Proszę o opinię o ploterze CNC ABC-4 z firmy MILL.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
WojtekSłupsk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2008, 21:15
Lokalizacja: Słupsk

Proszę o opinię o ploterze CNC ABC-4 z firmy MILL.

#1

Post napisał: WojtekSłupsk » 20 wrz 2008, 21:34

Witam.
Na stronie producenta www.mill.pl a dokładniej na ich aukcji w Allegro znalazłem ploter CNC ABC-4 ( link do aukcji

Jestem rękodzielnikiem i wykonuję wieszaczki ze sklejki grubości 9 mm i ozdoby ze sklejki 6 mm.
Zastanawiam się nad kupnem plotera tnąco - frezującego ale nigdy nie miałem do czynienia w tego rodzaju narzędziem. Pole pracy 400x350 mm jest dla wystarczające ale pytanie zasadnicze brzmi czy tej wielkości i jakości ploter zda w ogóle egzamin. Miałby być wykorzystany nieprzemysłowo a bardziej jako wykonawca wzorów, szablonów, matryc ze sklejki jak wyżej i do bardziej skomplikowanych egzemplarzy jak wizytówka z imieniem ze sklejki 6 mm.
1. Czy ploter wytnie w sklejce 9mm?
2. Jaki posów będzie potrzebny, jak prędko będzie wycinał w sklejce 9 mm a ile w 6 mm?
3. Jakiej jakości jest cięcie , czy brzeg będzie idealnie gładki czy wymagający szlifowania?
4. Jaki jest koszt eksploatacji? Czy potrzebne są specjalne frezy i jaki jest ich koszt?
5. Czy maszyna jest stabilna , jaka jest precyzja prowadnic ?

Potrzebuję takiego małego plotera ale czy nie jest zbyt delikatny i niewydajny? Czy w przyszłości nada się do większych obciążeń jak mała produkcja?

Bardzo proszę o wskazówki



Tagi:

Wróć do „CNC podstawy”