko off.
Fakt że w programie były byki ale zawsze w zapisanym programie(gdy występowały błędy) było widać powstawiane jakieś krzaczki i czasami nie wczytało programu do końca. Jednak tym razem to nawet nie wyskoczył jakiś ze standardowych alarmów tylko jakieś systemowe sygnały nie w pełni napisane(nie napisze co bo nie wiem i nie mam foty). Poza tym skasowało mi kilka programów oraz skopiowało kilka razy program O00001 oraz utworzyło O00000.
Czy takimi programami można jakoś zaszkodzić systemowi?
Bo przy uruchamianiu jakiś błąd wyskakiwał ale po pełnym uruchomieniu nic nie pisało tylko mignął komunikat że jakiś błąd.
Pozdrawim.


W-T-C ®
https://1drv.ms/f/s!AoMcp_0y4nYkb5WJ3UtJdxSjqTE?e=hoESQ2

Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Zawiesił się przy wczytaniu programu.

#2

Post napisał: WZÓR » 10 lut 2012, 17:46

ryby007 pisze:Witam.
Dzisiaj pierwszy raz zdarzyło mi się żeby podczas wczytywania programu taki błąd wywalało że nie dało się anulować RESETem, tylko off.
Fakt że w programie były byki ale zawsze w zapisanym programie(gdy występowały błędy) było widać powstawiane jakieś krzaczki i czasami nie wczytało programu do końca. Jednak tym razem to nawet nie wyskoczył jakiś ze standardowych alarmów tylko jakieś systemowe sygnały nie w pełni napisane(nie napisze co bo nie wiem i nie mam foty). ...
Przejrzyj historię alarmów - tam pisze.
..... sam jestem ciekaw co się stało.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

Autor tematu
ryby007
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 456
Rejestracja: 04 cze 2007, 18:49
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

#3

Post napisał: ryby007 » 12 lut 2012, 13:45

howto :?:
W-T-C ®
https://1drv.ms/f/s!AoMcp_0y4nYkb5WJ3UtJdxSjqTE?e=hoESQ2

Awatar użytkownika

-=JaNeK=-
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 265
Rejestracja: 23 kwie 2008, 22:34
Lokalizacja: WarSZawkA

#4

Post napisał: -=JaNeK=- » 13 lut 2012, 23:14

[ALARM] => [strzałka w prawo] => [strzałka w górę] klika razy :)
po restarcie pewnie wywaliło ci błąd CRC ale nie należy się tym przejmować. Jeśli masz maszynę na gwarancji to zgłoś się do serwisu - być może jest poprawka na taki problem w nowszych wersjach softu - jeśli nie to trzeba z tym żyć i nie wgrywać lewych programów - jedyne co może się stać to nadpisanie programów typu O9xxx w których są kody na sondy i VQC ale ich skasowanie też nie spowoduje mocnej tragedii (najwyżej nie będą działać sondy lub VQC).
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki, stoły, podajniki
FANUC - frezarki, tokarki, automaty wzdłużne

Instrukcje HAAS są dostępneTU

Awatar użytkownika

Autor tematu
ryby007
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 456
Rejestracja: 04 cze 2007, 18:49
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

#5

Post napisał: ryby007 » 15 lut 2012, 20:05

Odnośnie alarmów to po wyłączeniu i włączeniu to nie ma zapisanych alarmów z poprzedniej sesji. Bo mi nic nie wyświetla w historii a musiałem podczas zawiechy wyłączyć maszynę.
Po drugie to lewych programów nie wpisywałem tylko własnoręcznie pisany na kompie tylko po prostu w kilku miejscach albo kropek nie dałem albo nie oddzieliłem komend:)
Sondy nie posiadamy(bida);)
W-T-C ®
https://1drv.ms/f/s!AoMcp_0y4nYkb5WJ3UtJdxSjqTE?e=hoESQ2

Awatar użytkownika

-=JaNeK=-
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 265
Rejestracja: 23 kwie 2008, 22:34
Lokalizacja: WarSZawkA

#6

Post napisał: -=JaNeK=- » 16 lut 2012, 08:52

Komend nie trzeba rozdzielac a kropki przy wlaczonym settingu 162 samo dopisuje nawet jak nie ma więc raczej nie to było przyczyną problemu. Alarmów nie powinno skasować przy takim błędzie.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki, stoły, podajniki
FANUC - frezarki, tokarki, automaty wzdłużne

Instrukcje HAAS są dostępneTU


wnorek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 05 sie 2010, 17:56
Lokalizacja: warszawa

#7

Post napisał: wnorek » 21 lut 2012, 14:02

witam jeśli dobrze zrozumiałem to w tej chwili w pamięci maszyny masz kilka programów o tym samym numerze... co oznacza że masz uszkodzony system, u nas zdarzyło się to kilka razy. najczęściej dzieje się tak podczas kasowania lub wgrywania programów, a dokładniej gdy usuwany jest program i operator przyciśnie reset, taka samo przy wgrywaniu, chodź na pewno kilka razy się uda i nic się nie stanie. jeśli to błąd systemowy to na pulpicie podczas pracy, w dziwnym miejscu będzie np. jakiś znaczek, wykrzyknik, lub w liście programów przed numerem programu, generalnie można z czymś takim pracować ale z czasem może być tak że nie będzie dało się usunąć jakiegoś programu, najczęściej takiego który nie ma przy swoim numerze nazwy. niestety jedynym lekarstwem jakie ja znam jest usuniecie całego systemu i wgranie go jeszcze raz, niestety serwis... a jak przyjedzie serwis niech pokarze jak to się robi i zostawi na jakimś nośniku osobno ten system. u nas tak jest i jak mamy takie problemy sami wgrywamy system na maszynę...

Awatar użytkownika

Autor tematu
ryby007
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 456
Rejestracja: 04 cze 2007, 18:49
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

#8

Post napisał: ryby007 » 02 mar 2012, 09:50

Oto foto alarmów z tej awarii:
Załączniki
2012.jpeg
2012.jpeg (83.73 KiB) Przejrzano 1333 razy
W-T-C ®
https://1drv.ms/f/s!AoMcp_0y4nYkb5WJ3UtJdxSjqTE?e=hoESQ2


koczo00
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2012, 13:39
Lokalizacja: Kraków

lekarstwo na crc error

#9

Post napisał: koczo00 » 24 kwie 2012, 14:02

Witam,

U nas tak od czasu do czasu się zdarza.

Prog integrity error, crc error itp.

Włącz pokazywanie programów 9xxxx. Odbezpiecz je. (któryś SETTING za nie odpowiada)

Zrzuć wszystkie programy na dyskietke (zwłąszcza, żeby zabezpieczyć te programy 9xxxx)
Chyba, że masz ich backup np. z oryginalnej dyskietki dorzuconej wraz z nową maszyną.

Najpierw zrzuć z dyskietki te wszystkie programy na komputer ( zrób 5 kopi ;) )
Żeby się nie okazało, że dyskietka padła, co się zdarza bardzo często!

Następnie mają pewność, że mamy pewny backup programów 9xxxx oraz produkcyjnych z maszyny. Usuwamy wszystkie programy z maszyny wciskająć ERASE na liście programów w miejscu All.

Mamy wyleczoną maszynę, ale nie mamy programów.

Trzeba je załadować z powrotem z PEWNEGO ŹRÓDŁA !!!
Czyli najlepiej z dyskietki serwisowej (rpgramy 9xxxx) do tej nie innej maszyny !!!
Lub ostatecznie z naszego backupu dokładnie przeglądniętego w notatniku, czy niema krzaczków.

Wszystko musi odbywać się ostrożnie. i z rozmysłem.

Wielokrotnie sprawdzone i działa.

pozdrawiam,
Waldek, CNC Toczenie, CNC Frezowanie, CNC WEDM

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”