Mach 2 problem z osią Z

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
david.1606
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2010, 01:21
Lokalizacja: Brodnica

Mach 2 problem z osią Z

#1

Post napisał: david.1606 » 22 maja 2015, 21:01

Witam. nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział (jeśli nie proszę Moderatorów o przeniesienie tematu )
Mam problem z osia Z nie wykonuje właściwie obrotów na sterowaniu ręcznym czasem zmienia kierunek mimo nadania jej tego samego.
film z pracą silników i problemem z osią Z. wszystkie 3 osie tak samo skonfigurowane. os Z jak by gubiła kroki. zmiana ustawień podziału kroku i natężenia prądu nie dawała rezultatów.
https://youtu.be/au4YV5h_n9Q



Tagi:


sz_pyrek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 25 gru 2013, 15:03
Lokalizacja: Łańcut

#2

Post napisał: sz_pyrek » 23 maja 2015, 08:49

Co to ze sterownik?? czyżby oparty na ta8435?
Podmień dwa wyjścia np X z Z, wtedy okażę się czy to problem macha czy sterownika, ja obstawiam na sterownik.


jagus
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2013, 22:09
Lokalizacja: BB

#3

Post napisał: jagus » 23 maja 2015, 10:10

Zrób najpierw tak jak radzi kolega wyżej jeśli na innych osiach w sterowniku ten silnik będzie kręcił normalnie to znaczy że na 99% poszedł Ci układ scalony od osi Z ten na którym jest radiator i będzie trzeba je wymienić miałem podobnie w czerwonym chińczyku jak podpiąłem inaczej kable od silnika koszt takich układów jest niewielki lutować jak potrafisz to też z wymianą nie będziesz miał problemu.


Autor tematu
david.1606
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2010, 01:21
Lokalizacja: Brodnica

#4

Post napisał: david.1606 » 23 maja 2015, 13:47

Dzięki za podpowiedz jak tylko znajde chwile zmienie ustawienia portów i zobacze czy pomogło. uklad oparty TB6600

Specyfikacja techniczna:

- napięcie zasilania maks. 40VDC
- prąd na fazę maks. 4,5A - regulowany do wymaganej wartości
- podział kroku 1/1; 1/2; 1/4; 1/8; 1/16
- redukcja prądu w czasie bezczynności danej osi
- optoizolowane wejścia/ wyjścia
- sterowanie standardowo sygnałami STEP, DIR, ENABLE
- niużywane wejścia/wyjścia portu LPT wyprowadzone na złącza ARK - możliwość podłączenia krańcówek, czujnika wysokości narzedzia, ESTOPU itp.
- zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem, zbyt dużym prądem i zbyt wysoką temperaturą
- współpraca z silnikami unipoplarnymi oraz bipolarnymi

Edit :
i jeszcze mam pytanko czy jest możliwość ustawienia niskich stanów w spoczynku w Mach 2 ?
po włączeniu zasilania silniki zaczynają trzymać przez co grzeją mi sie układy a nie potrzebuje by trzymały. ( całość bo palnika plazmowego ) zmiana stanu w ustawieniach portów i pin;ow nie pomaga.

Edit:
po odklejeniu taśmy klejącej z pod płytki i użycia innego Gkodu silnik zaczął zachowywać sie normalnie. może wina tej taśmy i optoizolatorów ? albo lepszy projekt ? sam nie wiem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”