Wgrywanie programów

Dyskusje na temat maszyn HAAS

Autor tematu
karcio86
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2008, 16:12
Lokalizacja: Poznań

Wgrywanie programów

#1

Post napisał: karcio86 » 04 sty 2009, 15:16

Witam!
Pracuje na frezarce HAAS VM2 , karta pamięci ma 16MB. Mój problem polega na tym , że maszyna bardzo długo wgrywa programy , nawet do 30 minut. Dla nas to strata czasu... Gdyż nie produkujemy na jednym programie miliona sztuk czegoś tam, tylko każdy program to oddzielna część, pojedyńcze sztuki. Zajmujemy się produkcją form wtryskowych i na gume.

Moje pytanie brzmi: Czy jest możliwość uruchamiania programów z pendriva bezpośrednio lub wgrywania programu w czasie pracy maszyny ?

pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#2

Post napisał: maz » 04 sty 2009, 17:08

Witam, napisz jakie duze sa programy?
Jest mozliwosc wgrywania na kilka sposobow:
-uruchamiasz DNC i wpisujesz nazwe programu np o0001 i recieve, ale musisz miec ustawione, ze dnc czyta z karty.
-wchodzisz w liste programow wpisujesz nazwe i F1 lub F3 nie pamietam dokladnie.
-wchodzisz w edycje, wciskasz F1, potem do I/O i wybierasz dysk zrodlowy.
- tak jak wyzej tylko bedac w edycji wciskasz liste programow, powinna wyskoczyc, potem i/o i tez lista - pokaza sie dwa panele i kopiujesz z jednego do drugiego z insertem.
Sprawdz tez w ustawieniach jaka masz predkosc przesylania danych na karte.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


karcio86
Posty w temacie: 2

#3

Post napisał: karcio86 » 04 sty 2009, 17:22

programy mają po pare a czasem nawet parenaście MB , ale mi chodzi o to , że chce wgrywać programy w czasie pracy maszyny na innym programie.


karcio86
Posty w temacie: 2

#4

Post napisał: karcio86 » 04 sty 2009, 17:24

gdzie konkretnie sprawdza się ta prędkość przesyłania ??? jest możliwość przestawienia żeby szybciej szło wgrywanie, na prawde czasem się program wgrywa pół godziny ;/


Autor tematu
karcio86
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2008, 16:12
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: karcio86 » 04 sty 2009, 17:27

aha czy da się gdzies podejrzeć stan procentowy wgrywania programu taki pasek postępu ? tutaj wiem tylko że zaczęło i że skończyło wgrywać ;/

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#6

Post napisał: maz » 04 sty 2009, 18:07

Jest mozliwosc edycji innego programu, w trakcie wykonywania drugiego. Jest to funkcja BGEDIT, w edycji po F1 masz gdzies to dostepne. Ale trzeba w parametrach zobaczyc czy jest włączone. Chyba nie da się kopiowac w tym samym czasie w żaden ze spospbow.
Stanu kopiowania też raczej nie ma nigdzie. Ja pracowałem na oprogramowaniu haasa z 1996 do 2006, i tego nie bylo. W 2008/9 zrobili nowa wersje dla pionowych centrow, byc moze sie to pozmienialo. Jesli program ma kilkanascie MB to bedzie sie to dlugo kopiowac.
Podglad ustawien masz w paremeters/diagnostic lub settings Trzeba to zobaczyc i pokombinowac w razie czego. Najlepiej zadzwon do ABPLANALP oni tam maja serwisantow to ci przez telefon powiedza wszystko odnosnie nowego oprogramowania. Gadalem kiedys z jednym to mi mowil co jest nowego, ale to bylo rok temu.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


wpwaldek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 26 wrz 2008, 12:25
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post napisał: wpwaldek » 08 sty 2009, 16:45

A witam!
A jak się pracuje na tej maszynce? Też myślałem nad zakupem VM2. A z tym wczytywaniem kodów, gdy się dowiadywałem co zrobić gdy maszyna w podstawowej wersji ma tylko 1MB pamięci a pliki mają więcej to powiedzieli mi że można bez problemu wczytywać program bezpośrednio z innego żródła np. z laptopa. to i chyba z pendriva też można

Awatar użytkownika

-=JaNeK=-
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 265
Rejestracja: 23 kwie 2008, 22:34
Lokalizacja: WarSZawkA

#8

Post napisał: -=JaNeK=- » 10 sty 2009, 14:54

wchodzisz na pendrive, wybierasz program i naciskasz [select prog] otworzy sie tryb FNC z ktorego poprzez przycisk [cycle start] mozna uruchomic program // to odnosnie puszczania programow bezposrednio z pena. trzeba brac pod uwage 2 sprawy:
1. predkosc odczytu z pena jest mniejsza niz z pamieci obrabiarki a co za tym idzie jest mniejszy limit linijek na minute (nie pamietam konkretnej liczby ale z reguly wystarcza)
2. nie dziala wtedy czytanie z wyprzedzeniem

jak robicie formy to sprawdz najpierw na czyms malo wartosciowym czy bedzie wszystko ok :)


opcja dziala jesli nie ma sie dysku twardego w maszynie a VM2 z tego co sie orientuje ma w standardzie (nie wiem jak bylo kiedys...) jesli masz dysk to masz i siec... i przegrywaj sobie po sieci i uruchamiaj z dysku takim sposobem jak ci napisalem dla pena


Autor tematu
karcio86
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2008, 16:12
Lokalizacja: Poznań

#9

Post napisał: karcio86 » 21 sty 2009, 17:00

kurde próbowałem i jakoś nie potrafie z pena ani z hdd uruchomić programu... możesz to wytłumaczyć łapotologicznie :D
Na moim haasie nie ma przyciucku select program :P tylko enterem zawsze zaznaczam co chce przenieść do pamięci , wchodze w pamięć i wciskam F2 wtedy mi się kompiuje programik.

pozdrawiam

Awatar użytkownika

-=JaNeK=-
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 265
Rejestracja: 23 kwie 2008, 22:34
Lokalizacja: WarSZawkA

#10

Post napisał: -=JaNeK=- » 21 sty 2009, 19:33

pierwszy przycisk w trybie list prog

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”