Termoformierka-podstawy budowy

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
Davido_olawa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 270
Rejestracja: 28 maja 2006, 15:46
Lokalizacja: Dolnysląsk

Termoformierka-podstawy budowy

#1

Post napisał: Davido_olawa » 24 wrz 2007, 13:46

Witam czy posiada ktoś informacje na temat budowy małej termoformierki do foli?Ewentualnie Linki do stron zagranicznych.
Potrzebuje termoformierke do takich opakować Obrazek


De profundis clamo ad Te, Domine

Tagi:


yoyer
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 441
Rejestracja: 07 sie 2005, 18:22
Lokalizacja: WLKP

#2

Post napisał: yoyer » 24 wrz 2007, 14:14

Zalezy jaki naklad finansowy, ale glownie jaka to ma byc produkcja... tys sztuk, setki tysiecy czy tez moze w milionach :wink:

Tak czy owak, nie jest to tania zabawa.

Albo maszyna z jedna stacja gdzie odbywa sie formowanie i wycinanie, albo maszyna z dwiema stacjami - formowania i ciecia.

Jezeli jestes zainteresowany forma na opakowanie etc, pisz na emaila: yoyer(at)go2.pl
Hooah!


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2122
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: qqaz » 24 wrz 2007, 14:31


Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#4

Post napisał: DZIKUS » 24 wrz 2007, 14:32

budowa srednio skomplikowanej formy z wlasnym grzaniem krok po kroku: http://www.tk560.com/vactable4.html

wrecz prymitywne, ale dajace rezultaty termoformowanie w domowych warunkach:
http://www.vacuumformerplans.blogspot.com/

a tak poza tym juz jest taki swierzy watek na forum:
https://www.cnc.info.pl/topics15/termof ... vt6392.htm
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


Autor tematu
Davido_olawa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 270
Rejestracja: 28 maja 2006, 15:46
Lokalizacja: Dolnysląsk

#5

Post napisał: Davido_olawa » 24 wrz 2007, 14:32

Potrzebuje wykonać około tysiąca sztuk narazie takich foremek ale w przyszłości będzie więcej...Co do parku maszyn to wszystko mam.Kolega Dzikus dał ciekawy link
Jaką wydajność i ciśnienie powinna dawać pompa próźniowa?
Chciałbym za jednym formowaniem robić 3x9 opakowań wymiary jednego opakowania wynoszą 12cm x 18cm
De profundis clamo ad Te, Domine

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#6

Post napisał: DZIKUS » 24 wrz 2007, 15:23

Davido_olawa pisze: Jaką wydajność i ciśnienie powinna dawać pompa próźniowa?
Chciałbym za jednym formowaniem robić 3x9 opakowań wymiary jednego opakowania wynoszą 12cm x 18cm
zalezy to od wielu czynnikow: grubosc tworzywa, stopien skomplikowania formy, glebokosc formowania, stopien uplastycznienia formatki.
biorac to pod uwage sadze ze do twojego detalu na luzie starczy zwykly odkurzacz.

[ Dodano: 2007-09-24, 15:28 ]
heh, teraz zauwazylem, ze to ma byc forma wielokrotna, to tu juz raczej odkurzacz nie starczy... zasysanie powietrza musi byc na tyle intensywne, zeby tworzywo zostalo doslownie wciagniete w forme jak tylko formatka dotknie spodu formy. jesli towrzywo bezwladnie obleje forme, a pozneij dopiero pompa bedzie usilowala zassac nagromadzone powietzre to nic dobrego z etgo nie wyjdzie, moga powstac bomble i faldy. dziurki do odsysanai powietrza tez trzeba rozmiescic z glowa, na powierzcghniach palskich rzeadziej, na powirzchniach wkleslych i w rozmaitych zakamarkach gesciej.
wiele razy widzialem to formwanie na zywo i zdazalo sie, ze anwet na sprawdzoenj formie mozna zrobic bubel, glownie ejsli sie za bardzo przegrzeje formatke
dobre formy robi sie z proszku aluminiowego zmieszanego z jakas zywica. niestety nie pamietam dokladnie z jaka, w firmie zajmowalem sie wowczas czyms innym
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


Autor tematu
Davido_olawa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 270
Rejestracja: 28 maja 2006, 15:46
Lokalizacja: Dolnysląsk

#7

Post napisał: Davido_olawa » 24 wrz 2007, 16:10

Czy zakupić pompe próźniową z zbiornikiem czy bez ? np taką http://www.allegro.pl/item248515479_pom ... 100l_.html
Co do samej formy chciałbym ją wykonać z aluminium naspnie go wypolerować aby powierzchnia była w miare gładka.Co o tym sądzicie?
De profundis clamo ad Te, Domine

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#8

Post napisał: DZIKUS » 24 wrz 2007, 16:30

jasne ze ze zbiornikiem i to mozliwie duzym. prznia rzadzi sie podobnymi zasadami jak sprezone powietrze i mozna ja na swoj sposob "magazynowac" w akumulatorze. dzieki temu pompa nie musi chodzic na okraglo, tylko wlacza sie po przekroczeniu granicznego cisnienia. co do wydajnosci pompy to nic nie pomoge, nie mam kontaktu z nikim ze starej pracy.

jesli zas chodzi o sama forme, to przy termoformowaniu przezroczystego tworzywa mysi byc ona wypolerowana na blysk, inaczej tworzywo zmatowieje. w takim wypadku faktycznie lepiej zrobic forme z metalu niz z kompozytu, bo tego ostatniego sie tak nie wygladzi.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


Autor tematu
Davido_olawa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 270
Rejestracja: 28 maja 2006, 15:46
Lokalizacja: Dolnysląsk

#9

Post napisał: Davido_olawa » 24 wrz 2007, 17:18

Jakiej średnicy otwory do podciśnienia mam zastosować?Czy mają one być stałe(tzn w takim samym rozmiarze) czy w zależności gdzie są umieszczone (na prostym odcinku czy pochyłym) zastosować inne średnice?
De profundis clamo ad Te, Domine

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#10

Post napisał: DZIKUS » 24 wrz 2007, 17:24

otwor powinien byc o srednicy mniejszej niz grubosc tworzywa, bo inaczej bedzie na jego powierzchni slad - zwlaszcza w wypadku cienkich formatek. zwykle robi sie te otworki tak male jak sie da, ale wiadomo, ze w przyapdku grube i jesszcze do tego metalowej formy nie jest to latwe zadanie. mozna je wowczas wiercic od drugiej strony wiekszym wiertlem, a pare ostatnich mm przebijac sie cienkim. do tej pory gdzies po domu walaja mi sie wiertla zaostrzone na dwie srednice.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”