wycinarka wodna/piaskowa - transport piasku ?

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

wycinarka wodna/piaskowa - transport piasku ?

#1

Post napisał: rockykon » 28 maja 2008, 01:02

Witam, czy ktoś zorientowany w temacie mógłby mi opisać w jaki sposób jest transportowany jest piasek w takich wycinarkach ? z tego co wiem jest tam pojemnik z piaskiem i gumowy przewód w którym piasek jest tłoczony wprost do dyszy. W jaki sposób jest wtłaczany/zasysany piasek to tego przewodu ? panuje tam ciśnienie ? czy podciśnienie ?

Powie mi ktoś jaki piasek jest tam stosowany? "wiślak :-) " o jakiej granulacji ?czy może jakiś korund ... czy taki piasek nadawałby się do piaskowania ?



Tagi:

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#2

Post napisał: Jaszuk88 » 28 maja 2008, 23:24

Ten piasek to niestety nie wiślak tylko garnet z Australii lub Indii o określonej granulacji i oczywiście suchy. To wszystko + transport daje wysoką cenę piasku. Piasek ze zbiornika zasypowego jest transportowany ciśnieniowo do małego zbiornika obok głowicy. Z tego zbiornika piasek jest ciśnieniowo lub grawitacyjnie dozowany do dyszy. Dozowania są mechaniczne lub elektroniczne.

Awatar użytkownika

Autor tematu
rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#3

Post napisał: rockykon » 29 maja 2008, 02:04

Piasek ze zbiornika zasypowego jest transportowany ciśnieniowo do małego zbiornika obok głowicy
Możesz kilka sów więcej ? jak ? ślimak go wtłacza, czy jakiś tłok, jak jest to rozwiązane, z tego co wiem przewód transportujący ma średnice kilku cm a długość kilku metrów, jakoś nie wyobrażam sobie na taka odległość wtłoczyć tam piasek żeby po drodze się nie zaklinował

Z tego zbiornika piasek jest ciśnieniowo lub grawitacyjnie dozowany do dyszy
wydaje mi sie ze w większości przypadków jest to rozwiązane na zasadzie pompy strumieniowej (strumienicy), ale to juz nie problem jak zbiorniczek jest w pobliżu dyszy ..
Dozowania są mechaniczne lub elektroniczne.
elektroniczne ?? z tego co wyguglałem to najskuteczniejsze są kryzy, ewentualnie jakiś ślimak, lub coś podobnego, ale to sa rozwiązania mechaniczne ewentualnie sterowane elektronicznie..

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#4

Post napisał: Jaszuk88 » 29 maja 2008, 19:52


Awatar użytkownika

Autor tematu
rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#5

Post napisał: rockykon » 29 maja 2008, 21:08

"24-litrowy kocioł ciśnieniowy doprowadza ścierniwo do układu dozującego - Znajdujący się na dole pojemnik ciśnieniowy o pojemności 24 litrów zawiera piasek uzupełniany za pomocą sprężonego powietrza; elastycznym wężem ciśnieniowym ścierniwo doprowadzone zostaje bezpośrednio do systemu dozującego ścierniwo FEEDLINE IV dla każdej głowicy skrawającej. [...] "

Czyli jest tam pojemnik z piaskiem i sprężonym powietrzem i przez rurkę jest to przedmuchiwane do małego pojemnika przy dyszy wycinającej ?

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#6

Post napisał: skoti » 29 maja 2008, 22:22

U mnie jest jeden duży zbiornik który jest podlaczony do kompresora . Z niego piasek jest przepychany werzykiem ok fi 12 do malego zbiornika przy głowicy . Z tamtad leci werzykiem do głowicy tnącej . Głowica jest tak skonstruowana ze strumień wody wytwarza podciśnienie które zasysa garnet ale również grawitacja pomaga w transporcie ponieważ zbiornik jest wyzej niz głowica . Wielki zbirnik ma ok 200 litrow a maly przy glowicy ok 12 litrow .

Awatar użytkownika

Autor tematu
rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#7

Post napisał: rockykon » 29 maja 2008, 22:41

Z niego piasek jest przepychany werzykiem ok fi 12 do malego zbiornika przy głowicy

chodzi mi właśnie o ten odcinek, w jaki sposób jest wtłaczany piasek do tego wężyka, jak jest uzupełniany i jak to jest zrobione ze się nie zatyka, wężyk fi 12 długości pewnie kilku metrów..

czy ten piasek jest jakoś dodatkowo osuszany?

Może mi ktoś to opisać bardziej łopatologicznie/obrazkowo, potrzebuje "wymyślić" sposób na przetransportowanie piasku na odległość ok 20 m ...

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#8

Post napisał: skoti » 29 maja 2008, 23:12

Zbiornik jest pod cisnieniem , waz do piasku jest podaczony od spodu zbiornika i to wszystko . Cisnienie samo zalatwia reszte . Piasek powoli przesypuje sie do malego zbiorniczka , wydajnosc tego nie jest imponujaca . Nigdy nie mierzylem ile konkretnie ale tak na oko to jakies 0.5-1 kg piasku na minute wiec do piaskowania to na pewno za malo .
Piasek jest przewaznie pakowany w podwojne worki wiec z wilgotnoscia nie ma problemu .

Czemu sie nie zatyka ? Poniewaz piasek jest czysty i suchy . Gdyby do ukladu dostal sie jakis paproch to pewnie by sie to przytkalo .

Jak chcesz to jutro moge pstryknac pare fotek .

Awatar użytkownika

Autor tematu
rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#9

Post napisał: rockykon » 29 maja 2008, 23:26

oo byłbym bardzo wdzięczny za fotki( + prawa do wykorzystania fotek), będę miał stronę więcej w magisterce :-)

ile ma długości ten przewód doprowadzający piasek ?

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#10

Post napisał: Jaszuk88 » 30 maja 2008, 22:47

może mieć nawet kilkanaście metrów

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”