Opłacalnośc piły taśmowej w porównaniu do ramowej

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
jarulek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 28
Rejestracja: 29 lut 2016, 19:41
Lokalizacja: Koło

Opłacalnośc piły taśmowej w porównaniu do ramowej

#1

Post napisał: jarulek » 23 lis 2016, 12:27

Dzień dobry, kupiłem przecinarkę na brzeszczoty 1640 x 13 x 0,65 mm do cięcia wałków fi 20mm. Niestety po około 200-300 cięciach brzeszczot pęka. Zgłosiłem sprzedawcy to powiedział że to jest normalne i przy tych brzeszczotach jest taka średnia. Przy cenie 40-50 zł za brzeszczot koszt cięcia jest bardzo wysoki w porównaniu np do piły ramowej bo na jednym brzeszczocie jestem w stanie uciąć 1000 szt a nawet więcej. Co o tym sądzicie? Sprzedawca mówi prawdę? Pierwszy raz mam do czynienia z piła taśmową więc sam nie jestem w stanie ocenić.



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 23 lis 2016, 13:23

Mi wydaje się to dziwne że pęka (złe parametry , źle dobrany brzeszczot,zły naciąg ,złe chłodzenie, albo liche te taśmy) - w robocie jak tną to zaczyna się tępić podskakiwać bo traci zęby ale rzadko pęka... w poprzedniej pracy zwyczajnie migomatem zespawali jak pękła i jeszcze jakiś czas służyła.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
jarulek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 28
Rejestracja: 29 lut 2016, 19:41
Lokalizacja: Koło

#3

Post napisał: jarulek » 23 lis 2016, 13:47

adam Fx pisze:Mi wydaje się to dziwne że pęka (złe parametry , źle dobrany brzeszczot,zły naciąg ,złe chłodzenie, albo liche te taśmy) - w robocie jak tną to zaczyna się tępić podskakiwać bo traci zęby ale rzadko pęka... w poprzedniej pracy zwyczajnie migomatem zespawali jak pękła i jeszcze jakiś czas służyła.
Ale też to był brzeszczot 13x0,65?

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#4

Post napisał: adam Fx » 23 lis 2016, 14:06

Raczej na oko 1-1,5 x 20-25 faktycznie masz dość drobną tą taśme raczej hobby niż pro.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


LABEL
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 52
Rejestracja: 03 maja 2013, 19:02
Lokalizacja: POLANDIA

#5

Post napisał: LABEL » 23 lis 2016, 16:48

Moim zdaniem to bardzo cienka taśma i faktycznie może pękać my używamy taśmy M42 27x0,9x2825 (5/8 ) . Tęż tniemy sporo 20 25 wałki ale czas ucięcia jednego wałka (wątpię że byś ucinał w pakietach ) liczy się w paru sekundach ,więcej czasu zajmuje przesuniecie materiału do następnego cięcia ale wtedy taśma stoi . Do czego zmierzam piły o małym nacisku taśmy na materiał dłużej się muszą naobracać po kołach co je niepotrzebnie niszczy bo gdyby włączyć piłę na x czas to nie musiałaby nic uciąć i tak by pękła . Oczywiście to jedno a jest jeszcze do rozważenia wiele innych zagadnień takich jak np. naciąg taśmy nie może być za duży i za mały nie podałeś też gat. materiału . Na pewno większa przecinarka ucięłaby wydajniej .Co do pytania producent pewnie już ten temat zna i nic nie poradzi bo musiałby wymienić całą przecinarkę na większą . Moim osobistym zdaniem przecinarkę warto mieć dużo większą niż troszeczkę za małą .
Jeżeli chcę pomóc to nie dopatruj się w tym intrygi ......Label .


absynt_
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 139
Rejestracja: 04 paź 2010, 22:38
Lokalizacja: Jarosław Łaziska G

Re: Opłacalnośc piły taśmowej w porównaniu do ramowej

#6

Post napisał: absynt_ » 23 lis 2016, 20:22

jarulek pisze:Przy cenie 40-50 zł za brzeszczot koszt cięcia jest bardzo wysoki w porównaniu np do piły ramowej bo na jednym brzeszczocie jestem w stanie uciąć 1000 szt a nawet więcej.
Nie przesadzaj z tym kosztem. Minimalna szerokość taśmy do wydajnego cięcia to 27. Taśma 13 to raczej do majsterkowania. Posiadam jedną i drugą. Podsumowując: w Twoim przypadku wszystko jest w normie. Pozdrawiam.


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#7

Post napisał: InzSpawalnik » 05 gru 2016, 23:52

Jesli chcesz ciac te prety 20-ki wydajnie i tanio w takich ilosciach to zapomnij o pilach.
Maszyna do takich zastosowan to nozyce hydrauliczne. Poszukaj znajdziesz duzo opcji.
Taka pileczka 13mm to jest do profili max 40x40mm o sciance 5mm i to max.
Pewnie jeszcze zaraz po wyjeciu nowej tasmy zakladasz ja na maszyne i od razu tniesz na zwyklych obrotach bez tzw dotarcia ?

Rzuc okiem 1:33 jak gosciu przecina duzo grubsze walki niz Twoj w mgnieniu oka.
http://youtu.be/pwPm_7ld5ms

Jakosc krawedzi nie bedzie taka sama jak przy pile ale do wiekszosci zadtosowan jest az za dobra.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”