proste urzadzenie do wyginania drutu w "esy floresy&quo

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
jarek57
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2007, 21:09
Lokalizacja: Kraków

proste urzadzenie do wyginania drutu w "esy floresy&quo

#1

Post napisał: jarek57 » 01 lut 2007, 21:48

Witam, nie wiem czy dobrze trafilem ale moze ktos mi pomoze.
Moze zaczne od tego ze to co chcialbym "stworzyc" to proste urzadzenie do wykonywania roznych "esow floresow" z drutu miedzianego :)
Drut miedziany o grubosci 0,7 mm.
Podstawa "urzadzenia" mialby byc plytka, ktora na calej powierzchni (moze z centymetrowym badz mniejszym marginesem na brzegach) mialaby otwory w polcentymetrowych odstepach.
W te otwory moznaby bylo wsadzac kolki (chyba metalowe), zawijajac drut dookola tych koleczkow mozna by go w dowolny sposob wyginac i tworzyc fantazyjne zawijasy.
Kilka kolkow powinno byc normalnych, w ksztalcie walca, natomiast kilka powinno miec, na koncu wystajacym nad plytke, roznej wielkosci dyski ewentualnie nakladane plastikowe walce dzieki ktorym moznaby nawijajac na nie drut uzyskiwac obrecze roznej wielkosci.
To krotki opis urzadzenia a teraz najwazniejsze.
Sam czegos takiego nie zrobie i chcialbym prosic o skierowanie mnie do odpowiednich fachowcow (slusarz, tokarz, frezer...?) a juz szczytem marzen byloby skierowanie do konkretnych osob/firm.
Nie wiem z czego powinna byc taka plytka, pleksi, ebonit? Powinna byc chyba w maire gruba (1 cm?) zeby sie nie wyginala w trakcie zaginania drutu w rozne ksztalty.
Kto moze cos takiego wykonac?
Z czego powinny byc wykonane koleczki? tez powinny byc w miare twarde zeby sie nie wygiac w trakcie formowania drutu. Kto moze cos takiego zrobic?

Njabardziej ucieszylbym sie z odpowiedzi w stylu "idz do pana Staszka ktory ma zaklad przy Karmelickiej 16, on zrobi ci i plytke i koleczki" :) Niemniej jednak bylbym niezmiernie wdzieczny chociazby za wskazowke typu "koleczki zrobi ci slusarz a plytke tokarz"
Mieszkam w Krakowie i najchetniej skorzystalbym z uslug miejscowych lub okolicznych fachowcow.
Jezeli ktos mialby jakis pomysl to moze do mnie napisac na priva [email protected]



Tagi:

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#2

Post napisał: KAJOS » 02 lut 2007, 11:50

Pewnie zapowiada się masowa produkcja "precyzyjnych" grotów do transformatorówek :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”