Kurs sterowania i obsługi obrabiarek CNC

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
deskjet20
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2009, 12:32
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Kurs sterowania i obsługi obrabiarek CNC

#1

Post napisał: deskjet20 » 09 lis 2009, 12:30

Witam. Jestem nowy na tym forum. Zastanawiam się na podniesieniem swoich kwalifikacji poprzez odbycie kursu obsługi nowoczesnych obrabiarek. Wybór jest spory szczególnie teraz gdy unia przeznaczyła na trochę funduszy i dlatego zwracam się do was który z kursów byście polecili, gdzie mógłbym się najwięcej nauczyc. Dodam że mieszkam 50km od Łodzi. A tak w ogóle to w tym roku skończyłem technikum mechaniczne. Z obrabiarkami miałem do czynienia przez dwa lata w ramach praktyk, głównie tokarki, frezarki i szlifierki i muszę przyznac że mnie to zainteresowało. Rysunek techniczny też nie jest mi obcy. W związku z tym wszystkim chciałbym zapisac się na jakiś kurs jak w temacie po którym miałbym szanse nauczyc się konkretów i miałbym większe szanse znaleźc zatrudnienie. Wiadomo że pracodawcy w tych czasach chcieliby aby nowi pracownicy mieli po 20lat i w tym 10lat pracy w zawodzie. Nie mam możliwości pogadac na ten temat z kimś doświadczonym w tej dziedzinie więc piszę na forum. Czy w ogóle mój tok rozumowania jest prawidłowy, czy może zacząc od czegoś innego?? Doradźcie



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5344
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 09 lis 2009, 18:48

poszukaj na forum, temat wałkowany w kilkudziesięciu postach

Awatar użytkownika

luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

#3

Post napisał: luk_asz01 » 10 lis 2009, 20:32

rzczywiscie.. choc sam zaczalem od podstaw nauke wykorzystuja to forum. yo nie szukalem kursow, czy szkolen, poprostu, zaczalem to robic, wybralem na poczatku rodaj sterowania, zakupilem w slepo, ksiazki na temat sogolnie obslugi maszyn cnc. jak juz ja przeczytalem(przerobilem) sciagnalem manual do maszyny z wybranym wczesniej sterowaniem. zakupilem cwiczenia z przykladami MTS toczenie i frezownie. wiec zaczalem sam pisac proste programy, wrzucalem je na forum. wspanialomyslni userzy wytykali mi bledy, co bardziej mobilizowalo mnie to do ogarniecia tematu w sposob fachowy (slownictwo+podstawy,). minal juz rok w sierpniu, gdzie napisalem pierwszego posta. no i powiem ci ze nie potrzebowalem zadnego kursu by:
- zapoznac sie z narzedziami do toczenia i frezowania
- rozpoznawanie przygotowek
- rysowanie detali w 2D w auto_cad
- tworznie prostych modeli w 3D (soidworks, mastercam)
- troche liznalem edge_cam - ale zajalem sie mastercam, gdyz obecnie jestem na 6 miesieczym kursie gdzie bede mial lekcje z mastercam. wole go opanowac niz inne. reszta zapewne dziala na podobnej zasadzie
- do tego mysle ze napisalbym program z reki do prostych modeli ze sterowaniem : funac , hh, simens, i zapewne w innych , gdyz mam solidne podstawy juz opanowane
- jesli chodzi o konwersacje z maszyna - bo tak to sie chyba fachowo nazywa - to moglbym stanac przy maszynach ze sterowaniem funac lub simens (nie mowie ze jestem fachowcem) ale interesuje sie tym i jak tylko mam czas to zagladam to ttu to tam.
- zrezygnowalem z pracy by zaczac 6miesieczny kurs :"wspomaganie maszyn komputerowo" tokarki i frezarki
- uzbroic frezarke w narzedzia, zwymiarowac je,, znalesc z0 x0 y0
- teraz slinie sie na tokarke ktora stio w warsztacie na kursie bo jest bardziej wymagajaca maszyna co do narzedzi.
w dniu dzisiejszym , czyli po tym czasie umiem to co wyzej.
i szukam sobie praktyk.
wlasnie mysle jak tu napisac list motywacyjny. co w nim napisac by mnie przyjeli. nie chce sciemniac, bo tak wszystko wyjdzie jak jest juz sie przed maszyna.

a wiem ze naprawde chce pracowac w tej profesji. wiekszosc rezygnuje , po kilku tygodniach z nauki. ja bylem wytrwaly co widac , ze jestem ju7z to ponad rok, i ciagle sie rozwijam.
tobie wiec radze, przemysl czy chcialbys to robic, jesli tak to albo szukaj pracy od razu w tym zawodzie, jesli masz podstawy, jak nie to odpusc sobie kurs i zabierz sie do nauki , zaoszczedzisz kase. i naucz sie tego co chcesz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”