Sterowanie Ramps

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
woohooho
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2017, 10:14
Lokalizacja: KRK

Sterowanie Ramps

#1

Post napisał: woohooho » 12 sty 2017, 20:56

Cześć wszystkim,
ostatnio zainteresowałem się obrabiarkami i ogólnie obróbką materiałów, a pewnego dnia wstając rano zamiast powiedzieć jak co dzień "k*** znów trzeba wstawać" powiedziałem sobie "k*** dzisiaj sobie pośpię dłużej". I to właśnie spowodowało, że wstając drugi raz postanowiłem zbudować cokolwiek 3-osiowego ze sterowaniem CNC.
Z mechaniką powiedzmy nie mam problemu problem pojawił się z elektroniką. Poczytałem trochę na forum i po chwili kupiłem zestaw klona Mega 2560 + Ramps 1.4 + silniki krokowe.
Gdy przyszła paczka pierwsze co podłączyłem płytki i silniki krokowe wg jednego z filmików na YT i wgrałem GRBLa. Na początku jakieś problemy był z kompilacją ale któraś tam wersja zaskoczyła i połączyłem się z płytką przez GRBL controller. Wszystko pięknie ładnie, daje Z do góry, zielona dioda mryga ........... i nic poza tym. Coś poczytałem, pooglądałem YT i pojawiło się kilka pytań:

1 Czy powinny być zworki pod modułami silników krokowych ?
2 Czy wpięcie tylko jednego silnika może powodować, że program się sypie (czy coś takiego) i dlatego silnik nie kręci?
3 Czy zmieniając oprogramowanie na Marlina musiał bym sterować układem z poziomu wyświetlacza czy można to robić przy pomocy komputera?
4 Czy muszę konfigurować GRBLa po wgraniu, czy ma on może jakieś domyślne parametry skoków itp.?
PS używam zasilacza 12V

Z góry dzięki za pomoc / cenne uwagi.

Pozdrawiam
WOOHOOHO!



Tagi:

Wróć do „CNC podstawy”