Wyznaczenie momentów

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Manrul1234
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2015, 19:04
Lokalizacja: nw

Wyznaczenie momentów

#1

Post napisał: Manrul1234 » 18 lip 2015, 20:29

Witam,
chciałem zasięgnąć porady dotyczącej wyznaczenia momentów silników do frezarki, nie mam rysunku tego jak widzę tą frezarkę, dlatego skorzystam z tego co znalazłem w tematach ze zbudowanymi frezarkami przez użytkowników.
Obrazek

Widzą ją tak, wiadomo potrzebne mi są masy, ale gdy już będę je miał jak to policzyć?
Dodatkowo przeglądając konstrukcje innych, widzę że stosują 2 silniki w osi X, dlatego wyznaczony moment w tej osi dzieli się przez 2?
Mogą się wam wydać te pytania za głupie, ale szczerze nie mam pojęcia jak to ugryźć.



Tagi:


Autor tematu
Manrul1234
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2015, 19:04
Lokalizacja: nw

#2

Post napisał: Manrul1234 » 22 lip 2015, 20:57

Szukając odpowiedzi na moje pytanie, znalazłem na forum dokument w pdf który pomaga w obliczeniu potrzebnego momentu oraz plik w exelu, który na podstawie tych danych wartości momentów(dołączam w załączniku), chciałem was spytać o ocenę działania tego pliku oraz dobór kilku parametrów, nie wiem jaką wartość podać jako opór obrabianego materiału- planuje działać na drewnie i materiałach o podobnej twardości, oraz jaki wybrać współczynnik tarcia, planuje stosować prowadnice liniowe. Otrzymałem wyniki dla osi X 4Nm, Y 2,8Nm oraz 1,9Nm dla osi Z(parametry o które pytam jak w załączniku), urządzenie ma mieć pole robocze 2,2x1,2x0,2 mam jeszcze jedno pytanie, już ostatnie(chyba), jak interpretować wynik dla osi X, gdzie są stosowane 2 silniki?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”