Odpowiednik VF 6

Dyskusje na temat maszyn HAAS

Autor tematu
matyj779
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2014, 19:45
Lokalizacja: Polska

Odpowiednik VF 6

#1

Post napisał: matyj779 » 03 lip 2016, 13:38

Witam, firma w której pracuję zamierza kupić vf-6. Mamy dwie tokarki haas i frezarke vf3 ale potrzebujemy jeszcze jednej z większym stołem - coś rozmiaru vf6. Pracowałem już na haasach, dmg, wemas, okuma, Doosan, Hartford, tos varnsdorf. Najwieksze doswiadczenie mam jednak na haas. Firma dopiero co zaczyna bawić się w obróbkę skrawaniem cnc także na wiedzę praktyczną potrzeba jeszcże czasu. Vf6 będzie w wersji stożek 50, chłodzenie przez wrzeciono, podzielnica, vqc - a wiec raczej na bogato. więc za wszystko wiadomo w haasie trzeba dopłacić. Chciałbym namówić ich do zakupu innej maszyny aby mieli porównanie na przyszłość. Czy możecie polecić jakąś maszynę która będzie miała podobne rozmiary stołu do vf 6 i cenowo nie będzie powiedzmy dwa razy droższa i która jest godna Uwagi


Ulepszanie nie ma końca...

Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 03 lip 2016, 14:54

nie jestem zwolennikiem haasa, ale trzeba przyznać że w tych $ na tym poziomie nic innego nie kupisz.
Albo chcesz b. dobrze i inwestujecie w b. dobre maszyny albo wybierasz Haasa, z 2 strony macie ich maszyny także jak wam odpowiadają po co też zmian szukać czy też inwestujących nie małe pieniądze na inne maszyny namawiać? Jaki cel w tym? Nie raz zazdroszczę firmą które park maszynowy oparły na jednym producencie, mniej kłopotu z pracownikami, oprogramowaniem, oprawkami, dodatkowym wyposażeniem itd...
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”